Levothyroxine

20091018142006

Źródło zdjęcia

Opis i sposób działania

Levothyroxine (T4) jest syntetyczną formą produkowanego przez tarczycę hormonu T4 (Tyroksyny). Jest prekursorem silniejszej Liothyroniny (T3). Podobnie jak ona odpowiada za przemianę materii – węglowodanów, tłuszczy oraz białek i wyznacza tempo metabolizmu. W kulturystyce stosowany podczas diety w okresie przedstartowym, jak również w fazie anabolicznej w celu pobudzenia przemiany materii.

Przeciętna osoba produkuje ok. 75mcg T4, która następnie jest konwertowana przez wątrobę do bardziej aktywnego T3. Średnia ilość przekształconego T4 do T3 wynosi ok. 30-33%. Ponieważ konwersja T4 do T3 jest zależna odpowiednio od poziomów cynku i selenu, stosujący zwiększają dzienną podaż tych minerałów w czasie stosowania T4.

Wiedząc o tym, że aby T4 stało się aktywne w organizmie musi przekształcić się w Liothyroninę zainteresowani od razu sięgają po T3. Dlatego też T4 jest mało popularne wśród zawodników, i sięgają po niego jedynie osoby początkujące, które wolą wybrać na początek słabszą wersję hormonu tarczycy.

Mimo, iż działanie T4 jest o ok. 4 razy słabsze niż T3 nie uniknie się działań niepożądanych. Najczęściej może pojawić się wewnętrzny niepokój, nadmierna potliwość, bezsenność, kołatanie serca, biegunka, bóle głowy, bóle wątroby, duszność.

Dawkowanie

Spotykane dawki to 100-200mcg dziennie. Osoby bardziej doświadczone przyjmują 200-400mcg dziennie. Bardzo często łączy się go z Clenbuterolem i Salbutamolem – powodem jest zwiększenie efektywności ich działania. Okres stosowania to 4-8 tygodni.

Odstawianie

Praktykuje się powolne schodzenie z dawek. Taki schemat działania spowoduje wznowienie produkcji własnej hormonów tarczycy.

Dostępność

Niska ze względu na niską popularność środka.

 

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

0 thoughts on “Levothyroxine

  1. Totalna głupota. Trzeba być dalece nieodpowiedzialnym, żeby ingerować w gospodarkę hormonalną można wpaść w niedoczynność, dorobić się guzków nadczynnych, hipertyreotksemii. Ktoś pisze,że trzeba odstawiać powoli, to nie precyzyjne, o ile zmniejszać dawki? Na szczęście są na receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *