Plebiscyt Trener Roku 2016 woj. śląskiego: Grzegorz Leski, trener sportów siłowych, Dąbrowa Górnicza

Grzegorz Leski czynny zawodnik i trener z ponad 40-letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Trzykrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i brązowy medalista Mistrzostw Świata. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc i trójboju siłowym. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc federacji International Powerlifting Federation do której przynależy Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego a także sędzia międzynarodowy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych – dyscyplina Parolimpijska IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki a od 1991 roku. Pracował w wielu klubów sportowych oraz siłowniach. Często występuje jako spiker biorąc czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych i jako sekretarz zawodów. Publicysta sportowy – opracowuje wiele relacje z zawodów dla mediów. Obecnie od 2014 roku zajmuję się zawodniczkami i zawodnikami Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza – sekcja trójboju siłowego i wyciskania leżąc. W 2016 roku podopieczni zdobyli ponad 50 medali w Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski oraz na Mistrzostwach Świata i Europy. Sam trener jest aktualnie brązowym medalistą Europy i Świata w Wyciskaniu Leżąc. Zawodniczki Stowarzyszenia Centrum Formy w tym roku po raz pierwszy zostały drużynowym Mistrzem Polski w kategorii drużynowej w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym i zdobyły także drużynowy Puchar Polski. Najmłodsze zawodniczki do lat 18 uplasowały się na trzecim miejscu w Polsce w Wyciskaniu Klasycznym. Srebro wywalczyły drużynowo seniorki w Trójboju Siłowym Klasycznym a juniorki do lat 18 okazały się najlepsze w kraju na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym (sprzętowym). Obecnie dwie reprezentantki Klaudia Poszwa i Magdalena Gromowska zostały powołane na Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym, które w połowie marca odbędą się w Danii.