Właściwa technika kryje się w dłoni (art by BodyLine)

20100131154907

Źródło zdjęcia

Dużo ostatnio pisałem na temat wad postawy i związanej z nimi błędnej techniki wykonywanych ćwiczeń. Niełatwo jest wyjaśnić on-line w jaki sposób przyjąć właściwą pozycję podczas wykonywania poszczególnych ruchów zwłaszcza, że wielu trenujących nie posiada odpowiedniej świadomości swojego ciała. Myślałem,myślałem i wymyśliłem…

Skoro właściwa pozycja całego układu kostno-stawowego jest zależna od pozycji każdej jego części składowej to zacznijmy od właściwego uchwytu – trzymanego w dłoniach gryfu (bez znaczenia czy jest to sztanga czy hantle).

W obu wypadkach stosujemy ten sam chwyt. Odpowiedni chwyt wymusi właściwe ustawienie kości przedramienia, łokci, kości ramienia, obojczyków oraz łopatek.

20091020200420 20091020200449

źródło zdjęć

Gwarantuję, że przy prawidłowym uchwycie znikną wszelkie bóle w nadgarstkach spowodowane niefizjologicznym wygięciem, a trening górnej części ciała nabierze innego wymiaru.

Chwyt taki należy stosować we wszystkich ćwiczeniach. Zauważyłem, że wiele osób posiadających bardzo dobrą sylwetkę zupełnie naturalnie stosuje tę zasadę nie mając jej świadomości.

Przedstawiony sposób jest stosowany przeze mnie jak i przez osoby, którym mam przyjemność pomagać.  Jako, że nigdzie nie natrafiłem na tą wskazówkę przypisuję sobie jej „wynalezienie”. Zapraszam do innego wymiaru treningu i czucia mięśniowego.

Autor: BodyLine (sfd)

Komentarze do artykułu możesz zobaczyć na forum klikając TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *