Aerobiczna 6 Weidera – Fakty i mity

imo lat, jest to ciągle popularny model treningu, z którym wiąże się wiele mitów i nieprawdziwych, obiegowych opinii. Nigdy nie sugeruj się „popularnością” danego rodzaju treningu, ćwiczenia, urządzenia czy systemu. Od ponad 100 lat sprzedaje się silniki o archaicznej konstrukcji, nikt nie wprowadził (na szeroką skalę) alternatywnych źródeł energii. Powodem są gigantyczne pieniądze jakie przynosi sprzedaż paliw. Od niepamiętnych czasów lekarze, trenerzy, rodzice jak jeden mąż zabraniali treningu siłowego dzieciom i nastolatkom, ze względu na rzekome „hamowanie wzrostu” – co okazało się nie mieć podstaw naukowych.

Przez dziesiątki lat sprzedawano afrodyzjaki (z których większość miała nikły lub żaden wpływ np. na erekcję). Aerobiczna 6 Weidera nie jest wyjątkiem – rozpowszechniony, legendarny wręcz trening. Czy jest najlepszy i dla każdego? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Czym jest Aerobiczna 6 Weidera?

Składa się z 6 ćwiczeń:

  1. Pierwsze: leżymy, ręce spoczywają na ziemi. Wykonujemy unoszenie na zmianę nóg – tak, aby między tylną częścią uda a łydką był kąt prosty – przytrzymujemy w napięciu przez 3 sekundy.  Jednocześnie wraz z ruchem nóg –  odrywamy lekko barki (nie cały tułów).
  2. Drugie ćwiczenie- wykonanie podobnie do pierwszego, ale jednocześnie z lekkim oderwaniem barków podnosimy obie nogi (tak aby między łydką i tyłem uda był kąt prosty). 3 sekundy napięcia.
  3. Trzecie z kolei ćwiczenie – wykonujemy tak samo jak pierwsze, z tą różnicą, że ręce mamy splecione na karku, a nie trzymamy ich wzdłuż tułowia. 3 sekundy napięcia.
  4. Czwarte – unosimy obie nogi (zgięte pod kątem prostym) oraz lekko odrywamy barki – a ręce mamy splecione na karku. 3 sekundy napięcia.
  5. Ćwiczenie piąte – ręce splecione na karku, naprzemiennie unosimy nogi, płynnym ruchem („rowerek”), barki  lekko odrywamy od podłoża.
  6. Ćwiczenie szóste – odrywamy lekko barki jednocześnie unosimy obie nogi (wyprostowane) i przytrzymujemy je nad ziemią.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w artykule:

http://potreningu.pl/artykuly/1214/aerobiczna-6-weidera-a6w-fakty-i-mity

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *