Jak skutecznie schudnąć? Czy istnieje droga na skróty?

Pod pojęciem skutecznego odchudzania rozumiemy nie tylko zmniejszenie masy ciała, ale także idącą za tym poprawę estetyki sylwetki, jak i również utrzymanie osiągniętego efektu na dłużej. W praktyce nie zawsze strata nadprogramowych kilogramów wiąże się z polepszeniem wyglądu, poza tym dość często zdarza się, że odchudzający efekt naszych wyrzeczeń ma jedynie charakter chwilowy. Czy można temu zaradzić? Czy osoby od lat borykające się z nadwagą są w stanie skutecznie schudnąć?

Droga na skróty nie istnieje

Okazuje się, że zazwyczaj winę za porażki w walce o lepszą sylwetkę ponosi nasza wrodzona tendencja do poszukiwania drogi na skróty. Najchętniej chcielibyśmy schudnąć w tydzień bądź jeszcze szybciej, przy czym ewentualne negatywne konsekwencje drastycznych praktyk nie specjalnie nas interesują. Niestety latami gromadzona tkanka tłuszczowa nie zniknie ot tak, nawet gdybyśmy przestali jeść zupełnie, biegali w maratonach i stosowali najdroższe suplementy świata to i tak nie bylibyśmy w stanie poprawić naszego wyglądu w kilka dni!

Odchudzanie zaczyna się w głowie

Tak więc pierwszym co należy zrobić by odchudzanie uczynić skutecznym jest zmiana sposobu myślenia i uświadomienie sobie, że praca nad sylwetką wymaga czasu. Warto więc dobrze zastanowić się nad tym czy faktycznie chcemy skutecznie schudnąć, czy też dobrze czujemy się z nadwagą i miewamy jedynie doraźne impulsy, które skłaniają nad do tego, by od czasu do czasu, kosztem własnego zdrowia, przetestować modną “dietę” z kolorowej prasy. Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, bo jeśli działamy na zasadzie chwilowych zrywów, a nie realnej i uświadomionej potrzeby, to oczywiście skuteczna motywacja do działania oraz idąca za nią zmiana wyglądu i utrata nadprogramowych kilogramów nie będą możliwe.

Bezcenna pomoc specjalisty

Kolejnym krokiem jest zastosowanie skutecznej metody. Skoro wiemy już, że droga na skróty prowadzi na przysłowiowe “manowce”, to rozumiemy także, iż wszelkie diety kilku czy kilkunastodniowe nie są odpowiednim rozwiązaniem naszego problemu. Najbardziej rozsądnym wyjściem są konsultacje z dietetykiem i w razie potrzeby wykwalifikowanym trenerem, czyli specjalistami, którzy w sposób profesjonalny pokierują odchudzaniem, służyć będą radą i wsparciem oraz w razie jakichkolwiek potknięć – zareagują. Warto wiedzieć, że współczesne trendy w dietetyce i treningu ukierunkowane są na dostosowywanie wszelkich rozwiązań pod indywidualne potrzeby klientów, tak więc nie trzeba się obawiać, że trener zaleci morderczy trening o wczesnym świcie, a dietetyk przykaże jeść tylko brokuły i kiełki lucerny sześć razy dziennie

Odchudzanie na własną rękę: trudniejsze, ale możliwe

Oczywiście skuteczne odchudzanie prowadzić można także w pojedynkę, w takiej sytuacji należy jednak poświęcić dodatkowy czas na przyswojenie podstawowych zasad komponowania diety oraz dobrze rozplanować aktywność fizyczną. Wszelkie zmiany w diecie wprowadzać należy stopniowo, żadne drastyczne cięcia kaloryczne nie są wskazane, organizm bowiem nie lubi terapii szokowych i posiada skuteczne sposoby by się im przeciwstawić. Najpierw warto zapisywać wszystkie zjadane pokarmy na kartce, w pliku tekstowym na komputerze bądź najlepiej – w dzienniku żywieniowym (dostępnym w naszym serwisie), który dodatkowo zliczy kalorie oraz określi zawartość tłuszczu, węglowodanów i białka.

Więcej dowiedzą się Państwo w serwisie PoTreningu.pl
http://potreningu.pl/kobieta/artykuly/1221/jak-skutecznie-schudnac-czy-istnieje-droga-na-skroty

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *