Ranking gainerów – odżywek na masę TOP5

Gainery to produkty składające się z komponentów białkowo-węglowodanowych, których działanie polega na wsparciu codziennej diety. Obecnie są to preparaty dość zaawansowane składowo, a jakość użytych składników do ich produkcji jest na wysokim poziomie, co sprawia, że odchodzi się od opinii, że gainer to worek cukru pozbawiony wartości odżywczych. Poznajcie 5 najlepszych preparatów, którymi warto zainteresować się przy wsparciu Waszej codziennej diety.

1. PVL Mutant Mass 6800g


Kultowy produkt firmy PVL swego czasu rozchodził się jak świeże bułeczki. Wszystko za sprawą składu, który oferuje mieszankę 4 różnych kompleksów o działaniu wspomagającym budowę masy mięśniowej. W produkcie znajdziemy więc takie grupy składników jak:
-iso stack – stanowiący kompleks białek,
-clean carb – odnoszący się do mieszanki węglowodanów, które zawierają w składzie między innymi dodatek vextrago,
-lipotherm – zawierający dodatek tłuszczy o działaniu funkcjonalnym
-intrasorb5 – mieszanka, która usprawnia wykorzystanie składników zawartych w preparacie.
Zaawansowany skład gainera sprawia, że znajduje się on na pierwszym miejscu naszej listy, skutecznie wyprzedzając rywali, a klienci nadal chętnie kupują produkt.

2. Berserk Labs Devil Mass 6660g

Produkt firmy Berserk Labs to połączenie wysokiej jakości komponentów węglowodanowych z frakcjami białek, które ulegają różnej kinetyce wchłaniania. W gainerze znajdziemy aż 4 formy węglowodanów, gdzie głównym składnikiem jest hydrolizat skrobi kukurydzianej. Produkt charakteryzuje się więc dobrej jakości węglowodanami, których trawienie nie powoduje dużych skoków cukru we krwi i uczucia senności. Białka, jakie zostały wykorzystane do produkcji odżywki to WPC i WPI, co sprawia, że otrzymujemy różnorodność frakcji, jak i zróżnicowany czas trawienia.

3. ON Serious Mass 5500g

Serious Mass należy do grupy zaawansowanych produktów typu gainer, które oprócz dostarczania podstawowych makroskładników odżywczych posiadają w składzie dodatki o działaniu funkcyjnym, jak i anabolicznym. Serious Mass w składzie posiada glutaminę, kreatynę oraz wsparcie witamin i minerałów. Na uwagę zasługuje zróżnicowany profil użytych białek takich jak: serwatka, kazeina i białko jaj, co zapewnia stopniowe uwalnianie aminokwasów do krwiobiegu. Opinie osób, które spożywały produkt, sugerują, że nadaje się on idealnie do wsparcia codziennej diety, dając pożądany efekt w postaci przyrostu masy mięśniowej.

4. Allnutrition Mass Acceleration 3000g

Podstawowy preparat od firmy Allnutrition ma na celu dostarczenie wysokiej jakości białka, jak i komponentu węglowodanowego. Co ważne produkt nie posiada dodatków kreatyny, czy tauryny, które mogą powodować sztuczne podwyższenie poziomu białek, zwiększając bilans azotowy preparatu. Uwagę przykuwa cena odżywki, która jest niewygórowana, dedykowana osobom, które szukają produktu wysokiej jakości i jednocześnie ekonomicznego. Znakomity smak odżywki oraz skład, który nie posiada ukrytych dodatków, sprawia, że jest to dobra opcja dla każdej osoby chcącej dostarczyć odpowiedniej ilości kalorii.

5. FA Mass Core 7000g


To produkt, którego celem jest wsparcie budowania masy mięśniowej poprzez zróżnicowany skład, który ma za zadanie usprawnić funkcjonowanie anabolizmu. Odżywka firmy FA charakteryzuje się różnymi kompleksami, jak ISOLAC, CARBELAC, które dostarczają zróżnicowanych frakcji komponentów białkowych, jak i węglowodanowych. Na uwagę zasługuje dodatek OPTIPEP i PEPTOPRO, które przyczynia się do poprawy regeneracji, jak i usprawniają procesy odbudowy uszkodzonych tkanek. Jest to idealna opcja, dla osób szukających pewnego urozmaicenia.