Arnold Classic Amatorów

Podczas całego Eventu Arnold Sports Festival 2012, oprócz konkursów dla zawodowców można było podziwiać zmagania amatorów. Poniżej prezentujemy relację z kulturystyki klasycznej przygotowaną przez Andrzeja Michalaka. Źródło: PZKFITS

Na pierwszy ogień poszła kulturystyka klasyczna, która zaczęła się od startu naszego jedynego reprezentanta, wicemistrza świata Damiana Witkowskiego. Organizatorzy zrobili dość nieprzyjemny zabieg dla naszego zawodnika, łącząc trzy najniższe kategorie: 169 cm,. 171 cm i 175 cm w jedną grupę do 175 cm. W związku z tym, Witkowskiemu przybyło groźnych rywali, których łączna liczba wzrosła aż do 18. Nasz mistrz spisał się bardzo dzielnie, wywalczając w tym doborowym towarzystwie 3 miejsce. Był w wysokiej formie, o czym najlepiej świadczą poseparowane pośladki i mięśnie ud. Witkowski przegrał z dwoma Rosjanami: byłym wielokrotnym mistrzem świata w fitness, Dmitrijem Jaszankinem i wicemistrzem świata z Tallina, Aleksandrem Barbaszinem. Za nim zaleźli się: czołowy zawodnik Amatorskiej Olympii z ubiegłego roku, Anglik Bobby Khan i wicemistrz z Columbus z ubiegłego roku, Brazylijczyk Marcello Rafaelli, który wtedy uległ Mariuszowi Bałazińskiemu.

Kategorię średnią, do 180 cm, zdominował zupełnie nowy zawodnik z Włoch, Alessandro Galli, który zaprezentował nie tylko wspaniale ogólne proporcje sylwetki, ale i niesłychaną definicję, z poprążkowanymi pośladkami w stylu Ronnie’go Colemana sprzed lat. Włoch pokonał mistrza świata z 2010 r, Michala Sittera z Czech oraz absolutnego mistrza Europy z poprzedniego roku, Ukraińca Oleksandra Kisłyja.

Kategorię najwyższą, +180 cm, opanowali Brazylijczycy, których aż trzech weszło do finału. Tutaj poziom był chyba jednak najsłabszy. Na czoło wysunął się debiutant z Paragwaju, Geraldo Samaniego, który ograł mistrza świata weteranów, Brazylijczyka Amado Moura oraz reprezentanta Australii greckiego pochodzenia Takisa Veniosa.

W walce o tytuł absolutnego mistrza w open, Włoch Galli nie dał szans ani Jaszankinowi, ani Samaniego. Twardość jego mięśni, definicja i szczegóły były doprawdy rewelacyjne. Były to więc narodziny nowej,
wielkiej gwiazdy kulturystyki klasycznej. Ciekawe, jak dalej potoczy się jego kariera?

Wyniki:

Kulturystyka klasyczna do 175 cm:

Dmitri Jaszankin (Rosja)
Aleksander Barbaszin (Rosja)
Damian Witkowski (Polska)
Bobby Khan (Wielka Brytania)
Marcello Rafaelli (Brazylia)

Kulturystyka klasyczna do 180 cm:

Alessandro Galli (Włochy)
Michal Sitter (Czechy)
Aleksiej Szajew (Rosja)
Oleksandr Kyslyi (Ukraine)
Denis Maleev (Russia)

Kulturystyka klasyczna powyżej 180 cm:

Geraldo Samaniego (Paragwaj)
Amado Moura (Brazylia)
Takis Venios (Australia)
Luiz Vinicius Exaltacao (Brazylia)
Roberto Meirelles (Brazylia)

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *