Bogdan Szczotka wicemistrzem świata !

20070909171651

Źródło zdjęcia

Po zakończeniu procedury badań antydopingowych i rozpatrzeniu odwołań zawodników, nasz czołowy kulturysta, Bogdan Szczotka, przesunął się z IV na II miejsce w kategorii 90 kg! Mistrz i wicemistrz świata w tej kategorii nie przeszli badań antydopingowych. W tej sytuacji, na pozycję mistrza awansował słynny Egipcjanin El Shahat Mabrouk, zdobywając już ósmy tytuł mistrza świata.

Bogdan, mistrz świata z Moskwy (2004), uzyska tym razem srebrny medal i tytuł wicemistrza świata. Warto zaznaczyć, że Bogdan zajmował po pierwszej rundzie pierwsze miejsce, ex-equo z Tareq’iem Al Farsanim z Bahrajnu i wyprzedzał Mabrouka aż o 15 punktów! Jednak obie rundy finałowe nieznacznie z nim przegrał, co zepchnęło go na 4 miejsce. Minimalna przegrana z Mabroukiem to żadna ujma i świetna pozycja wyjściowa do powrotu na tron, jak nie w tej kategorii, to w następnej, gdyż Bogdanowi trudno już zmieścić się w 90-tce i planuje przejście do kategorii 100 kg, gdzie zwolni się miejsce w naszej reprezentacji, po przejściu mistrza świata Roberta Piotrkowicza do wagi superciężkiej, powyżej 100 kg.

Z tym nie będzie już jednak większych problemów, gdyż – zgodnie z decyzjami Prezydium EBFF w Como – we wszystkich kategoriach wagowych będzie można teraz wystawiać zespoły „B”. Oznacza to, że jeden kraj będzie mógł wystawić aż 4 zawodników w jednej kategorii wagowej: 2 w zespole „A” i 2 w zespole „B”. Jest to bardzo dobra informacja szczególnie dla naszych „superciężkich”, gdzie o miejsce w reprezentacji może rywalizować nawet kilku mistrzów międzynarodowych: Robert Piotrkowicz, Arkadiusz Szyderski, Radosław Słodkiewicz, Marek Olejniczak, Andrzej Kołodziejczyk, Rafał Borysiuk. A gdyby jeszcze zdecydował się na powrót Dariusz Karpiński

Testy antydopingowe na MŚ w Dżedżu przyniosły 7 wyników pozytywnych, z tego tylko jeden z Europy (Niemiec Matthias Botthof, brązowy medalista wagi +100 kg).

Źródło – www.kif.pl

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *