Czego nie powinieneś robić na siłowni

ażda siłownia posiada swój specyficzny „mikroklimat”, co łatwo zaobserwować już podczas pierwszej wizyty. Niezależnie jednak od klubu istnieją pewne uniwersalne zasady, których po prostu nie należy zmieniać ani łamać. Niestety nie każdemu się to udaje, co w praktyce może być dla innych po prostu uciążliwe. Przed wizytą w klubie fitness dobrze jest mieć świadomość tego czego absolutnie nie należy robić w takim miejscu.

Jeżeli nie chcesz być „gwiazdą” siłowni i uniknąć szeptów typu: „przyszedł ten facet (lub ta dziewczyna)…” pamiętaj o tym, iż jest to miejsce publiczne i nie należy zachowywać się w sposób utrudniający przeprowadzenie treningu innym osobom. Co jest na pewno niemile widziane w klubach fitness?

Twój antyperspirant cię oszukuje…

Smutne to trochę, ale istnieją osoby, które mają problem z praktycznym zastosowaniem podstawowych zasad higieny. Zbyt często normą bywa noszenie tych samych, przepoconych ubrań zmiennych i wyczuwalna z daleka awersja do antyperspirantu. Niektórzy wychodzą z założenia, że nie warto się umyć przed siłownią (pomimo oczywistej konieczności), gdyż po siłowni będą musieli to zrobić jeszcze raz. No cóż, warto się czasem poświęcić i wziąć szybki prysznic przed treningiem – zwłaszcza jeżeli od poprzedniej kąpieli minęła większa ilość czasu albo wykonywaliśmy czynności, które niekorzystnie odbiły się na naszej ogólnie rozumianej świeżości. Inni bywalcy siłowni, nawet jeśli nie kupią z tego powodu nikomu kwiatów, z całą pewnością będą za ten fakt ogromnie wdzięczni.

Szata nie zdobi człowieka…

Choć można powiedzieć, że przecież strój to tak naprawdę wyłącznie kwestia gustu, to jednak na siłowniach zdarza się podziwiać kreacje, które szczególnie zapadają w pamięć, bo są po prostu nieadekwatne do miejsca lub niedopasowane do osoby. Należą do nich osobniki np.  w zbyt obcisłych i krótkich spodenkach czy koszulkach, pamiętających czasy sprzed solidnej nadwagi. Dość często można zaobserwować panie, które przychodzą do klubu ładnie „powyglądać”-  ćwiczyć nie mogą z obawy przed spoceniem się i rozmazaniem misternego makijażu… więcej

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *