kreatyna promocja
Kulturystyka
SFD

Czy glutamina działa ochronnie na tkankę mięśniową?

Kategoria: Suplementacja

Oceń artykuł:
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Nie od dzisiaj wiadomo, że tkanka mięśniowa jest bardzo energochłonna i organizm chętnie pozbywa się jej, poświęcając wypracowane mięśnie na potrzeby utrzymania innych układów naszego ciała. Jak zostało wspomniane wyżej, nasze ciało posiadając znaczna ilość glutaminy, będzie w pełni zabezpieczone, do czasu wystąpienia deficytów. Jak się szacuje, pojedynczy trening siłowy, może uszczuplić zasoby glutaminy w tkance mięśniowej nawet o 20-30g w zależności od masy ciała osoby trenującej i charakteru wysiłku. Dlatego jej zastosowanie okołotreningowe, ma na celu ochronę zasobów glutaminy, uzupełnienie jej ilości i przywrócenie równowagi w ciele.

glutamina mięśnie

Brak uzupełnienia ilości glutaminy w organizmie, będzie powiązany z działaniem katabolicznym, które będzie dążyło do wyrównania braków, wykorzystując aminokwasy zawarte w mięśniach na potrzeby syntezy. Tutaj właśnie sprawdza się zastosowanie suplementu, który ma na celu oszczędzić destrukcyjne działanie treningu i uzupełnić braki.

żywnośc dietetyczna

Masz coś do dodania ? Skomentuj!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Najnowsze filmy z naszego kanału