Dzięki dobrej diecie poczujesz się lepiej

Wbrew temu co sądzi wiele osób, zdrowa i pełnowartościowa dieta nie koniecznie musi wiązać się z uczuciem permanentnej frustracji związanej z odmawianiem sobie ulubionych potraw. Modyfikacja codziennego ograniczająca spożycie wysoko przetworzonej żywności i zakładająca wprowadzenie w ich miejsce wysokojakościowych, odżywczych pokarmów zazwyczaj dość szybko prowadzi do poprawy samopoczucia. Innymi słowy – jedząc lepiej mamy szansę także poczuć się lepiej!

Złe nawyki żywieniowe negatywnie wpływają na nastrój

Istnieje spora ilość dowodów, która wskazuję, iż osoby, odżywiające się na co dzień   niezdrowo zdecydowanie częściej doświadczają także zniżki nastroju. Wiele wskazuje na to, iż konsekwentne powielanie błędów żywieniowych prowadzi m.in. do: obniżenia jakości snu, spadku odporności na stres, skłonności do zachowań impulsywnych, a nawet wzrostu ryzyka wystąpienia depresji. Dane te znajdują potwierdzenie w wynikach badań naukowych!

Mechanizmy leżące u podstaw tej niekorzystnej zależności są dwupłaszczyznowe. Z jednej strony bowiem dieta oparta na kiepskiej jakości produktach jest niedoborowa w ważne składniki pokarmowe, a z drugiej – obfituje w związki negatywnie wpływające na organizm (mowa tutaj o cukrach rafinowanych, tłuszczach uwodornionych zasobnych w szkodliwe izomery trans i niektórych konserwantach i barwnikach).

Dowiedz się więcej.

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *