Muira puama

Muira puama to dość wyjątkowa roślina, która naturalnie występuje m.in. na terenie Amazonii. Spotkać można ją głównie w Brazylii, Kolumbii, Wenezueli i Peru. Muira puama nazywana jest również drzewem potencji.

stress

Indianie żyjący nad Amazonką i Orinoko stosują napary, wyciągi i nalewki z kory oraz korzenia Muira puama do walki z problemami natury erotycznej. Do Europy roślina ta dotarła w latach 20-tych ubiegłego wieku i zyskała wielką popularność, jako naturalny i bezpieczny dla zdrowia afrodyzjak. Muira puama może być wykorzystywana zarówno w pomocy leczenia problemów z erekcją u mężczyzn, jak i oziębłości u kobiet. Ponadto, systematyczne przyjmowanie preparatów z tą rośliną podnosi poziom libido i poprawia reakcje na stres.
Oprócz w wyżej wymienionych problemach, Muira puama stosowana jest w leczeniu schorzeń układu nerwowego. Stosuje się ją jako substancję tonizującą działanie systemu nerwowego. Wykazuje ona korzystny wpływ w leczeniu zaburzeń depresyjnych i stresu. Pomaga również w leczeniu zaburzeń przewodu pokarmowego, reumatyzmie, wypadania włosów i astmy.

libido-Muira-puama

Obecnie ekstrakt z kory i korzeni rośliny jest jednym z chętnie stosowanych preparatów o działaniu wzmacniającym i przywracającym męskie funkcje seksualne. Muira puama posiada dość szerokie spectrum działania. Głównie stosowana jest jako środek zapobiegający zaburzeniom seksualnym zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Muira puama zapobiega przedwczesnym wytryskom, wzmacnia funkcje seksualne, pomaga utrzymać mocną i długotrwałą erekcję, a stosowana przez kobiety redukuje oziębłość i podnosi libido.

Preparaty zawierające Muira puama wykazują także działanie tonizujące na nasz organizm – stosowane w okresie przemęczenia wzmacniają i łagodzą m.in. skutki stresu oraz wykazują działanie antydepresyjne. W skład tej niezwykłej rośliny wchodzą kwasy tłuszczowe oraz estry kwasów tłuszczowych, sterole roślinne, triterpeny, seskwiterpeny i monoterpeny oraz alkaloidy.
To tylko nieliczne z substancji zawartych w wyciągu z Muira puama, które pozwalają usprawnić działanie organizmu na wielu płaszczyznach.
Wiele badań pokazuje, że stosowanie długotrwale ekstraktów z Muira puama poprawia na stałe zdolności seksualne oraz zapobiega problemom z erekcją i oziębłością u kobiet. W przeciwieństwie do niebieskiej tabletki, która działa jedynie chwilowo. Muira puama możemy zakupić w postaci tabletek lub w postaci sproszkowanej kory. Pamiętajmy, by zakupy robić jedynie w sprawdzonych źródłach.

Suplementy w postaci tabletek należy stosować zgonie z zaleceniami producenta danego preparatu. W przypadku sproszkowanej kory lub korzeni Muira puama należy łyżkę sproszkowanego ziela zalać szklanką wody (ok. 250 ml) i gotować przez 15 minut. Po upływie czasu gotowania należy odstawić wywar na 5 minut i pić po wcześniejszym przecedzeniu.

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *