Omega 3-6-9 – czy warto?

To, że prawidłowe żywienie, ma wpływ na zdrowie, wie prawie każdy. Jednak nie zawsze potrafimy prawidłowo komponować posiłki lub nie mamy świadomości, jakie składniki są ważne dla naszego organizmu, czego unikać, a o co wzbogacić dietę.

Wiele kontrowersji budzą tłuszcze, które owiane są niechlubną sławą odpowiedzialnych za nadwagę i otyłość. Ich główną rolą jest funkcja energetyczna, gdyż dostarczają w 1 g około 9 kcal, czyli ponad dwa razy więcej niż jeden gram węglowodanów i białek. Jednak wśród wielu produktów, które są źródłem tłuszczów, można wybierać te, które są bogate w zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, mogące przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia.

WPŁYWA KORZYSTNIE NA PRACĘ UKŁADU SERCOWO-NACZYNIOWEGO

Rekomendacje WHO

Według rekomendacji wielu światowych organizacji m.in. WHO, czy Instytutu Żywności i Żywienia, dieta każdego człowieka powinna być bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdziemy w olejach roślinnych, orzechach, tłustych morskich rybach, czy algach. Dlaczego? To właśnie one dostarczają nienasycone kwasy tłuszczowe w tym szczególnie ważne NNKT, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Wspomagają pracę mózgu, a nawet biorą udział w jego budowie w okresie prenatalnym. Stanowią profilaktykę i wspomagają leczenie zespołu metabolicznego, cukrzycy typu II. Wykazują działanie przeciwzapalne, hamują powstawanie płytki miażdżycowej, mają pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Zmniejszają łaknienie i wspomagają walkę ze zbędnymi kilogramami. To tylko niektóre korzyści, jakie płyną ze spożywania nienasyconych kwasów tłuszczowych, szczególnie omega-3.

Marka ALLNUTRTION postanowiła w wygodnych do zażywania kapsułkach, zamknąć jedne z najważniejszych kwasów tłuszczowych. Wprowadziła kolejny produkt, mający wpływ na zdrowie ALLNUTRITION OMEGA 3-6-9 STRONG 90 CAPS. To unikalny produkt, w którym zamknięto zarówno olej rybi w ilości 400 mg, który jest źródłem min EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy), oraz olej lniany (300 mg) i słonecznikowy (290 mg) bogate z ALA (kwas alfa-linolenowy), kwas oleinowy czy kwas linolowy.

Produkt ten w prosty i przyjemny sposób pozwala wzbogacić dietę w zdrowe tłuszcze, które są niezbędne w każdej grupie wiekowej, niezależnie od prowadzonej aktywności. Łatwa do zażycia kapsułka, może być przyjęta do dowolnego posiłku, jednak warto ją zastosować do potraw, gdzie tłuszczów brakuje, gdyż pozwoli ona dodatkowo na lepszą absorpcję witamin rozpuszczalnych w tłuszczach jak A, D, E i K. 

Reklama Produktu

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *