Oxandrolone

oxa1 oxasciroxx1

Opis i sposób działania

Oxandrolone uchodzi za jeden z bezpieczniejszych sterydów. Wyraża się silniejszym działaniem anabolicznym niż androgennym. Posiada unikalną zdolność do stymulacji syntezy fosfokreatyny w komórkach mięśniowych, co przyspiesza regenerację oraz wzrost ATP. Przyspiesza również proces syntezy białka.

Oxandrolon w medycynie znalazł zastosowanie przede wszystkim w leczeniu zespołu utraty beztłuszczowej masy ciała u chorych na AIDS, u chorych po ciężkich urazach, u chorych po oparzeniach, po ciężkich zabiegach chirurgicznych, po lub w trakcie przewlekłych lub ostrych chorób zakaźnych, które łączą się z ujemnym bilansem azotowym, u chorych po chemioterapii i po leczeniu kortykosterydami oraz w celu zapobiegania osteoporozie u kobiet. Nie powoduje zamykania nasad kości u osób, u których trwa jeszcze proces wzrostu.

Osoby, którym zależy na istotnym wzroście masy rozczarują się tym środkiem. Albowiem Oxandrolon nie nadaje się do budowania dużych przyrostów mięśni. W tym celu jest przyjmowany jednocześnie ze środkami o silniej wyrażonych właściwościach androgennych: Testosteronem, Metanabolem, czy Oxymetholonem.

Środek ten powoduje mocno odczuwalny przyrost siły i pomocny jest przede wszystkim w przygotowaniu do zawodów, gdzie pożądana jest dobra definicja i twardość mięśnia. W tym celu łączony jest np. z Halotestinem, Parabolanem, Testosteronem Propionat, Winstrolem.

Wzrost twardości mięśnia przy braku aromatyzacji wygląda doskonale przy jednocześnie niskim poziomie tkanki tłuszczowej – nawet przy wysokich dawkach – retencja wody jest niezauważalna, a ginekomastia nie pojawia się w ogóle.

Podczas diety redukcyjnej można zauważyć szybsze spalanie tkanki tłuszczowej (szczególnie w połączeniu z Clenbuterolem – działają synergistycznie). Stosowany może być nawet przez zawodników, którzy mają podwyższone spoczynkowe ciśnienie krwi.

Oxandrolon nie powoduje istotnego zaburzenia pracy układu podwzgórze – przysadka – jądra. Jest niskotoksyczny nawet przy wysokich dawkach przyjmowanych przez dłuższy okres czasu.

Dawkowanie

Wysokość dawek jest zróżnicowana w zależności od zaawansowania zawodnika i przede wszystkim zawartości portfela – albowiem środek ten nie należy do tanich. Osoby, których po prostu nie stać na środek z górnej półki nie powinny „porywać” się na niego, szczególnie na (wymuszone brakiem funduszy) niskie dawki, po których efekt może być w ogóle nie zauważalny.

Spotykane dawki to 20-60mg dziennie w 2-3 porcjach. Średni okres stosowania to 4-8 tygodni.

Odstawianie

Jako, że Oxandrolon nie powoduje istotnego zaburzenia pracy układu podwzgórze – przysadka – jądra, PCT nie jest konieczne. Jednak zazwyczaj jest stosowany z innymi środkami, więc pod nie dopiero się „odblok”.

Dostępność

Dobra. Bardzo często podrabiany. Obecnie najczęściej w ofertach UGL Labs.

Zdjęcia

oxa1.JPG  oxasciroxx1.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *