Zapowiedz Mr. Olympia 2018

W dniach 13-16 września w Las Vegas odbędą się najważniejsze zawody sportów sylwetkowych.

Jeśli chodzi o rywalizację na scenie zostaną rozegrane następujące konkurencje: Mr. Olympia, 212 Olympia, Men’s Physique Olympia, Classic Physique Olympia, Bikini Olympia, Figure Olympia, Fitness Olympia, Women’s Physique Olympia. Nowością będzie rozgrywana po raz pierwszy rywalizacja osób niepełnosprawnych, czyli Wheelchair Bodybuilding Olympia. W trakcie imprezy będą prezentowane również inne dyscypliny sportu jak np. strongman, karate, MMA, crossfit itp. oraz odbędą się targi expo. 

W październiku zeszłego roku IFBB Pro wprowadziło dodatkową możliwość kwalifikacji do przyszłorocznej Olympii.

Pierwszy sposób zostaje taki jak dotychczas tzn.: zawodnik ubiegający się o kwalifikację na przyszły rok musi zwyciężyć w jakichkolwiek zawodach lub zdobyć jak najwięcej punktów (wchodzi trójka osób z największą liczbą punktów) przyznawanych za poszczególne lokaty zajęte w konkursach w ciągu sezonu 2017/2018.

Druga możliwość to nowość: jeśli zawodnik w sezonie startowym 2017/2018 weźmie udział w ponad 25 różnych zawodach i będzie w pierwszej dwudziestce na liście osób zbierających punkty, również wejdzie do Olympii bez konieczności wygrania jakiegokolwiek eventu. 

Przygotowania zawodniczek i zawodników wszystkich kategorii można śledzić w temacie na forum SFD: TUTAJ

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *