Andrzej Michalak – podsumowanie ARNOLD CLASSIC 2016

DWA ZWYCIĘSTWA NASZYCH REPREZENTANTÓW!

Andrzej Michalak:
Trudno było się tego spodziewać, ale walka na scenach w Columbus potoczyła się niezwykle korzystnie dla naszych zawodników. To, że mistrz Europy Hubert Kulczyński będzie jednym z faworytów w walce o „złoto” w kulturystyce klasycznej, było dość oczywiste. Ale że po zwycięstwo sięgnie młodziutka fitneska Aleksandra Kępa, chyba można uznać za największą sensację całego turnieju. Niedawna gwiazda fitness dzieci, obecnie początkująca juniorka, pierwszy raz rywalizowała ze światowej klasy seniorkami w czerwcu na Igrzyskach Europejskich w Baku, zajmując 8 pozycję. A teraz, w Columbus, pokonała 11 rywalek, w tym byłą mistrzynię świata Wierę Jegorową (Rosja) oraz aktualną brązową medalistkę Mistrzostw Świata Emmę Paveley (Wielka Brytania), wygrywając zdecydowanie rundę programów dowolnych i dzielnie broniąc tej pozycji w rundzie oceny sylwetki (3 miejsce). Niespodziewanie wyrosła nam kolejna gwiazda światowego formatu w tej najtrudniejszej kobiecej konkurencji, która jest w stanie nawiązać do historycznych sukcesów naszych zawodniczek sprzed kilkunastu lat.

A Kulczyński? Będąc prawie idealnie zbudowanym kulturystą, jest w stanie walczyć o najwyższe międzynarodowe laury. Ale w tej kategorii (+180 cm) rośnie nam także kilku nowych wielce utalentowanych zawodników jak Jacek Ratusznik czy Konrad Balcerzak. Obaj także startowali w Columbus. Ratusznik wszedł do finału, zajmując 4 miejsce, a były mistrz świata juniorów, Balcerzak, znalazł się na 6 pozycji. Wszyscy mieli bardzo wymagających rywali: wicemistrzem został Hiszpan Wastecley Moraes, który na jesieni wygrał kategorię open na Amatorskiej Olympii w Liverpoolu oraz Serb Svetozar Milenkovic, który tryumfował na Arnoldzie w roku ubiegłym.
Rośnie nam też kolejna gwiazda, tym razem w kategorii do 180 cm: Marcel Przyszlak. Nie ma za sobą jeszcze dłuższej kariery startowej, ale w Columbus zajął 4 miejsce w najliczniej obsadzonej kategorii z 23 zawodnikami. Tutaj wygrał były mistrz świata w fitness, Adrian Ghit z Hiszpanii, który potem tryumfował też w kategorii open.

Świetnie zaprezentował się także nasz zawodnik w męskiej sylwetce, Konrad Jachimowicz, plasując się na 2 miejscu w kategorii do 182 cm.

Zdjęcia (Dzięki uprzejmości IFBB):

Aleksandra Kępa w programie dowolnym.

Aleksandra Kępa w rundzie oceny sylwetki.

Hubert Kulczyński w programie dowolnym.

Hubert Kulczyński.

Jacek Ratusznik.

Marcel Przyszlak w programie dowolnym.

Konrad Jachimowicz.

Kulturystyka klasyczna +180 cm (od lewej): Konrad Balcerzak, Hubert Kulczyński, Wastecley Moraes.

Kulturystyka klasyczna +180 cm (od lewej): Hubert Kulczyński, Wastecley Moraes, Branko Teodorovic.

Kulturystyka klasyczna +180 cm (od lewej): Branko Teodorovic, Svetozar Milenkovic, Jacek Ratusznik.

Kulturystyka klasyczna do 180 cm (od lewej): Marcelo Przyszlak, Adrian Ghit, Aghil Movadi.

Fitness plażowe mężczyzn do 182 cm (od lewej): Konrad Jachimowicz, Erique Dozier, Ahmad Babakarkhil.

Komplet wyników: 2016-AC-Columbus-Results

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *