Brak chęci do dalszej pracy nad sylwetką?

Bywa i tak, że pomimo ogromnego wysiłku, zaangażowania i poświęcenia, osiągnięte rezultaty nie są dla nas w pełni satysfakcjonujące. W związku z tym dalsze działania ukierunkowane na poprawę estetyki sylwetki stoją pod znakiem zapytania. Mało tego, powrót do starych przyzwyczajeń żywieniowych i siedząco-leżącego trybu życia wydaje się w danym momencie niezwykle kuszący. Jak poradzić sobie z chwilami zwątpienia i zmobilizować się do dalszego działania?

Czy aby na pewno, nic się nie udało?

Wiele osób jest niezwykle sceptycznych względem własnego ciała i osiągniętych postępów. Wiadomo, że chcielibyśmy osiągnąć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Tymczasem fizjologii nie da się oszukać, podobnie jak nie można wieloletnich zaniedbań zniwelować w ciągu kilku tygodni wytężonego dbania o siebie. Dlatego też, w chwilach zwątpienie należy skoncentrować się na tym co udało się do tej pory – nawet jeśli nie są to spektakularne efekty, to trzeba pamiętać, iż stanowią krok w odpowiednią stronę. Warto przy tym zrobić mały rachunek sumienia – zastanowić się co mogło przyczynić się do spowolnienia efektów, co dobrze byłoby zmienić, jakie błędy popełniliśmy i jakich modyfikacji wymaga sytuacja. Co ciekawe dość łatwo przypomnimy sobie nieplanowane ciastko czy batonika, natomiast o ogromnym stresie, negatywnych emocjach, silnym poczuciu winy czy wstydu czyli emocjach wybitnie utrudniających pracę nad sylwetką niemal nikt nie zawraca sobie głowy. Jest to poważne niedopatrzenie, nad którym zdecydowanie warto popracować.

Poszukaj wsparcia!

Użalanie się w samotności nad swoim ciężkim i smutnym losem, to pomysł chybiony, przyczyniający się zazwyczaj do pogłębienia istniejącego problemu. W samotności, nie dość ze celebrujemy własne nieszczęście, to jeszcze często osładzamy sobie życie kiepskiej jakości pokarmami. Brak dalszej chęci do działania, marazm i poczucie porażki to  moment, w którym warto poszukać wsparcia – zarówno pośród osób bliskich, którym zależy na naszym szczęści, jak i wśród specjalistów i osób posiadających podobne doświadczenia czy też zmagających się z podobnymi problemami. Sama obecność osób będących wsparciem pozytywnie wpływa na morale i pomaga zmienić nastawienie…czytaj dalej na PoTreningu.pl

Pole dancer sitting on the floor and resting after training
Pole dancer sitting on the floor and resting after training
Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *