Clomiphene Citrate

clomgrek

Opis i sposób działania

Climiphene Citrate nie jest sterydem a syntetycznym estrogenem. W medycynie znalazł zastosowanie w leczeniu bezpłodności, a w kulturystyce w terapii postcyklicznej. Głównym powodem stosowania Clomidu jest przywrócenie wyjściowej produkcji poziomu testosteronu po cyklu w celu uniknięcia spadków uzyskanej masy i siły.

Clomid stymuluje podwzgórze, które z kolei mobilizuje przedni płat przysadki mózgowej do uwalniania hormonów gonadotropowych. Hormony te to folikulotropina (FSH) i hormon luteinizujący (LH – inaczej hormon pobudzający komórki śródmiąższowe (ICSH)). FSH pobudza jądra do produkcji większej ilości testosteronu, zaś LH stymuluje je do jego sekrecji.

Clomid działa również jako antyestrogen. Ponieważ jest to słaby estrogen syntetyczny, przyłącza się on do receptorów estrogenowych znajdujących się na komórkach, tym samym blokując do nich dostęp znajdującemu się we krwi estrogenowi.

Minimalizuje to negatywne skutki takie jak ginekomastia oraz retencja wody/elektrolitów i związane z nią obrzęki. Niemniej jednak jego anty estrogenowe działanie jest dosyć słabe, stąd nie powinno się na nim polegać, jeśli zamierza się używać silnie aromatyzujących środków bądź też jeżeli ma się predyspozycje do ginekomastii. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie Nolvadex’u.

Przy stosowaniu Clomidu mogą wystąpić pewne działania niepożądane: uderzenia gorąca, reakcje alergiczne skóry, zaburzenia w funkcji widzenia – błyski, bezsenność, nudności, depresja. Można ich uniknąć stosując Clomid w rozsądnie optymalnych dawkach.

Dawkowanie

Dawkowanie Clomidu zależne jest od użytych środków w cyklu oraz czasu jego trwania. Okres stosowania oscyluje w granicach 14-28 dni. Dla wszystkich silnie aromatyzujących i długo estrowych sterydów, zastosowanie Clomidu po cyklu powinno być dość długie i powinno się użyć dawki uderzeniowej 150-300mg, a później zejść na dobową dawkę 100-50mg.

Przy środkach niearomatyzujących i o krótkich estrach bądź bez estrowych stosowanie Clomidu nie musi być długie – średnio 14 dni. Zazwyczaj stosuje sie dawkę 100mg przez 3-5dni po czym zmniejsza się ją do 50mg i stosuje jeszcze tydzień lub dwa.

Odstawianie

Sposób dawkowania Clomidu samoistnie narzuca systematyczne zmniejszanie dawki.

Dostępność

Bardzo dobra.

Zdjęcia

clomgrek.JPG  dsc00041.JPG

Inne zdjęcia środków z tej grupy znajdziesz w dziale Doping – zdjęcia

Aby wejść na forum kliknij TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *