Delegacja IFBB w Polskim Komitecie Olimpijskim

Prezydent IFBB, dr Rafael Santonja, przyleciał do Polski na rozmowy z kierownictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w których towarzyszył mu prezes PZKFiTS i członek Zarządu IFBB Paweł Filleborn. Ze strony PKOL w rozmowach udział wzięli: prezes Andrzej Kraśnicki, sekretarz generalny Adam Krzesiński oraz członek zarządu Janusz Kochan. Pan Kochan, który jest jednocześnie przewodniczącym Białostockiej Rady Olimpijskiej, był obecny na niedawnych Mistrzostwach Świata w Fitness w Białymstoku, gdzie również wręczał medale.

Prezydent Santonja poinformował Prezesa Kraśnickiego o ostatnich osiągnięciach IFBB w kierunku olimpijskiego uznania, do jakich można zaliczyć uzyskane niedawno  uznanie IFBB przez Olimpijską Radę Azji (OCA) oraz przez Pan-Amerykańską Organizację Sportową (PASO). Teraz IFBB zabiega także o uznanie przez Europejski Komitet Olimpijski (EOC), którego członkiem Zarządu jest Prezes Kraśnicki. Spotkanie przebiegało w przyjaznej, sportowej atmosferze, a Prezes Kraśnicki obiecał popierać IFBB w dążeniu do uzyskania uznania przez EOC.

Omawiano także dotychczasowy dorobek PZKFiTS w zakresie rozwoju sportów sylwetkowych i siłowych w Polsce. PZKFiTS zależy na nawiązaniu dobrych relacji z PKOL i z pewnością to spotkanie otwiera drzwi do dalszych, roboczych kontaktów, zacieśnienia współpracy oraz ewentualnej możliwości przyjęcia PZKFiTS do grona PKOL.

 

Na zdjęciu (od lewej): Janusz Kochan, Andrzej Kraśnicki, dr Rafael Santonja, Paweł Filleborn i Adam Krzesiński w siedzibie PKOL w Warszawie.

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *