Dieta na każdą kieszeń

Postanowiłem napisać ten artykuł ponieważ dużo osób rezygnuje ze stosowania diety biorąc pod pretekst jej wysoką cenę. Dlatego teraz obalę ten mit i pokaże, że dobra dieta wcale nie musi być droga.

Jest to przykładowa dieta dla Jasia, który rozpoczyna dopiero swą „kulturystyczną” karierę. Jaś nie jest bogaczem dlatego na wszystkim pragnie trochę przyoszczędzić. Jaś waży 60kg (oczywiście jak ważysz więcej lub mniej musisz ustalić inne zapotrzebowanie – posty podwieszone), chodzi do szkoły i chce się podobać Małgosi. Także postanawia wziąć się za trening(by uformować ładną sylwetkę i wyrwać na plaży swoją muzę) ale ktoś mu powiedział kiedyś, że dieta to PODSTAWA.
Najpierw musi iść do sklepu i kupić podstawowe produkty by nie latać codziennie. I kupuje parę opakowań kaszy gryczanej w woreczkach, ryżu, płatków owsianych i butle oliwy z oliwek dzięki której dostarczy niezbędnych tłuszczyków. Jak już zakupi co potrzeba to musi dogadać się z mamą co do tego co będzie szamał, ale o tym później. Teraz ułożymy plan dnia jeśli chodzi o posiłki:

1.Śniadanie ok. 8.00
Jaś wstaje trochę wcześniej by zrobić sobie śniadanko(równie dobrze może je zrobić wieczorem i wstawić do lodówy). Może zrobić sobie owsiankę na mleku z serkiem białym i odrobiną oliwy, albo co bardziej polecam słynne placuszki.
*płatki owsiane 70 gram [30 groszy]
*2 jaja całe ok. 100 gram [60 groszy]
RAZEM 90 groszy

Jasiu robi sobie placuszek na teflonie, zjada i dostarcza wszystkiego niezbędnego(tłuszcze są zawarte w żółtkach)

2.II śniadanie ok. 11.00
Jasiu trochę wstydzi się wyciągać michy z ryżem także bierze równie wartościowe kanapeczki.
*ser biały ok. 80 gram [60 groszy]
*chleb razowy 3 porządne skiby ok. 100 gram [40 groszy]
*oliwa z oliwek 5 gram [20 groszy]
RAZEM 1zł 20 groszy

3.IIIśniadanie ok. 14.00
Jasiu ma 8 godzin w szkole więc musi zjeść 2 posiłki.
*jw.
RAZEM jw.

4.obiad ok. 17.00
Jasiu powiedział mamie, żeby nie skrobała dla niego ziemniaków na obiad, a zamiast tego ugotowała mu woreczek kaszy gryczanej. Jaś polewa kasze oliwą, wykłada na talerz razem z mięskiem(najlepiej gotowanym ale smażone smaczniejsze) i surówką.
*kasza woreczek lub mniej 100gram [40 groszy]
*oliwa z oliwek 10gram [40 groszy]
*mięska i surówki nie wliczam(mama chyba nie pożałuje synkowi)[0 groszy]
RAZEM 80 groszy

TRENING
Po treningu trzeba podkraść miód, który tata od czasu do czasu (czyt. Codziennie) dodaje do piwa grzanego. Jaś tak robi i daje go 0,5 grama na kilogram masy ciała do wody i pije ze smakiem.

5.posiłek po treningowy ok. 20.00
Jaś gotuje ryż i cieszy się z dzisiejszego treningu i mocy po kaszce z oliwą.
*ryż woreczek lub mniej 100gram [35 groszy]
*ser biały 80 gram [60 groszy]
*łyżka dżemu 15 gram [10 groszy]
*orzechy 20 gram(ich też nie wliczam bo orzecha ma się na działce lub podwórku u siebie, cioci, babci)
RAZEM 1zl 5 groszy

6.posiłek antykataboliczny przed snem ok. 22.00-23.00
Jasiu bierze serek biały, polewa oliwą i daje coś do smaku(odrobinę np. kakao) i wcina żeby jego mięśnie rosły w nocy a nie malały. Może popić mlekiem by lepiej wchodziło.
*ser biały 100 gram [75 groszy]
*oliwa 10 gram [40 groszy]
*mleko chude 200 ml. [30 groszy]
RAZEM 1zl 45 groszy

Po podsumowaniu wszystkich cen za każdy posiłek wychodzi 6zl 60 groszy. Oczywiście ceny brane pod uwagę mogą być inne w każdym mieście ale różnica nie powinna być duża. Można się umówić, że niektóre produkty (np. chleb razowy) mogą być finansowane z domowego budżetu a koszta spadną jeszcze niżej. Trzeba porostu kombinować. A jak Jaś zaoszczędzi coś będzie mógł postawić Małgosi oranżade w sklepiku szkolnym, a wtedy sukces gwarantowany. Dieta ta jest tylko przykładową dietą i można ją modyfikować jeśli chodzi o smak, cenę, jakość itd.

Autor: k3ho (sfd)

Udostępnij znajomym

2 thoughts on “Dieta na każdą kieszeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *