Jak pozbyć się nadmiaru wody?

Wodna „oponka” na brzuchu, miękka skóra i wodny cellulit. Masa wody nie jest tak powszechnym problemem, jak nadwaga, ale niestety jest to koszmar wielu z nas. Niżej przedstawię Ci kilka wskazówek, które zapewnią Ci szybkie i widoczne efekty w zrzuceniu nadmiaru wody z organizmu.

Pij więcej wody

Może wydawać Ci się to dziwne i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, że większe spożycie płynów może pomóc w usunięciu nadmiaru wody. Chcesz stracić nadmiar wody, musisz pić więcej. Najczęstszym powodem gromadzenia nadmiaru płynów w organizmie jest sód. Kiedy Twoje ciało pochłania duże ilości sodu i nie otrzymuje wystarczającej ilości płynów, woda zatrzymuje się w organizmie, aby stworzyć równowagę między wodą i sodem, co skutkuje opuchlizną i napiętą skórą.

Aby pozbyć się nadmiaru sodu z organizmu, musisz go wypłukać, pijąc większe ilości wody niż normalnie. Ilość spożywanych płynów jest bardzo indywidualną sprawą, wszystko zależy od masy ciała. Jeśli zauważyłeś u siebie nadmierną masę wody po przebudzeniu, wypij przynajmniej jeden dodatkowy litr wody w ciągu dnia. Spożywanie mniejszej ilości wysoko przetworzonych produktów z dużą zawartością sodu, takich jak chipsy, frytki, jedzenie typu fast food, z pewnością pomoże.

Pot

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu na wysiłek fizyczny. Pot reguluje temperaturę ciała i usuwa niepotrzebne toksyny z organizmu. Jest to potrzebny proces do wyeliminowania jonów sodu, które powodują retencję wody. Aby wyeliminować nadmiar zgromadzonej wody i nadmiar jonów, powinieneś zainteresować się aktywnością fizyczną, co może rozwiązać ten problem.

Bądź aktywny!

Jesteś aktywny, regularnie trenujesz? To świetnie! Jeśli jednak prowadzisz siedzący tryb życia, większość godzin spędzasz przy biurku, warto to zmienić. Siedzenie w jednym miejscu przez kilka godzin, zmniejsza przepływ krwi. Krążenie jest słabsze, a to negatywnie wpływa na ilość zatrzymywanych płynów w organizmie.

Kontroluj spożycie błonnika

Znaczna część społeczeństwa nie dostarcza odpowiedniej ilości błonnika , który wspiera i oczyszcza układ trawienny, utrzymuje płynność ruchów w jelitach i eliminuje nadmiar płynów. Najbogatszymi źródłami błonnika są owoce, warzywa, orzechy, nasiona, gryka i owies. Niestety, produkty pochodzenia zwierzęcego nie zawierają błonnika, dlatego diety ubogie w produkty roślinne, mogą skutkować zatrzymaniem wody i pojawieniem się problemów jelitowych.

Podsumowanie

Jeśli ten problem dotyczy także Ciebie, przyjrzyj się powyższym punktom, a być może dzięki temu znajdziesz rozwiązanie. Jeśli mimo tego problem nie zostanie rozwiązany, warto odwiedzić lekarza i wykonać badania. W niektórych przypadkach powodem gromadzenia nadmiaru wody, mogą być problemy hormonalne lub nieprawidłowa praca nerek.

 

Inez Gorońska – Mistrzyni Polski Bikini Fitness 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *