Jakie suplementy dla początkującego?

Dla wielu młodych osób rozpoczynających swoje treningi na siłowni, stosowanie suplementów wydaje się być nieodłącznym elementem pracy nad sylwetką i kondycją. Nieograniczony niemal wybór preparatów i mnogość teorii na temat działania tej czy innej substancji sprawia, że tak naprawdę trudno jest się połapać w tym jakie suplementy i odżywki warto na początek zastosować, by progres był zadowalający.

Prawda jest taka – i warto to sobie zapamiętać – że postęp na treningach jest uzależniony nie tyle od ilości zjadanych kapsułek, co przede wszystkim od treningu i tzw. diety.

Nie oznacza to, że suplementy i odżywki nie działają, a jedynie – że stanowią uzupełnienie zabiegów treningowych i żywieniowych. Nawet jeśli będziemy kupować najlepsze suplementy świata i pochłaniać je w hurtowych ilościach, okazać się może, że nie przyniesie to żadnego skutku jeśli codzienne menu oprzemy na chipsach, a trening na niezliczonej ilości serii na klatkę i biceps. Dlatego zanim wejdziesz do sklepu z suplementami, powinieneś skoncentrować się na skompletowaniu elementarnych podstaw wiedzy dotyczącej tego, jak jeść i jak trenować. To jednak nie wszystko.

Przed zakupem jakiegokolwiek preparatu zadaj sobie pytanie: jaki jest Twój cel i jakiego działania oczekujesz?

Więcej dowiesz się w serwisie potreningu.pl

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *