JAROSŁAW OLECH PO RAZ TRZYNASTY MISTRZEM ŚWIATA W TRÓJBOJU SIŁOWYM

Podczas odbywających się w Aurora (USA) otwartych mistrzostw świata w trójboju siłowym, reprezentant Polski Jarosław Olech po raz trzynasty z rzędu sięgnął po tytuł mistrza świata w kategorii do 74 kg.
Czterdziestoletni zawodnik klubu Wiking Starachowice zdeklasował rywali, osiągając łączny wynik 882,5 kg (360 kg w przysiadzie, 212,5 kg w wyciskaniu i 310 kg w martwym ciągu).
Jarosław Olech pobił jednocześnie dwa rekordy świata w kategorii Masters 1 (zawodników powyżej 40. roku życia): 360 kg w przysiadzie i 310 kg w martwym ciągu.

Na trójbój siłowy składają się trzy konkurencje: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc oraz tzw. martwy ciąg – podnoszenie sztangi z ziemi do pozycji wyprostowanej.
Jarosław Olech jest najbardziej utytułowanym polskim sportowcem. Należy do niego 13 tytułów mistrza świata, 14 mistrzostw Europy, dwa zwycięstwa w zawodach World Games (Igrzyska Sportów Nieolimpijskich) oraz niezliczone rekordy Polski, Europy i świata we wszystkich trójbojowych konkurencjach.

Dwa lata temu Olech podpisał kontrakt sponsorski z marką PEREKO, starachowickim producentem kotłów c.o.. Dzięki tej współpracy możliwe są starty i reprezentowanie Polski przez Jarosława Olecha w światowych imprezach. Współpraca trwać będzie co najmniej do roku 2017, kiedy zawody World Games rozgrywane będą we Wrocławiu.
Dyskusja w temacie: http://www.sfd.pl/Jaros%C5%82aw_Olech_po_raz_13_ty_mistrzem_%C5%9Bwiata_w_tr%C3%B3jboju_si%C5%82owym!-t1049317.html

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *