JUŻ W TEN WEEKEND: UNIWERSYTECKIE MISTRZOSTWA POLSKI 2015 CORAZ WIĘCEJ GWIAZD, CORAZ WYŻSZY POZIOM!

Za sprawą wytrwałego organizatora i pasjonata sportów sylwetkowych, pana Tobiasza Wilka, Uniwersyteckie Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness związały się na lata z Krakowem. PZKFiTS objął nad nimi patronat w 2009 r i ta współpraca przynosi obopólne korzyści. W 2009 r Pan Tobiasz występował jeszcze na scenie, wygrywając kategorię do 80 kg. Potem zamienił rolę i stał się sprawnym organizatorem tej imprezy. W tym roku Mistrzostwa zostały przeniesione do większego i bardziej prestiżowego lokalu – Nowohuckiego Centrum Kultury, które kiedyś gościło Puchar Polski, a teraz, po gruntownej modernizacji, prezentuje się jeszcze bardziej okazale.

Mistrzostwa tradycyjnie zwane są „uniwersyteckimi”, bo ta nazwa zgrabnie brzmi i przyjęła się, ale w rzeczywistości otwarte są dla studentów i studentek wszystkich szkół wyższych w Polsce oraz szkół policealnych, w wieku do 26 lat (decyduje rok urodzenia), posiadających ważną legitymację studencką lub legitymację szkoły policealnej. W 2009 r zaczynano od 18 zawodników, w tym roku będzie ich już ponad 60, co jest najlepszym dowodem na to, że ta impreza jest potrzebna, staje się coraz popularniejsza i na stałe zadomowiła się w kalendarzu imprez PZKFiTS.

Nie zabraknie też na niej gwiazd dużego formatu. Pojawi się absolutna mistrzyni Polski w bikini fitness Paula Mocior, która będzie broniła tytułu najzgrabniejszej studentki, wywalczonego w roku ubiegłym. Wystąpi też druga uniwersytecka mistrzyni Polski w bikini fitness Angelika Smoła, broniąca tytułu w kategorii powyżej 163 cm. Kolejną gwiazdą będzie aktualny wicemistrz Polski w męskiej sylwetce, Rafał Zabawa. Już w następny wtorek Mocior i Zabawa wylatują do Hiszpanii walczyć o medale Mistrzostw Europy! Następna gwiazda to rewelacyjny mistrz Polski w kulturystyce Tomasz Marzec (kategoria do 75 kg).

Na nowohuckiej scenie zobaczymy także kilkoro dalszych finalistów i finalistek ostatnich Mistrzostw Polski: Izabelę Bogaczewicz, Małgorzatę Łyczko i Dominikę Plak (bikini fitness), Tomasza Korzeniowskiego i Grzegorza Mizerę (męska sylwetka), Szymona Karelusa (kulturystyka klasyczna),Kamila Kluszczyńskiego i Kamila Tanwica (kulturystyka). Kluszczyński był już kiedyś uniwersyteckim mistrzem kraju (w 2013 r), będzie więc szansa powrotu na tron.
Tytułu uniwersyteckiego mistrza Polski w kulturystyce będzie bronił Sebastian Kosiński (tym razem w kategorii 85 kg), który spotka w niej ubiegłorocznego wicemistrza Piotra Soszyńskiego. Jaki będzie podział ról i medali stanie się jasne już w najbliższą sobotę w Nowohuckim Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II 232, Kraków, początek zawodów w samo południe, o godz. 12:00.

LISTA STARTOWA WEDŁUG ZGŁOSZEŃ:
Kulturystyka Ekstremalna do 75 kg

1. Mateusz Drobniecki
2. Michal Szucs
3. Karol Makiel
4. Tomasz Marzec
5. Tomek Nobis

Kulturystyka Ekstremalna do 85 kg
1. Piotr Soszyński
2. Dominik Czornak
3. Mariusz Przybyla
4. Sebastian Kosiński
5. Kamil Kluszczyński

Kulturystyka ekstremalna +85 kg
1. Kamil Tanwic
2. Kamil Wykowski
3. Krzysztof Świst Asher

Kulturystyka Klasyczna, open
1. Rafał Janek
2. Mateusz Przybysz
3. Michał Dorosz
4. Tomek Pajor
5. Marcin Grabowski
6. Szymon Karelus
7. Michał Pawluś
8. Tomasz Rychlewski

Bikini Fitness do 163 cm
1. Angelika Smoła
2. Izabela Bogaczewicz
3. Paula Mocior
4. Ola Bulda
5. Anna Kapusa
6. Sylwia Sztark
7. Małgorzata Łyczko
8. Sylwia Szczepańska

Bikini Fitness powyżej 163 cm
1. Sylwia Bednarska
2. Aneta Winiarz
3. Marta Kwiatkowska
4. Jagoda Częstochowska
5. Monika Mruk
6. Dominika Plak
7. Sonia Świetlik
8. Patrycja Lesiak
9. Mariola Ołtarzewska
10. Anna Macioł
11. Monika Biedka

Męska Sylwetka do 178 cm
1. Mateusz Chmura
2. Karol Kalbarczyk
3. Tomek Korzeniowski
4. Albert Adamczyk
5. Cezary Opoczyński
6. Grzegorz Golik
7. Karol Ślepaczuk
8. Dawid Kisiel
9. Łukasz Trafiałek
10. Maciek Muszyński
11. Rafał Zabawa
12. Mariusz Janecki

Męska Sylwetka powyżej 178 cm
1. Artur Baś
2. Tomasz Słupik
3. Michał Bieńko
4. Michał Łuszczki
5. Bartosz Oczadły
6. Remigiusz Stępień
7. Jakub Cipkowski
8. Grzesiek Mizera
9. Jakub Obara
10. Marcel Słyś
11. Tomasz Wojciechowski

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *