Kreatyna dla przyszłych ojców?

Kreatyna – mogę to powiedzieć z dużym prawdopodobieństwem, to najbardziej przebadany i cieszący się znakomitą pozytywną literaturą suplement, stosowany jednakowo przez sportowców, ale także coraz częściej, przez świat związany z medycyną.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI MONOHYDRAT KREATYNY Z DODATKIEM TAURYNY

Kreatyna dla sportowca!

Chyba najbardziej znane zastosowania kreatyny związane są z jej potencjalnym wpływem mogącym zwiększyć siłę i masę mięśni sportowca.

Jednak również sportowcy uprawiający dyscypliny wytrzymałościowe mogą skorzystać na jej suplementacji. Te właściwości mogą wynikać między innymi z potencjalnych zdolności do ograniczenia odczuwania zmęczenia.

Kreatyna dla zdrowia!

Po okresie, gdzie kreatyna była stosowana jedynie przez osoby aktywne i sportowców, przyszedł boom na odkrywanie jej potencjalnie nowych właściwości – tym razem w aspekcie zdrowia człowieka.

Na dobrą sprawę ten boom nigdy się nie skończył, o czym świadczą również wnioski z doniesienia omawianego w tym artykule.

W badaniach naukowych kreatyna pokazywała swoje „pozytywne oblicze” w aspektach (m.in.):

  • zmniejszania bólów i zawrotów głowy
  • ograniczania skutków niewystarczającej ilości snu
  • zmniejszania stanów zapalnych w organizmie (homocysteina)
  • wspierania zdolności poznawczych
  • zmniejszania stanów depresyjnych
  • zwiększania gęstości kośćca, etc

Okazuje się jednak, że na tym nie koniec…

Kreatyna dla przyszłych ojców!

Naukowcy z Norwegii i Serbii donoszą nam, że niska liczba plemników w spermie i ich obniżona ruchliwość, jest często związana z niskim poziomem kreatyny.

Ze względu na to, że suplementacja kreatyną dla osób zdrowych jest powszechnie uważana za niezwykle bezpieczną, w ich opinii, celowym wydaje się, a opierają swój wniosek na obecnie prowadzonych badaniach, uzupełnianie kreatyny może być wartościową strategią prowadzącą do potencjalnej poprawy płodności mężczyzn.

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *