Metoda 3SS do osiągnięcia wymarzonej sylwetki !

Co to jest 3 SS ?
Wysoce objętościowy system trzech ćwiczeń robionych jeden po drugim bez przerwy
W artykule tym znajdziecie odpowiednie zestawy na klatkę, plecy, barki, nogi oraz brzuch. Znajdziecie tu również odpowiednie zestawy PUSH, PULL (do treningu tego typu) oraz na poprawę i wmocnienie mięśni głębokich pleców.

Dlaczego warto skorzystać z 3 SS ?
– Dodaje objętości treningowi, może spowodować wzrost hipertrofii
– Daje niesamowitą pompę mięśniową
– Pozwala na rywalizacje z samym sobą, wykonanie 3 SS nie jest takie łatwe
– Może być wykonywany w domu
– Pozwala na szybki trening.

Kiedy wykonywać 3 SS ?
– Jako ćwiczenia na hipertrofie
– Jako ćwiczenia na spalanie tłuszczu
– Jako końcówka treningu siłowego w celu dokrwienia maksymalnego mięśni.

Przykładowe 3 SS

1. 3 SS POMPKI

Wykonaj każdą kolejną wariację bez przerw. Jak możecie zauważyć każde kolejne ćwiczenie jest łatwiejsze do wykonania. Najtrudniejsze są pompki głową w dół, najłatwiej wykonuje się pompki głową w górę (inny rozkład obciążenia), w związku z tym możecie zwiększać ilość powtórzeń co serie.
Jeżeli wykonujecie bardzo dużą liczbę powtórzeń (ponad 30-40) to postarajcie się zrobić pompki z obciążeniem. W tym przypadku potrzebny będzie wam partner treningowy, który założy talerz na wasze plecy i je ściągnie.
Wykonaj cały obwód 1-3 razy, do upadku mięśni przy każdym z ćwiczeń

2. 3 SS Podciąganie na drążku

Tuminello (autor tej metody) proponuje zastosowanie odpowiednich gum, które ułatwiają podciąganie. Jeżeli ich nie posiadacie możecie zrobić wariant z różnym ustawieniem dłoni. Najłatwiej podciągać się z chwytem H (dłonie zwrócone do siebie – musisz posiadać odpowiedni uchwyt na drążek) , następnie podchwytem wąsko i nachwytem szeroko .
Gumy mogą być zastąpione przez kolegę, który pomoże wam się podnosić.
Zakładam jednak, że część z was podciąga się bez problemowo, więc wyjściem z tej sytuacji może być zaczepienie do pierwszej serii obciążenia 10kg, do drugiej 5kg a ostatnią robimy bez obciążenia.

3. 3 SS na środek pleców

Jest to ciekawy wariant treningu z własnym ciałem przy użyciu odpowiednich taśm. Jestem przekonany, że jest on do wykonania równie dobrze ze zwykłymi linkami, które najczęściej służą do treningu tricepsa.
Pamiętajcie o technice podczas wykonywania tych ćwiczeń. Plecy prosto, łokcie w odpowiedni sposób ustawione, w zależności od ćwiczenia. Ilość powtórzeń około 10, serie od 1 do 3.

4. 3 SS na barki

Pierwszym ćwiczeniem jest przyciąganie sztangi wzdłuż tułowia, kolejnym wyciskanie sprzed głowy, a ostatnim mniej znane cuban press (czyli kombinacja przyciągania i wyciskania).
Jeżeli masz problemy z barkami to nie jest wariant dla ciebie. Możesz wykonywać ten trening równie dobrze ze sztangielkami, kettelbell’ami. Pamiętaj, żeby kontrolować fazę negatywną ruchu. Liczba powtórzeń od 6 do 10, serie od 2 do 4.

5. 3 SS martwy ciąg na prostych na jednej nodze

Bardzo ciekawy zestaw ćwiczeń. Przede wszystkim: duża praca stabilizatorów (mięśni głębokich) oraz mięśni pośladkowych. Do wykonania na każdej siłowni, gdzie jest sztanga i wyciąg.
Pierwsze ćwiczenie angażuje dolną część pośladków, drugie środkową , a ostatnie górną część pośladków. Świetne ćwiczenie dla Pań, które chcą ukształtować swoją pupę.

WIĘCEJ ĆWICZEŃ i PORADY TUTAJ:

autor; DUDEK z SFD

Zapraszam do dyskusji klikając TUTAJ

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *