Mistrzostwa Świata w Kulturystyce Klasycznej La Nucia

Minął pierwszy “techniczny” dzień Mistrzostw, czyli przyjazdy ekip i weryfikacja. Wszystkie drużyny przylatywały na lotnisko międzynarodowe w Alicante i potem dojeżdżały autokarami (50-minutowa podróż) do Benidormu, gdzie jesteśmy zakwaterowani w luksusowym hotelu Melia.

Jak zwykle, nie przyjechały drużyny z Konga i Gambii, które podobno wiecznie maja problem z uzyskaniem wiz. Ale stawiła się cała reszta, czyli łącznie 36 drużyn, co jest nowym rekordem, w porównaniu z 34 ekipami na poprzednich Mistrzostwach w Austrii.

Weryfikacja trwała od 19:00 do 22:00. Łącznie zweryfikowano 144 zawodników i zawodniczki, w tym uczestniczki Pucharu Świata w Bikini Fitness i zawodników w męskiej sylwetce. Większość jest w bardzo wysokiej formie, więc rywalizacja będzie zacięta a o wynikach zadecydują szczegóły. Nasza czwórka: Bogdan Nowakowski, Paweł Drozdowski, Mateusz Kołkowski i Tomasz Kornalewski też jest w wysokiej formie i teraz ją jeszcze „szlifuje” do popołudniowych występów w półfinale.

Ciekawa była Narada Techniczna przed zawodami, na której Prezydent Santonja podał dość istotne szczegóły rozwoju kulturystyki klasycznej i jej promowania jako przyszłej dyscypliny olimpijskiej. Zachęcające jest to, że badania dopingowe zawodników na niedawnych Azjatyckich Igrzyskach Plażowych nie przynosiły ani jednej wpadki, co musi robić wrażenie na działaczach ruchu olimpijskiego. Teraz IFBB chce uzyskać podobny wynik na przyszłorocznych Igrzyskach Europejskich w Baku, gdzie będzie rozgrywane 5 kategorii kulturystyki klasycznej. A dalej, na Mistrzostwach Świata 2015 (oferta z Gwatemali) będą badani wszyscy medaliści w każdej kategorii. To wstęp do Światowych Igrzysk Plażowych, które odbędą się w 2017 r Abu Dhabi., i tam też będzie kulturystyka klasyczna.

Wykaz startujących drużyn:

 1. Argentina
 2. Austria
 3. Azerbaijan
 4. Brazil
 5. Canada
 6. China
 7. Croatia
 8. Czech Republic
 9. Denmark
 10. Ecuador
 11. Egypt
 12. Estonia
 13. Finland
 14. France
 15. Germany
 16. Greece
 17. Iran
 18. Italy
 19. Japan
 20. Korea
 21. Latvia
 22. Lithuania
 23. Moldova
 24. Nicaragua
 25. Netherlands
 26. Norway
 27. Poland
 28. Portugal
 29. Romania
 30. Russia
 31. Slovakia
 32. South Africa
 33. Spain
 34. Sweden
 35. Ukraine
 36. United Kingdom

Najtrudniejsza jest najwyższa kategoria, powyżej 180 cm, w której zweryfikowano aż 25 zawodników. Tam też startują Kornalewski i Kołkowski, którym przyjdzie wałczyć z takimi mistrzami jak Andryj Kucharczuk, Lubos Malinak, Sergiej Chalepo czy Drażen Vrbancic. W kategorii do 180 cm zweryfikowało się 18 zawodników. Tutaj wystąpi nasz debiutant Paweł Drozdowski. Świetnie prezentuje się też Bogdan Nowakowski, który będzie miał 14 rywali z kategorii do 175 cm.

 Prosto z Benidormu: Andrzej Michalak

 

Program:
Sobota:

– 15:00 – Eliminacje i półfinały

Niedziela:

– 16:00 – Finały

– 21:00 – Bankiet

Poniedziałek: wyjazd

 

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *