MP Kielce 2016: lista zgłoszonych zawodników oraz komentarz Prezesa Michalaka

Komentarz Pana Prezesa Andrzeja Michalaka

Po raz kolejny wielki sport zawita do Kielc, na supernowoczesne obiekty Targów Kielce, a gwoździem tej imprezy będą Mistrzostwa Polski w Kulturystyce, połączone z Grand Prix w Fitness, na którym pojawią się gwiazdy Mistrzostw Polski w Fitness, rozgrywanych tydzień wcześniej w Białymstoku. A więc będzie okazja do wielu emocjonujących rewanżów na szczycie.

Cały weekend sportów sylwetkowych zacznie się już w czwartek, 21 kwietnia, od dorocznego Seminarium Sędziowskiego, potem, w piątek przed południem, rozpocznie się coroczny Walny Zjazd Delegatów PZKFiTS, który podsumuje ubiegły rok, a w piątkowe popołudnie zostanie przeprowadzona weryfikacja zawodników i zawodniczek startujących w zawodach.

Rywalizacja na scenie rozpocznie się w sobotę o godz. 09:30 i będzie prowadzona w
blokach konkurencji: eliminacje – półfinały – finały. Aby oba dni były tak samo interesujące, część kategorii z poszczególnych konkurencji będzie rozegrana w sobotę, a pozostałe – w niedzielę. W niedzielę dojdzie też do superinteresującej rywalizacji w open, a także do walki w specjalnych rundach eliminacyjnych o miejsca w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy (Santa Susanna, 4-9 maja).

Tym razem zawody nie będą rozgrywane na – zbyt już ciasnej – Sali Widowiskowej, ale na wielkiej Hali Targowej, na specjalnie wybudowanej scenie, otoczonej siedzeniami dla kibiców. Zupełnie nowa jakość w naszych sportach sylwetkowych! Jak na Arnold Classic Europe. To trzeba zobaczyć!

A teraz spójrzmy na listy: jakie gwiazdy spośród prawie 300 zgłoszonych zawodników i zawodniczek pojawią się w jakich konkurencjach?

Kulturystyka klasyczna mężczyzn:
Absolutnie rewelacyjnie zapowiada się kategoria najwyższa, powyżej 180 cm, z 35 zawodnikami na starcie. Na scenie pojawią się: mistrz Europy i wicemistrz świata, zwycięzca tegorocznego Arnold Classic USA Hubert Kulczyński, mistrz Europy Krzysztof Rodkiewicz oraz piąty zawodnik świata i czwarty u Arnolda w Columbus Jacek Ratusznik. Ich pozycje będą atakować: aktualny wicemistrz Polski Piotr Jurczewski, czołowa dwójka zawodów w Słupsku: Piotr Budzyński i Tomasz Szaroleta oraz zwycięzca tegorocznych Debiutów Dawid Trojanowski.

Kategoria do 180 cm: na faworyta wyrasta Patryk Jaśkiewicz, który jest brązowym medalistą poprzednich MP, ale w tym roku zdołał już wygrać Puchar Ziemi Puckiej i Mistrzostwa Śląska. Wśród jego 26 rywali wyróżnia się Michał Sawicki, zwycięzca Debiutów w open!

Kategoria do 175 cm: tutaj trudny do ogrania będzie wicemistrz Europy Radosław Smyk. Zagrozić mu może wicemistrz Śląska Artur Topolewski, a może także mający nienaganną sylwetkę Filip Piątek – ubiegłoroczny mistrz Polski w fitness plażowym, który teraz zadebiutuje w kulturystyce klasycznej.

Kategoria do 171 cm: mistrz Polski, wicemistrz Europy oraz European Games Tomasz Laszko po raz drugi spotka się z wicemistrzem Polski Łukaszem Przybyłą.

Kulturystyka ekstremalna: Bezkonkurencyjnie zapowiada się kategoria do 85 kg. Na scenie pojawi się dwóch wicemistrzów Europy: Krzysztof Skryplonek i Mariusz Bałaziński oraz czwarty zawodnik Europy 2014 Artur Szudrowicz. Jakby tego było mało, dojdzie zwycięzca ze Słupska, Paweł Sarna i zwycięzca z Żelistrzewa Mariusz Przybyła, a także tryumfator Debiutów Kamil Balicki.

Kategoria do 70 kg: pod nieobecność mistrza Polski z ubiegłego roku, Roberta Hoppy, o tytuł powalczą dwaj pozostali medaliści: Gracjan Ostalak i Rafał Zagroba. Będzie im życie utrudniać czołowa dwójka z Mistrzostw Śląska: Kamil Szymocha i Łukasz Żak, a także zwycięzca Debiutów Michał Starosta.

Kategoria do 75 kg: tytułu będzie bronił aktualny mistrz Polski juniorów i seniorów Tomasz Marzec. Chyba raczej nie przeszkodzi mu w tym tryumfator Debiutów Przemysław Kuczkowski oraz inni, mniej utytułowani zawodnicy.

Kategoria do 80 kg:
pierwsza dwójka zeszłorocznych MP: Rafał Domin i Sebastian Macek będzie walczyła nie tylko między sobą, ale także z mającym apetyt na tytuł wielce utalentowanym mistrzem Debiutów i mistrzem Śląska Kacprem Tofilem (na Śląsku pokonał Domina!) oraz zwycięzcą ze Słupska Damianem Gliszczyńskim, a także tryumfatorem kategorii juniorów w Słupsku Tomaszem Gizą (w kat. 90 kg był na 2 miejscu).

Kategoria do 90 kg:
pierwsze starcie dwóch ubiegłorocznych mistrzów Polski: Mariusza Tomczuka (z kat. 85 kg) oraz Łukasza Marcinkowskiego (z kat. 90 kg). Do tego zwycięzca Debiutów Sebastian Kukuć i dziesiątka innych zawodników.

Kategoria do 95 kg: były mistrz Europy weteranów w open Jakub Potocki zmierzy się czołową dwójką Mistrzostw Śląska: Rafałem Tasiemskim (wygrał open!) i Arkadiuszem Bortelem.

Kategoria do 100 kg: ubiegłoroczny mistrz Polski w wadze superciężkiej Piotr Piechowiak tym razem zbija wagę poniżej 100 kg i chyba będzie trudnym do pokonania faworytem.

Kategoria powyżej 100 kg: pełen półfinał 15 zawodników (to będzie imponujący widok!) a w nim: czwarty zawodnik poprzednich MP Michał Domagalski, gigantyczny junior Kamil Tanwic (118 kg), nienagannie ukształtowany zwycięzca open ze Słupska Kamil Dębski, były czołowy junior kraju Jakub Pestka oraz zawodnicy, którzy odnosili dawniej spore sukcesy: Arkadiusz Różański i Maciej Ropiak. Trudno typować zwycięzcę…

Pary mieszane: rywalami wicemistrzów Europy: Natalii Kordus i Huberta Kulczyńskiego będą bardzo wymagające pary: Magdalena Omarska – Jacek Ratusznik oraz Katarzyna Wydra – Robert Wydra. Omarska to aktualna mistrzyni Polski w bikini-fitness a Wydra – w fitness atletycznym kobiet.

GRAND PRIX FITNESS
Zdecydowana większość uczestników Mistrzostw Polski w Fitness zdecydowała się na rewanżowe pojedynki na Grand Prix w Kielcach. Dlatego większość kategorii jest bardzo licznie i silnie obsadzona.

Bikini-fitness do 163 cm: wicemistrzyni Polski Małgorzata Flis (kat. 160 cm) spotka się z brązową medalistką Magdaleną Suwińską (kat. 163 cm) i całą rzeszą innych zawodniczek.

Bikini-fitness do 168 cm: rewelacyjna, bosko zbudowana mistrzyni Polski i mistrzyni Śląska Monika Grzebieluch zmierzy się z wicemistrzynią kraju Katarzyną Maliszewską. W Białymstoku dzieliły ich jedynie 2 punkty różnicy, a więc rewanż zapowiada się pasjonująco!

Bikini-fitness powyżej 168 cm: absolutna mistrzyni Polski w open Magdalena Koral spotka się z mistrzynią kraju w kategorii +169 cm Magdaleną Omarską.

Fitness sylwetkowe do 163 cm:
mistrzyni Polski i finalistka Mistrzostw Europy, Sylwia Taczała stoczy rewanżowy pojedynek z wicemistrzynią kraju Joanną Wodecką (obie w kat. 160 cm) oraz mistrzynią kraju w kategorii 163 cm Kają Rybicką. Emocje sięgną zenitu!

Fitness sylwetkowe do 168 cm:
ubiegłoroczna mistrzyni Polski i finalistka Mistrzostw Europy Natalia Kordus nie zachwyciła formą w Białymstoku (4 miejsce) i zapewne będzie chciała poprawić swoje notowania.

Fitness sylwetkowe powyżej 168 cm: wicemistrzyni Polski Małgorzata Mackiewicz wydaje się być zdecydowaną faworytką.

Fitness plażowe mężczyzn do 174 cm: czołowa dwójka MP: Patryk Walczuk i Piotr Majchrowicz spotka się w pojedynku rewanżowym, do którego zapewne wmiesza się wicemistrz Polski z kategorii do 178 cm Marcin Zganiacz (jeśli nie zostanie zmierzony powyżej 174 cm).

Fitness plażowe mężczyzn do 178 cm: czwarty zawodnik MP Michał Gliszczyński powalczy z wicemistrzem Śląska Tomaszem Korzeniowskim.

Fitness plażowe mężczyzn powyżej 178 cm:
wicemistrz Polski Grzegorz Mizera będzie odpierał ataki 15 innych zawodników.

Fitness kobiet open: aktualna mistrzyni Polski i tryumfatorka Arnold Classic USA Aleksandra Kępa zmierzy się ze swoimi czterema koleżankami z klubu Black & White.

Fitness atletyczne kobiet open: aktualna mistrzyni Polski Katarzyna Wydra spotka się z brązową medalistką Małgorzatą Malikowską-Pikula.

Fitness-model kobiet open: tryumfatorka Grand Prix Polski Patrycja Kołacz spotka się z trzecią zawodniczką tej imprezy Simoną Piwowarczyk.

A jeszcze mogą dojść zawodnicy, którzy nie zgłosili się w terminie a zdecydują się na start i, po spełnieniu określonych warunków regulaminowych, zostaną dopuszczeni do rywalizacji. Zwykle bywa to kilka – kilkanaście osób.

LISTA ZGŁOSZONYCH ZAWODNIKÓW

Kulturystyka klasyczna do 171 cm
1. Adam Burdanowski KPSKiF Violetta Bydgoszcz
2. Jan Olejko KS Olimp Zabrze
3. Łukasz Przybyła KS Olimp Zabrze
4. Mariusz Fadrowski KS Paco Lublin
5. Michał Kaleta KS Tęcza-Społem Kielce
6. Michał Pawluś UKS Black & White Ostrowiec Św.
7. Patryk Staszak KPSKiF Violetta Bydgoszcz
8. Tomasz Laszko KS Michael Warszawa

Kulturystyka klasyczna do 175 cm
1. Artur Topolewski KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
2. Artur Zimny KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
3. Bartosz Machaj KS Olimp Zabrze
4. Damian Koczela KS Olimp Zabrze
5. Damian Porczyk KS Body Line Group Łódź
6. Damian Radziejewski UKS Sandow Legionowo
7. Dawid Pieczyński KS Sandow Śrem
8. Filip Piątek Sportowe Wariacje – Sekcja Testosteron Skierniewice
9. Jakub Siemek KS Olimp Zabrze
10. Jakub Szuba KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
11. Kamil Romanek KS Olimp Zabrze
12. Łukasz Kmuk KSSSiKW Wiking Starachowice
13. Maciej Dejnacki UKS Black & White Ostrowiec Świ.
14. Michał Gryckiewicz UKS Black & White Ostrowiec Św.
15. Piotr Cieśla KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
16. Przemysław Raszkiewicz WCA Warszawa
17. Radosław Lizak KS Body Line Group Łódź
18. Radosław Smyk KPSKiF Violetta Bydgoszcz
19. Rafał Dąbek UKS Black & White Ostrowiec Św.
20. Ryszard Kotuła KS Olimp Zabrze
21. Tomasz Wesołowski UKS Sandow Legionowo

Kulturystyka klasyczna do 180 cm
1. Adam Bomert KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
2. Adam Nabożny TKKF Heros Ustka
3. Ariel Bąk KS Olimp Zabrze
4. Damian Wicher TKKF Heros Ustka
5. Daniel Bessaraba Pomorskie Stow. Trenerów Osobistych Gdynia
6. Grzegorz Młynarczyk KS Paco Lublin
7. Jonatan Bednarski KS Olimp Zabrze
8. Łukasz Ogórek KS Olimp Zabrze
9. Marcin Kurzydło UKS Black & White Ostrowiec Św.
10. Mariusz Chmielewski UKS Sandow Legionowo
11. Mateusz Cieślik KS Body Line Group Łódź
12. Michał Sawicki KS Paco Lublin – D open
13. Michał Głodek KS Olimp Zabrze
14. Michał Lis KS Olimp Zabrze
15. Michał Zątek TKKF Heros Ustka
16. Michał Żądło KS Olimp Zabrze
17. Patryk Górecki KS Olimp Zabrze
18. Patryk Jaśkiewicz KS Olimp Zabrze
19. Paweł Sadowski Sportowe Wariacje – Sekcja Testosteron Skierniewice
20. Paweł Kujawa UKS Black & White Ostrowiec Św.
21. Paweł Staniecki KS Body Line Group Łódź
22. Piotr Zieliński KS Paco Lublin
23. Radosław Krężołek Aesthetic Lublin
24. Roland Kowalczyk KS Olimp Zabrze
25. Szymon Karelus KS Olimp Zabrze
26. Szymon Moszny Pomorskie Stow. Trenerów Osobistych Gdynia
27. Tomasz Blum KPSKiF Violetta Bydgoszcz

Kulturystyka klasyczna powyżej 180 cm
1. Bartosz Kulas UKS Black & White Ostrowiec Św.
2. Bartosz Zagdański UKS Black & White Ostrowiec Św.
3. Bartosz Budzyński KS Paco Lublin
4. Bartosz Leoniewski KS Olimp Zabrze
5. Dawid Klecha KS Olimp Zabrze
6. Dawid Trojanowski UKS Black & White Ostrowiec Św. D open 2
7. Hubert Kulczyński UKS Black & White Ostrowiec Św.
8. Jacek Ratusznik UKS Black & White Ostrowiec Św.
9. Jarosław Kwit Aesthetic Lublin
10. Konrad Balcerzak UKS Sandow Legionowo
11. Krystian Hoffmann UKS Black & White Ostrowiec Św.
12. Krzysztof Rodkiewicz UKS Black & White Ostrowiec Św.
13. Krzysztof Świst UKS Black & White Ostrowiec Św.
14. Łukasz Mieszczanin KS Olimp Zabrze
15. Łukasz Nowakowski KPSKiF Violetta Bydgoszcz
16. Łukasz Skrzypiec KS Olimp Zabrze
17. Maciej Pietkiewicz KS Body Line Group Łódź
18. Marcin Kotleszka Sportowe Wariacje – Sekcja Testosteron Skierniewice
19. Marek Ledwochowski UKS Black & White Ostrowiec Św.
20. Michał Maziarczyk KPSKiF Violetta Bydgoszcz
21. Michał Krzysztofik KS Olimp Zabrze
22. Michał Roch KS Olimp Zabrze
23. Michał Śniegowski LKS Pomorzanin Nowogard
24. Miłosz Pawlicki UKS Black & White Ostrowiec Św.
25. Paweł Karpiński KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
26. Paweł Lawrenc TKKF Heros Ustka
27. Piotr Bosacki KS Sandow Śrem
28. Piotr Jurczewski KS Tytan Ostrołęka
29. Piotr Nowak UKS Black & White Ostrowiec Ś.
30. Przemysław Górynowicz KS Olimp Zabrze
31. Rafał Noras KS Olimp Zabrze
32. Robert Krakowiak UKS Black & White Ostrowiec Św.
33. Robert Pracuta UKS Sandow Legionowo
34. Tomasz Lenart KS Paco Lublin
35. Tomasz Szaroleta KS Sandow Śrem

Kulturystyka do 70 kg
1. Gracjan Ostalak KS Body Line Group Łódź
2. Kamil Szymocha KS Olimp Zabrze
3. Krystian Romanowski KS Sandow Śrem
4. Łukasz Żak KS Olimp Zabrze
5. Michał Starosta Sportowe Wariacje – Sekcja Testosteron Skierniewice
6. Norbert Suros KS Body Line Group Łódź
7. Rafał Zagroba UKS Centrum Kulturystyczne Genetic Ostrołęka
8. Tomasz Moskwa TKKF Azory Kraków
9. Tomasz Pajor TKKF Azory Kraków

Kulturystyka do 75 kg
1. Adrian Młynarz KS Olimp Zabrze
2. Bartłomiej Urbański KS Paco Lublin
3. Łukasz Mizera KS Olimp Zabrze
4. Łukasz Szołtysek KS Olimp Zabrze
5. Marcin Brudzisz KS Olimp Zabrze
6. Norbert Czarnecki KS Body Line Group Łódź
7. Przemysław Kuczkowski KPSKiF Violetta Bydgoszcz
8. Seweryn Dominiak KPSKiF Violetta Bydgoszcz
9. Tomasz Marzec KS Olimp Zabrze

Kulturystyka do 80 kg
1. Adam Littwin SSKiR Sopot
2. Damian Gliszczyński Pomorskie Stow. Trenerów Osobistych Gdynia
3. Daniel Wilk KS Olimp Zabrze
4. Kacper Tofil KS Body Line Group Łódź
5. Łukasz Makuch KS Olimp Zabrze
6. Łukasz Matusiak WCA Warszawa
7. Marcin Kowal UKS Black & White Ostrowiec Św.
8. Marcin Piechota UKS Black & White Ostrowiec Św.
9. Miron Heinze KS Olimp Zabrze
10. Paweł Saniewski UKS Black & White Ostrowiec Św.
11. Przemysław Chodynicki KPSKiF Violetta Bydgoszcz
12. Rafał Chamliński UKS Black & White Ostrowiec Św.
13. Rafał Domin KS Olimp Zabrze
14. Sebastian Macek KS Olimp Zabrze
15. Tomasz Giza KPSKiF Violetta Bydgoszcz
16. Tomasz Michałowski UKS Centrum Kulturystyczne Genetic Ostrołęka
17. Zbigniew Chmielewski KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
18. Dawid Kosiorek Infinity Kędzierzyn-Koźle
19. Łukasz Prekop KPSKiF Violetta Bydgoszcz

Kulturystyka do 85 kg
1. Artur Szudrowicz KPSKiF Violetta Bydgoszcz
2. Kamil Balicki KS Sandow Śrem D
3. Krzysztof Skryplonek LKS Pomorzanin Nowogard
4. Marcin Barczyk UKS Pover Kuźnik Chorzów
5. Mariusz Bałaziński KS Olimp Zabrze
6. Mariusz Ciupak KS Olimp Zabrze
7. Mariusz Przybyła KS Paco Lublin
8. Mateusz Ramatowski Stowarzyszenie Sztuk Walk Zambrów
9. Paweł Lisowski KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
10. Paweł Sarna TKKF Heros Ustka
11. Piotr Klinkosz KPSKiF Violetta Bydgoszcz
12. Piotr Styczyński KS Olimp Zabrze
13. Rafał Miszkieiwcz KS Paco Lublin
14. Robert Wydra KPSKiF Violetta Bydgoszcz
15. Sebastian Kowalski KS Sandow Śrem
16. Sebastian Suchomski KPSKiF Violetta Bydgoszcz
17. Waldemar Piechota KPSKiF Violetta Bydgoszcz

Kulturystyka do 90 kg
1. Adam Sobótka LKS Pomorzanin Nowogard
2. Adrian Krawczyk KS Olimp Zabrze
3. Bartosz Kowalski KPSKiF Violetta Bydgoszcz
4. Łukasz Marcinkowski KS Paco Lublin
5. Łukasz Sosiński WCA Warszawa
6. Maciej Tabor KS Olimp Zabrze
7. Marcin Wesołowski LKS Pomorzanin Nowogard
8. Mariusz Kosior KS Olimp Zabrze
9. Mariusz Tomczuk KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
10. Piotr Wocka KS Olimp Zabrze
11. Rafał Rurański Infiniti Kędzierzyn Koźle
12. Sebastian Kukuć KS Sandow Śrem aD
13. Siergii Trubytsyn KS Olimp Zabrze

Kulturystyka do 95 kg
1. Kamil Strzeszewski LKS Pomorzanin Nowogard
2. Rafał Tasiemski KS Sandow Śrem
3. Arkadiusz Bortel KS Olimp Zabrze
4. Sebastian Kot KS Tęcza-Społem Kielce
5. Krystian Wolski KS Olimp Zabrze
6. Jakub Potocki KS Paco Lublin
7. Jonatan Wysokiński KS Fitness Klub Aplauz Warszawa

Kulturystyka do 100 kg
1. Marcin Lewandowski TKKF Winogrady Poznań
2. Piotr Piechowiak UKS Black & White Ostrowiec Św.
3. Rafał Czerski UKS Black & White Ostrowiec Św.
4. Rudolf Szczerbal KPSKiF Violetta Bydgoszcz
5. Sebastian Szatan KS Olimp Zabrze

Kulturystyka powyżej 100 kg
1. Arkadiusz Różański KS Paco Lublin
2. Artur Kozieł KS Olimp Zabrze
3. Grzegorz Bakun KS Olimp Zabrze
4. Jakub Pestka KPSKiF Violetta Bydgoszcz
5. Kamil Banaś KS Paco Lublin
6. Kamil Tanwic UKS Black & White Ostrowiec Św.
7. Karol Gębski Pomorskie Stow. Trenerów Osobistych Gdynia

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *