Odwołane zostały zawody w Sopocie

PZKFITS informuje, że zawody które miały odbyć się w terminie 15-16.07.2016 zostały usunięte z kalendarza imprez w wyniku wycofania się organizatora ze struktur Związku. Zgodnie z regulaminami PZKFITS oraz IFBB zawodnicy, sędziowie oraz działacze którzy są związani z w/w federacjami nie mogą brać udziału w zawodach nie posiadających akredytacji PZKFITS lub IFBB.

PZKFITS informuje również, że organizator zawodów w Sopocie otrzymał standardową umowę,którą otrzymują wszyscy organizatorzy zawodów w kraju. Trzeba zaznaczyć, że podobny dokument organizator otrzymał również w roku ubiegłym. W wyniku długich negocjacji PZKFITS wyraził zgodę na szereg ustępstw wobec organizatora w kwestiach organizacji zawodów. Po przesłaniu ostatecznej wersji umowy oraz poinformowaniu organizatora, że rozliczenia finansowe odbędą się na podstawie dokumentów księgowych, PZKFITS otrzymał informacje, że Zarząd Klubu SSKiR Sopot zrzeka się członkostwa w PZKFITS. PZKFITS nie otrzymał informacji, że organizator zamierza wycofać się z podpisania umowy.

W odpowiedzi na wiele przesłanych pytań dotyczących przyszłości zawodów w Sopocie, PZKIFTS informuje, że Zarząd PZKFITS dołoży wszelkich starań aby podtrzymać tradycję rozgrywania zawodów w okresie letnim zapoczątkowaną przez pionierów polskiej kulturystyki w latach 60-tych.

Ze sportowym pozdrowieniem
Zarząd PZKFiTS

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *