Oliwa z oliwek przekształca cholesterol w testosteron

 olijfolievierge

Im więcej tłuszczu spożywasz, tym więcej testosteronu produkuje twoje ciało. Wg. badań argentyńskich lekarzy, najlepszym boosterem testosteronu jest oliwa z oliwek. Dzisiejsze badania potwierdzają ich teorię i ukazją jak oliwa z oliwek zwiększa produkcję testosteronu – pomaga w absorbcji cholesterolu.

Eksperyment został przeprowadzony na szczurach. Przez 6 dni, szczury były karmione olejem sojowym, oliwą z oliwek, olejem kokosowym lub z pestek winogron. Dawka wynosiła 7g na kg. Na koniec testu, naukowcy zmierzyli poziom porodukowanego testosterony. Poniższy diagram pokazuje, że olej kokosowy oraz oliwa z oliwek były najlepszymi boosterami testosteronu.

olivet

Szczury, którym podawano oliwę z oliwek były także cięższe:

olivet3

Argentyńczycy opisali w swej ubiegłorocznej pracy dlaczego tak się dzieje. Oliwa z oliwek oraz olej kokosowy zwiększają aktywność enzymu 3-beta-HSD i 17-beta-HSD. Są one związane z budową testosteronu. Oliwa z oliwek i olej kokosowy podnoszą także stężenie antyoxydantów w komórkach Leydiga, które są odpowiedzialne za produkcję testosteronu. W dzisiejszych badaniach, naukowcy wyszli o krok do przodu. Znaleźli związek między dietą, ilością wolnego cholesterolu w komórkach Leydiga i poziomem testosteronu.

olivet4

Komórki Leydiga robią testosteron z cholesterolu. Dieta bogata w olej kokosowy i oliwę z oliwek najwyraźniej pomaga komórkom absorbować cholesterol. Komórki mają także większą zdolność do pobierania cholesterolu z esterów.

Zapraszam do dyskusji na forum klikając TUTAJ

Tłumaczenie: kk3

Źródło:

[http://www.ergo-log.com/olivetest.html]
[forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=118942791]

Udostępnij znajomym

7 thoughts on “Oliwa z oliwek przekształca cholesterol w testosteron

  1. Ale to właśnie oliwka z oliwek go cholesterol w testosteron – to tak w skrócie, bo proces jest bardziej złożony co tłumaczy w jakimś stopniu tej artykuł. Warto zatem pamiętać oliwie w diecie.

  2. Oliwa ma wielorakie dobroczynne właściwości. Polecamy grecką, tłoczoną tradycyjnymi metodami, czystą, szlachetną i smaczną. Pozdrawiamy! smaki-grecji.pl

  3. wg. pana Montignac,francuskiego dietetyka,oliwa z oliwek jest „mistrzem wszystkich kategorii dobrego tluszczu”.zaleca ja do kazdej diety i pisze ,ze od 25 do 50% tluszcz spozywanego przez ludzi powinno pochodzic wlasnie z oliwy z oliwek.

  4. Ja sobie nie wyobrażam, żeby do sałatki, dań z makaronem lub ryżem nie dodać oliwy z oliwek. Oprócz dobroczynnego wpływu na organizm trzeba przyznać, że nadaje potrawom znacznie lepszy smak, szczególnie daniom włoskim, więc nie dziwi w tamtej kuchni jej częste stosowanie.

  5. Dobrze jest na noc do odżywki białkowej dolać oliwy z oliwek (ilość według zapotrzebowania kalorycznego). Białko na noc i booster testosteronu czego chcieć więcej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *