Organizacja Trójboju Siłowego w USA banuje transseksualistów

Decyzję tę opisano na oficjalnej  stronie internetowej.
Organizacja Trójboju USA oficjalnie uznała, że ​​udział osób transseksualnych nie sprzyja uczciwej grze i dlatego zakazano im udziału w rywalizacji. W swojej polityce  jasno dano do zrozumienia, że ​​wszyscy są odsunięci do rywalizacji. 

„Trójbój siłowy USA nie jest odpowiedni dla każdego sportowca i dla każdego stanu zdrowia lub sytuacji”.

Dwie płaszczyzny tego zagadnienia  negatywnie wpływają na takie uczestnictwo:

Pierwszy ma związek z użyciem testosteronu lub innych androgenów, powszechnie stosowanych w celu ułatwienia „przejścia” z kobiety na mężczyznę. Ze względu na anaboliczny charakter tych związków, nie są one dozwolone, a także nie przysługuje nikomu zwolnienie z tytułu stosowania w celach terapeutycznych. Dotyczy to wszystkich stanów chorobowych, które mogą być leczone przy użyciu androgenów.

Drugi obszar obejmuje udział zawodników płci męskiej w konkurencji kobiet. Poprzez analizę wpływu dojrzewania w obecności naturalnie występujących androgenów jako poziomu niezbędnego do rozwoju męskiego, uzyskano znaczne korzyści, w tym, ale nie wyłącznie, zwiększoną masę ciała i mięśni, gęstość kości, strukturę kości i tkankę łączną. Korzyści te nie są eliminowane przez redukcję androgenów w surowicy, takich jak testosteron, co daje potencjalną przewagę w sportach siłowych, takich jak trójbój siłowy.

 

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *