Polecane wody mineralne

 Woda mineralna

Przeczytałem dziś na sfd ciekawe info o mineralnych wiec zamieszczę w osobnym poście bo kolega który to wkleił (artoor90) jakoś sie do tego nie kwapi. Iinfo z menshelta, ja polecam muszynianke i jej odłamy typu muszyna no i oczywscie zdroje piwniczne i jej odminy typu piwniczanka.

 

Aktywność fizyczna, uprawianie sportu:

 

Rodzaj wody: wysokomineralizowana
Nasz typ: Polanica Zdrój
W razerwie: Muszyna Mineral, Staropolanka 2000, Muszynianka Plus, Piwniczanka
Działanie: w dużych ilościach przed, w trakcie i po dużym wysiłku.Postawisz tamę odwodnieniu i uzupełnisz wypocone sole mineralne. Po intensywnych ćwiczeniach sięgnij po wodę gazowaną.

 

Kłopoty z trawieniem:

 

Rodzaj wody: bogata w wodorowęglany (ponad 500mg/l)
Nasz typ: Wielka Pieniawa
W rezerwie: Muszyna Minerale, Piwniczanka, Muszynianka Plus, Muszynianka, Staropolanka 2000
Działanie: woda zawierająca duże ilości wodorowęglanu szybko i skutecznie łagodzi bóle brzucha po posiłkach, ułatwia trawienie i pomaga przezwyciężyć ociężałość. Wodorowęglany neutralizują kwasy żołądkowe, dlatego są polecane osobom cierpiącym na nadkwasotę, refluks i zgagę. Picie wody zawierającej 1000-2000 mg wodorowęglanów na litr przynosi niemal natychmiastową ulgę w tych dolegliwościach.

 

Skurcze mięśni, regeneracja po treningu:

 

Rodzaj wody: bogata w potas, magnez i wodorowęglany
Nasz typ: Staropolanka 2000
W rezerwie: Polanica Zdrój, Wielka Pieniewa, Piwniczanka
Działanie: wodorowęglany dają zbawiennne skutki po obżarstwie, pozwalają też zachować równowagę kwasowo-zasadową krwi i unikać bolesnych skurczów mięśni po wysiłku fizycznym.Dodatek potasu i magnezu pozwala mięśniom szybciej wracać do formy.

 

Słabe kości, częste złamania:

 

Rodzaj wody: bogata w wapń (ponad 150mg/l)
Nasz typ: Muszyna Minerale
W rezerwie: Staropolanka 2000, Polanica Zdrój, Wielka Pieniawa, Muszynianka Plus
Działanie: wapń jest minerałem bazowym naszych kości, kluczowym dla wytrzymałości i trwałości całego szkieletu.Picie wody bogatej w wapń wzmacnia nasze wewnętrzne rusztownie i jest szczególnie zalecane osobom, które w diecie pomijają produkty mleczne: jogurty, kefiry, mleko, sery itp. 1 litr takiej wody dostarcza tyle wapnia ile 2 szklanki wody.

 

Nadciśnienie:

 

Rodzaj wody: uboga w sód (poniżej 50mg/l)
Nasz typ: Dobrawa
W rezerwie: Krynica Zdrój, Primavera, Vitalinea, Nata, Evian, Vittel, Vita, Mama i ja
Działanie: nadmiar sodu, wynikający m.in. z sypania soli do każdej potrawy, obżeranie się chipsami, paluszkami i solonymi orzeszkami, jest odpowiedzialne za nadciśnienie tętnicze, groźne dla Twojego życia.Wybierz wodę z małą ilością sodu, ale wzbogaconą wapniem i potasem, który reguluje właściwy poziom ciśnienia.

 

 

Stres, przemęcznie, spadek formy:

 

Rodzaj wody: bogata w magnez (ponad 50mg/l)
Nasz typ: Magnesia
W rezerwie: Muszynianka, Muszynianka Plus, Piwniczanka, Muszyna Minerale
Działanie: stałe napięcie psychiczne, stres i niepokój prowadzą do wyczerpania zapasów magnezu w Twoim organizmie.Dzieje się tak ponieważ ten właśnie minerał uczestniczy w przekazywaniu impulsów nerwowych w ciele i reguluje napięcie mięśni.Woda bogata w magnez pozwoli Ci szybko doładować akumulatory.

 

Próchnica, słabe zęby:

 

Rodzaj wody: bogata we fluor (poniżej 1 mg/l)
Nasz typ: Aquarel
W rezerwie: Mazowszanka, Staropolanka 2000, Aqua Minerale, Muszyna Minerale
Działanie: fluor, minerał niezbędny przy tworzeniu się szkliwa nazębnego, pomaga nam także walczyć z próchnicą.Jeżeli regularne o dokładne szczotkowanie zębów nie jest Twoim ulubionym zajęciem, a owoce morza, które są bogate we flour nie są Twoim ulubionym daniem, zapobiegaj pojawieniu się luk w uzębieniu przynajmniej w ten sposób.

 

Nadpotliwość:

 

Rodzaj wody: bogata w sód(ponad 200 mg/l)
Nasz typ: Mazowszanka
W rezerwie: Staropolanka 2000, Źródlanka, Polanica Zdrój, Muszynianka Plus
Działanie: sód wpływa bezpośrednoi na gospodarkę wodną organizum, zapobiegając odwodnieniu, co jest szczególnie istotne w przypadku nadmiernego wydzielania potu, podczas upałów lub wykonywania ciężkiej fizycznej pracy.Picie wody sodowej pozwala w takich sytuacjach uzupełnić ubytek solii poprawić wydolność organizmu.Należy jednak unikać nadmiaru przy problemach z serecm i nadciśnieniem.

 

Kamienie nerkowe:

 

Rodzaj wody: wody niskomineralizowane (suma składników mineralnych poniżej 500 mg/l)
Nasz typ: Mama i ja
W rezerwie: Vitalinea, Krynica Zdrój, Evina, Kropla Beskidu, Dobrawa
Działanie: aby zintensyfikować pracę nerek i zmusić je do większego wysiłku prz oczyszczaniu należy pić 2-3 litry takiej wody dziennie, ale nie doładowywać orgabuzmu solami mineralnymi.Słabo mineralizowane wody są często zalecane dzieciom i matkom w ciąży, więc niech Cię nie dzwiw nazwa wody którą proponujemy.

 

Ścisła dieta:

 

Rodzaj wody: bogata w wapń i magnez
Nasz typ: Muszynianka
W rezerwie: Piwniczanka, Staropolanka 200, Muszynianka Plus, Kazimierska
Działanie: podczas stosowania ścisłej diety należy pić dużo wody,aby oczyszczać organizm, a woda bogata w wapń i magnez potęguje filtrującą pracę nerek. Do tego rygorystyczna dieta może pozbawić Cię pewnych minerałów- w ten sposób możesz je uzupełnić.

 

Smacznego.

 

Zapraszam do dyskusji na forum klikając TUTAJ

 

Autor: nofatuk (sfd)

Udostępnij znajomym

5 thoughts on “Polecane wody mineralne

  1. Faktycznie Staropolanka 2000 zawiera sporą dawkę magnezu, wapnia i sodu! Pomaga na wiele dolegliwości. Na szczęście nie należy jednocześnie do tych najdroższych mineralek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *