Redukcja jest dla mnie za droga

5_article_56710cd467b6f_article_v3

Źródło zdjęcia

Każdą redukcję zaczyna się od diety. Prawidłowo rozplanowane i odpowiednio dobrane posiłki do podstawa. Nie oznacza to oczywiście skrupulatnego liczenia gramów, warzenia posiłków. Nie rzeźbimy w złocie i diamentach, więc parę gramów w jedną czy w drugą stronę nie ma wielkiego znaczenia. Ważne jest odpowiednie podejście. Zdrowe jedzenie oznacza zdrowy wygląd, więc jedzmy zdrowo.

Czy dieta jest droga? Nie. Droga dieta to jeden z większych mitów który za chwilę obalę.

1. Śniadanie.

Do dobrego śniadania potrzebujemy:

– jajka – 40gr/sztuka

– płatki owsiane – 3/400g

– orzechy włoskie – 10zł/kg

– mleko – 2zł/litr

– kakao – 4zł/250g

wersja dla obżartuchów – 5 jaj, 100g płatków, 50g orzechów, szklanka mleka, łyżka kakao.

cena – 3,80 zł

2. Posiłki w pracy/szkole.

Dobre i pełnowartościowe posiłki w ciągu dnia sprawiają najwięcej kłopotu, ale tylko ludziom leniwym. Potrzebny jest piekarnik, pojemnik na żywność i trochę czasu i chęci.

Potrzebne produkty:

– pierś z kurczaka – 15zł/kg – wołowina (rostbef)- 20zł/kg

– kasza perłowa – 3zł/400g

– warzywa mrożone – 3,5zł/750g

– oliwa z oliwek – 12zł/500ml

300g mięsa, jedna torebka kaszy i pół paczki warzyw – to są 2 posiłki. Pierwszy to większa ilość warzyw i połowa mięsa, w drugim więcej kaszy i połowa mięsa – jako przedtreningowy. Do pierwszego posiłku dajemy łyżkę oliwy, jeżeli nie mamy jak tego zrobić do może być garść pestek z dyni/orzechów. Przygotowanie takich posiłków zajmuje mi średnio 40 minut, spokojnie daję radę rano sobie to przygotować.

cena z kurczakiem – 6,50 zł za 2 posiłki.cena z wołowiną – 7,20zł za 2 posiłki.3. Bezpośrednio po treningu – wypijamy WPC. Ja nie widzę powodu aby przepłacać i kupuję Ostrowię.– WPC Ostrowia – 32zł/900g – to jest 18porcji.

cena – 1,75 zł

4. Posiłek potreningowy.

Tu nie trzeba się męczyć i kombinować.

– pierś z kurczaka 15zł/kg

– ryż – 3zł/400g

Do tego posiłku potrzebujemy w wersji dla obżartuchów 100g ryżu i 100g kuraka.

cena – 2,25zł

5. Kolacja.

Standartowo:

– twaróg półtłusty – 3zł/250g

– warzywa – co kto lubi – ogórki, pomidory, rzodkiewki, papryka, brokuły, kalafior itp… – średnio przyjmuję 1,5zł za porcję do kolacji.

– łyżka oliwy, oleju lnianego czy jakiegokolwiek zdrowego tłuszczu – oliwa – 12zł/500ml, olej lniany nierafinowany – 5zł/250ml.

cena – 3,50zł

Podsumowanie.

3,80 + 7,20 + 1,75 + 2,25 + 3,5 = 18,5zł dziennie.

To są oczywiście porcje obliczone dla zdrowego 85kg faceta, czyli dla mnie To jest dużo więcej niż potrzebuje każda odchudzająca się kobieta. Czyli można założyć, że kobieta 60-70kg zmieści się w jakichś 12zł na dzień.

Co można za to kupić? Pizzę z dowozem już za taką kwotę ciężko zamówić. Ale zakładając że się nam uda, to będzie tylko 1 niezdrowy posiłek. A gdzie reszta?

No dobra, ale co z kanapkami?

1kg wędliny kosztuje około 20zł. Jakościowo wędliny z nieprzetworzonym mięsem nie ma co porównywać, solanki i inne dodatki zwiększające objętość to standart w wędlinach. Dobrej jakości wędlina to połowa mięsa, a połowa „dodatków niewiadomego pochodzenia”, więc białka jest na starcie o połowę mniej za tą samą cenę. Chleb prawdziwy razowy – jeśli mamy szczęście to dostaniemy za ok. 4zł za mały bochenek, w większości przypadków to pieczywo słabej jakości nie dające się porównać z kaszą, brązowym ryżem czy ciemnymi makaronami. Więc jak dla mnie nie ma o czym mówić.

Kanapki sromotnie przegrywają jeśli chodzi o jakość, cenowo nie odbiegają od tego, co zaproponowałem wyżej jako posiłki do pracy.

W każdym razie musimy jeść. Zdrowo czy niezdrowo – i tak wydajemy pieniądze. Jedni wydają je na kanapki, inni na batony, chipsy i pizzę. Ja wolę wydać 18zł dziennie na zdrowe jedzenie, by wyglądać zdrowo.

A co z treningami? Czy trzeba wydawać krocie na siłownie, sprzęt czy zabiegi? Nie. Ja zaczynałem redukcje od biegania, a do tego nie potrzeba mega inwestycji. Silownia to wydatek około 100zł na miesiąc. Ale to nie jest konieczne, bo można zrobić sobie treningi w domu. Wystarczy drążek za 22zł i hantle za 150zł – zakupy jednorazowe. Można sobie z tego zrobić masę treningów siłowych, wytrzymałościowych i podnoszących metabolizm.

Nie szukajmy wymówek. Do redukcji potrzebne są chęci a nie pieniądze.

Zapraszam do dyskusji na forum klikając TUTAJ

Autor: Morales_37 (sfd)

Udostępnij znajomym

3 thoughts on “Redukcja jest dla mnie za droga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *