Muira puama i inne środki podnoszące poziom testosteronu i zwiększające potencję

6-OXO
Naturalny składnik neutralizujący estrogeny w męskim organizmie, silnie stymulujący LH. Działając razem z tribulusem nasila efekt wyrzutu wolnego jak i całkowitego testosteronu.

ALFA-GPC
Substancja pozyskiwana z lecytyny sojowej. To pozbawiona dwóch łańcuchów tłuszczowych fosfatydylocholina. Działa jako booster percepcji oraz hGH, przyspiesza czas reakcji.

AVENA SATIVA
czyli Owies Prawdziwy to roślina jednoroczna z rodziny Traw (Gramineae) posiadająca w swoim składzie wiele cennych składników, które wpływają na poziom wolnego testosteronu i są udokumentowane dokładnymi badaniami w Institute for Advanced Study of Human Sexuality w San Francisco, USA.Ziele z młodych roślin owsa jest bogatym źródłem saponin sterydowych, które są naturalnym półproduktem do syntezy hormonów płciowych a w szczególności wolnego testosteronu oraz związki krzemu, które mają bardzo korzystny wpływ na aktywność hormonalną.Testy profilu hormonalnego wykazały, że Avena Sativa podwyższa poziom wolnego, niezwiązanego testosteronu we krwi przy dziennej dawce 300 mg u mężczyzn i 600 mg u kobiet.

CATUABA
Podwyzsza potencje.Jest stymulantem mózgu, szczególnie skutecznym przy nerwowości, problemach z pamięcią, przy bezsenności, niepokoju i osłabionej potencji

COLEUS FORSKOHLIII
Standaryzowany na 40% forskolin.Forskolin jest naturalnie występującym diterpenoidem. W badaniach biochemicznych jest on wykorzystywany do stymulowania enzymu znanego jako jest cyklaza adenylanowa. Prowadzi to do zwiększenia produkcji cyklicznego AMP (cAMP). cAMP odgrywa rolę „drugiego posłańca” w wielu szlakach sygnałowych komórek jak na przykład tych związanych z produkcją testosteronu.

DZIKI IGNAM
Zawiera saponiny sterydowe (diosgeninę), żywiczą dioskoreinę i znaczne ilości skrobi. Ze względu na obecność skrobi jest cennym środkiem spożywczym.Sporządzano zeń pigułki antykoncepcyjne w czasie, gdy na rynku brak było syntetycznych hormonów. Dziki meksykański ( D.villosa ) zawiera substancje hormonalne bardzo podobne do progesteronu.

EURYCOMA LONGIFOLIA
Żeń-Szeń Malezyjski.Wykorzystywana jest w celu podnoszenia poziomu testosteronu, sprawności seksualnej i libido. Badania przeprowadzone w Human Reproduction Specialist Center w Malezji wykazały, że oprócz usprawniania funkcji seksualnych, wyciąg z Eurycoma podnosi poziom testosteronu oraz prowadzi do 91% wzrostu libido.

GAMMA ORYZANOL
Jest on bogaty w fitosterole.

GF5
Białkopodobny Wyciąg Avian Nucleus.Popularyzowany w kręgach Bułgarskich ciężarowców, GF5 stosowany jest w celu wspomagania ogólnej równowagi hormonalnej, łagodzi i zapobiega syndromowi przetrenowania, przyspiesza regenerację i chroni przez paleniem mięśni lub atrofią.

LCARIIN
Wspiera pobudzanie nerwów, wpływających na rodną część ciała u mężczyzny.

INOZYTOL HEKSAFOSFORANU
Jest naturalnym źródłem inozytolu. Inozytol jest kluczowym elementem licznych szlaków sygnałowych komórek jak na przykład tych związanych z produkcją testosteronu.

KORA ŚLIWY AFRYKAŃSKIEJ
Oprócz zawartości fitosteroli, pośrednio kontroluje działalność testosteronu w prostacie.

KOZIERADKA
Obniża poziom glukozy we krwi zwiększając jej przenikanie do komórek. Wodno-alkoholowe wyciągi z kozieradki pobudzają miogenezę (rozwój tkanki mięśniowej), wzrost tkanki mięśniowej, chrzęstnej, kostnej i łącznej właściwej. Saponiny sterydowe kozieradki są prekursorami w syntezie horomonów sterydowych o działaniu anabolicznym (estrogeny, dehydroepiandrosteron, testosteron). Kozieradka nasila syntezę kortykosteroidów w nadnerczach. Zwiększa retencję azotu w ustroju, pobudza syntezę białek, dostarcza związki aminowe i aminokwasy, które mogą być wykorzystane w procesach anabolicznych (asymilacji). Działanie stymulujące wzrost organizmu związane jest z pobudzającym wpływem 4-hydroksy-izoleucyny na wydzielanie insuliny. Insulina pobudza syntezę białka. W wielu krajach kozieradka uważana jest za skuteczny afrodyzjak.

KRZEW KOLCOROŚLI LEKARSKIEJ
Jest bogatym źródłem sterydów roślinnych i saponin.

ŁODYGA LIRIOSMA OVATA
Roślina rosnąca w Brazylii, w dorzeczu Amazonki, w południowoamerykańskiej medycynie ludowej jest od dawna znana jako afrodyzjak i tonik seksualny do wspierania męskości i leczenia impotencji.

MACA
Najpopularniejszą chyba właściwością MAKI i najczęściej zauważaną jest jej widoczny wpływ na potencję.W związku z wysoką zawartością jodu stosuje się ją wspomagająco, równocześnie z hormonami, przy niedoczynności tarczycy. Uznawany jest za środek poprawiający pamięć i zdolność przyswajania wiedzy oraz energizujący, wspomagający budowę i wytrzymałość masy mięśniowej, jako że aktywność zawartych w roślinie steroli jest podobna do działania sterydów anabolicznych.

MUCUNA PRURIENS EXTRACT
Substancja będąca prekursorem wytwarzania L-dopaminy w mózgu. L-Dopamina stymuluje natomiast sekrecję hGH w bezpośredni sposób.

MUIRA PUAMA
Jest rośliną o bardzo długiej historii stosowania przeciwko osłabieniu organizmu, także w wypadku obniżenia sprawności seksualnej i zaburzeń wzwodu.

NIEPOKALANEK MNISI
hamuje wydzielanie prolaktyny i tym samym reguluje poziom hormonow plciowych .Stymuluje wydzielanie LH z przysadki mozgowej.

OWOC PALMY SABALOWEJ
Zioło lecznicze pochodzące z nadmorskich terenów Ameryki Północnej. Zawiera materiał o tkz. oddziaływaniu antyandrogennym, antyestrogennym i przeciwzapalnym. Stosuje się z powodzeniem przy leczeniu dolegliwości prostaty jak również przy niezłośliwym przeroście prostaty , który najczęściej pojawia się u mężczyzn w podeszłym wieku jak i osób stosujących syntetyczne leki testosteronowi.

PALMA SERENOA
Rośnie na wybrzeżu atlantyckim Ameryki Północnej. Roślina ta zdobyła uznanie w końcu XIX wieku. Na podstawie badań naukowych w owocach palmy stwierdzono komponenty steroidów, tonizujących układ reprodukcyjny u mężczyzn. Mechanizm działania polega na tym, że tłumi ona enzym 5-a-reduktazy (która przemienia testosteron w dihydrotestosteron) i aromatazę (która przemienia testosteron i androtestosteron w estron i estradiol), inhibituje związki dihydrotestosteronu z receptorami komórkowymi w prostacie. Stosuje się przy problemach z prostatą, łagodnej hiperplazji (przerostowi) prostaty. Normalizuje czynności jąder u mężczyzn i gruczołów mlecznych u kobiet. Stymuluje czynności układu hormonalnego, w tym gruczołów płciowych. Zwiększa wydzielanie spermy.

SAFED MUSLI
Afrodyzjak i pomoc w podnoszeniu libido.

SARSAPARILLA
Jest rośliną występującą głównie w Meksyku, gdzie od wieków była stosowana na reumatyzm, raka i choroby skóry. Sarsaparilla zawiera duże ilości hormonów męskich androgenów pod postacią sarsapogenin, które imitują działanie testosteronu i DHEA, oraz beta-sitosterol, który ma działanie przeciwzapalne, i ochronne na wątrobę. Stwierdzono również w jej składzie witaminy A, C, D, B, żelazo, mangan, sód, krzem, siarkę, miedź, cynk, jod. Obecnie sarsaparilla jest stosowana przez kulturystów i sportowców innych dyscyplin jako środek na zwiększenie masy mięśniowej bez używania sterydów syntetycznych.

TESTOFEN
Jest wyciągiem z Fenugreek, standaryzowanym na 50% fenuside. Jego zadaniem jest usprawnianie endogennej produkcji testosteronu/androgenów. Raporty donoszą, że Testofen znacznie podnosi libido.

TPS3
Jest 3-frakcyjnym wyciągiem z Tribulus terrestris. Tribulus jest wykorzystywany w zwiększaniu lub przywracaniu endogennej produkcji testosteronu/androgenów.

TRIBULUS TERRESTRIS
Jest afrodyzjakiem stosowanym od wieków w medycynie ludowej. Preparat stanowi wyciąg z rośliny Puncturevine, znanej także jako Tribulus Terrestris. Stymuluje bezpośrednio przysadkę mózgową do większej produkcji hormonu lutenizującego, który działa na jądra pobudzając je do syntezy własnego testosteronu.

ZIELE DAMIANA
Zioło to obniża stan permanentnego zmęczenia oraz podnosi odporność na stres. W medycynie tradycjonalnej stosowany jest w wyczerpaniu nerwowym, stanach lękowych, depresji i impotencji. Jest znany jako indiański afrodyzjak wzmacniający popęd płciowy.

ZMA
Jest to naturalny suplement anaboliczny uzyskany na drodze łączenia zjonizowanego cynku i magnezu z aminokwasami: metioniną i kwasem asparginowym. Cynk i magnez biorą udział w utrzymaniu prawidłowej syntezy i wysokiego poziomu testosteronu, a dołączona witamina B6 maksymalnie zwiększa wchłanialność minerałów.

ŻEŃ – SZEŃ KOREAŃSKI
Aktywne substancje w tej roślinie zwiększają przyswajalność składników odżywczych ( białek, węglowodanów, witamin oraz minerałów). Podczas treningów lub zawodów dzięki żeń-szeniowi organizm zużywa do wytwarzania energii mniej glikogenu, a więcej kwasów tłuszczowych. Polepsza przyswajanie tlenu przez komórki, co pozwala organizmowi na wytworzenie większej ilości energii. Obniża poziom kwasu mlekowego dzięki temu sportowiec w mniejszym stopniu odczuwa zmęczenie.Jest stosowany również do regulacji ciśnienia krwi, impotencji, anemii, zapaleniu stawów, bezsenności, zmęczeniu oraz niewydolności krążenia. Żęń-szeń w odpowiednio wysokich dawkach uwalnia adrenalinę, która pobudza mózg do działania, a utrzymując go w stanie czujności, opóźnia wystąpienie uczucia zmęczenia.

Autor: salix (sfd)
Komentarze forumowiczów do artykułu znajdziesz na forum klikając TUTAJ

Udostępnij znajomym

2 thoughts on “Muira puama i inne środki podnoszące poziom testosteronu i zwiększające potencję

  1. W moim przypadku bardzo dobrze sprawdziło się regularne branie żeń szenia w postaci tabletek. Wybrałem w swojej aptece połączenie trzech ponoć najlepszych odmian – syberyjskiej, koreańskiej i amerykańskiej – gold żeń szeń complex). Ogólnie po akurat tej suplementacji czuję zdecydowany przypływ energii, mniej się męczę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *