The Paleo Diet – system dietetyczny

articles_58851577ec930476dd396c40acdbe9b4_article_v3

Źródło zdjęcia

The Paleo diet ([http://www.thepaleodiet.com/]) to system dietetyczny który bazuje na wynikach badań szukających odpowiedzi na to jak żywili się nasi przodkowie. Ze względu na to, iż do rozwoju rolnictwa doszło zaledwie ok. 10 000 lat temu, nie jesteśmy przystosowani do obecnych produktów jakie spożywamy. Zostało to potwierdzone tym, iż nasze DNA nie różni się od naszych przodków z przed 40 000 lat.

Przed rozwojem rolnictwa, przed rozpoczęciem uprawiania produktów zbożowych, roślin strączkowych, chowu zwierzyny domowej nasi przodkowie nie znali chorób. Z badań wynika iż nasi przodkowie posiadali dość niski poziom tkanki tłuszczowej, dzięki odpowiedniemu doborowi produktów jakie spożywali.

Natomiast 10 000 lat temu naszła wielka zmiana, wielki bum dla naszego organizmu który ciągniemy dalej. Ilość jadanych przez nas owoców i warzyw zmalała, zmniejszyła się ilość polowań na rzecz zwierząt domowych. Wszystko to skutkowało i nadal skutkuje negatywnym wpływem na nasz organizm.

Zmieniając sposób żywienia, żywiąc się produktami do których genetycznie jesteśmy przystosowani odpowiednio będziemy odżywiać nasz organizm ciesząc się ładnym wyglądem i zdrowiem.

Wbrew myśli większości, nie będę tu pisał jak wygląda sposób żywienia w Paleo diet , temat ten zakładam by zachęcić osoby do sposobu żywienia się jaki został zaprezentowany przez Loren’a Cortain’a w książce „The Paleo Diet”.

W ksiażce tej znajdziecie mnóstwo informacji na temat sposobu odżywiania naszych przodków, na temat tego jak rozwój rolnictwa oraz zmiana żywienia wpływa na nas, wszystko to podpierając badaniami. W książce znajdują się również przykładowe przepisy.

Więc jeśli „gubisz” się w potoku informacji na temat żywienia, chcesz zmienić swój wygląd, polepszyć swój stan zdrowia – książka ta będzie wspaniałym wyborem.

Książkę polecam zakupić w języku angielskim, wiadomo iż na tłumaczeniu traci się na bogactwie językowym.

Przykładowe przepisy paleo diet – [paleofood.com/]
Paleolithic Nutrtion by By Jack Challem – [www.thenutritionreporter.com/stone_age_diet.html]

Osoby rozpoczynające przygody związane z odżywianiem, zmieniające nawyki na żywieniowe poza zakupem książki śmiało mogą skorzystać z listów wysyłanych przez thepaleodiet.com w których znajdują się odnośniki do badań wraz z krótkim wstępem, wskazówki na temat żywienia, porady.

Zapisać można się tutaj: [http://www.thepaleodiet.com/newsletter/]
Wymagana znajomość języka Angielski/Hiszpański

A to w skrócie o Paleo diet:
The Paleo Diet is a way of eating in the modern age that best mimics the nutrition of our evolutionary and genetic heritage – an ancestral, Paleolithic diet. For millions of years our hunter-gatherer ancestors ate combinations of lean meats, seafoods, vegetables, fruits, and nuts. But today in America, more than 70% of our dietary calories come from foods that our Paleolithic (Stone Age) ancestors rarely if ever ate … and that modern humans are not genetically adapted to eat. The result is epidemic levels of cardiovascular disease, cancer, diabetes, obesity, osteoporosis, arthritis, acne, gastrointestinal disease, and more.

 

Z początku ludzie paleo odżywiający się tym co zbiorą/upolują, przedostatnia postura to postura człowieka współczesnego, jedzącego współczesne przetworzone produkty, a ostatnia postura to postura człowieka współczesnego który powrócił do pradawnego sposobu odżywiania.

Zapraszam do dyskusji na forum klikając TUTAJ

Autor: Skalar. (sfd)

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *