Trening alfa cardio -by Rothen

5_article_562487b5a94e7_article_v3

Witam opisze w przybliżeniu trening alfa cardio , polega on na połączeniu trneingu interwałowego ze zwykłymi aerobami , który w przyapdku innego wykonania niż opisany przezemnie może w najlepszym wypadku zakończyć się dużymi stratami mięsniowymi , warto dodać że mnie osobiście ten trening prawie nie zabił .

WAŻNE !!!

Stosować go powinny osoby których celem jest schodzenie poniżej set pointu albo do jednocyfrowego poziomu BF , tylko i wyłącznie wtedy zaczynamy rozmyślać o alfa cardio kiedy jestesmy poniżej set pointu i zwykłe aeroby/interwały oraz siłownia nie zdają egzaminu. Minimalny staż to 1rok POPRAWNEGO ĆWICZENIA I DIETETOWANIA. Osoby które mają bf powyżej 15% nie powinny stosowac takiegio treningu bo może on przynieść gorsze efekty niż tradycyjne aeroby oraz duża ilość mięsni może zostać poprostu zjedzona w celach energetycznych naszego organizmu przy takim wysiłku. Wskazane jest zabezpieczanie się przed Alfa Cardio różnymi środkami typu Bcaa poprzez inne odżywki antykataboliczne legalne i nielegalne.

a więc zaczynamy:

co to jest Alfa Cardio ??

Jest to połączenie trneingu interwałowego ze zwykłymi aerobami , polega ono na wykonaniu na samym początku 5min treningu interwałowego , MAX 10 min w skrajnych przypadkach i później 30-40min zwykłych aerobów.

Po co łączyć oba te treningi , przecież piszą że się ich nie łączy ??

5-10MIN HIITA SPOWODUJE UWOLNIENIE RESZTEK GLIKOGENU Z MIĘSNI przez co przez 30-40min zwykłych aerobów następuje spalanie tk.tłuszczowej, przez co spalonego jest więcej tłuszczu i jest on spalany w zasadzie odrazu a nie po 30 czy 40 min aerobów.

Czy można wykonywać ten trneing na czczo :

PRZY SCHODZENIU PONIŻEJ SET POINTU DO JEDNOCYFROWEGO WYNIKU RACZEJ JEST TO JEDYNA METODA ABY OSIĄGNĄĆ ZAMIERZONY EFEKT.

CO jeść po zakończeniu takiego trneingu :

to już zalezy od diety ale najcześciej do tak niskiego poziomu tłuszczu stosujemy diety tłuszczowe : CKD i UD2 i wtedy zazwyczaj zapodajemy dużo samego szybkowchłanialnego białka (wyjątek stanowią trneingi przed ładowaniem) , ale jeśli są to diety NHE i TKD to można dostarczyć węglowodany np. Carbo (30-50gram) + dużo szybkowchłanialnego białka.

jeszcze kilka uwag !!!

-unikamy takiego trniengu przed i po siłowni bo może to się zakończyć bardzo tragicznie dla nas w przyapdku jeśli mamy jednocyfrowy procent tłuszczu nawet omdleniem a w najgorszym wypadku zgonem.

Warto dodać że jest to trening dla ludzi lubiących ból

Sam go stosowałem i w moim przypadku spełnił on oczekiwany efekt ==> 7-8% BF

pozdrawiam

autor; Rothen

Dodatkowe materiały, zdjęcia i komentarze forumowiczów do artykułu znajdziesz na forum klikając TUTAJ

Udostępnij znajomym

2 thoughts on “Trening alfa cardio -by Rothen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *