Trening z ukochaną osobą?

Pasje mogą dzielić lub też sprawić, że para będzie jednoczyła się, współpracowała, co w znacznym stopniu może wpłynąć na wzmocnienie więzi i – co za tym idzie – na umocnienie związku. Wspólny cel (jakim w tym wypadku będzie zrobienie dobrej „formy” czy też np. redukcja), obustronne motywowanie się do działania, docenianie trudu i wysiłku, jaki partner/partnerka wkłada w pracę nad sobą – to może tylko zaprocentować w relacji damsko-męskiej. Jest jeszcze kilka innych, przekonujących powodów do tego, by ćwiczyć wspólnie. Sprawdzają się także w Waszym życiu?

Zadowolenie z ciała – bardziej udane życie seksualne

Już świadomość tego, że się ćwiczy, rusza, że jest się osobą aktywną fizycznie sprawia, że jest się nie tylko bardziej świadomym swojego ciała, lecz także zmniejszeniu ulega poziom niezadowolenia z własnej sylwetki, wzrasta poziom samoakceptacji. Dodatkowo, związek może rozkwitnąć wtedy, gdy oboje partnerzy zmagają się np. z nadwagą i wspólnie chodzą na treningi. Obserwują, jak zmienia sę ich fizyczność, komplementują się, dostają także informację zwrotną o postępach od otoczenia – to doskonale wpływa poprawę sfery seksualnej życia. Ilość kompleksów spada, przychodzi większa ochota na łóżkowe igraszki, a w sypialni – miast ciemności – pojawia się światło.

Razem na dłużej

Budowanie dobrych relacji w związku to ciężka i wymagająca praca. Aby stosunki pomiędzy partnerami były pozytywne, a wspólne życie nie wiązało się tylko z ustępstwami i kompromisami, by nie okazywało się być nieustannym rezygnowaniem z siebie, należy znaleźć w relacji coś, co łączy i będzie działało jak „spoiwo”. Wspólne pasje i zamiłowania budują „jakość” związku, umacniają więzi. Jeżeli więc para odnajdzie wspólny język w kwestii treningów, wtedy możliwe będzie stworzenie wyjątkowego, „kompleksowego” układu. Niezmiernie ciężko jest  funkcjonować – mając w perspektywie wspólne życie – gdy jeden z partnerów nie jest w stanie zaakceptować zainteresowań drugiego, kiedy pojawia się zazdrość o czas im poświęcany.

Źródło: http://potreningu.pl/articles/3819/trening-z-ukochana-osoba

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *