Zielona herbata podnosi poziom HGH

 

Powszechnie znany jest wpływ hormonu wzrostu (HGH) na wyniki osiągane przez osoby w sportach sylwetkowych. Może on wspomóc organizm na wielu płaszczyznach. Niestety, bardzo niewielu sportowców wie, że można naturalnie podwyższyć jego poziom i to w bardzo prosty sposób.

Jak HGH wpływa na sylwetkę?

HGH może zmniejszyć ogólny procent tkanki tłuszczowej, a dodatkowo zwiększyć wydolność układu sercowo-naczyniowego. Dzięki czemu nie tylko trening jest efektywniejszy, ale również poprzez utratę tkanki tłuszczowej, uwydatnia się tkanka mięśniowa. Warto podkreślić, że HGH wpływa również na spokojniejszy sen, przez co organizm szybciej się regeneruje.

Czym tak naprawdę jest hormon wzrostu?

Hormon wzrostu produkowany jest przez przysadkę mózgową i jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Niestety, produkcja hormonu wzrostu nie jest jednostajna – z upływem lat jest go coraz mniej. 

Pij zieloną herbatę!

Zielona herbata to doskonały bodziec dla organizmu, który może zwiększyć produkcję hormonu wzrostu. Jak pokazały badania opublikowane w czasopiśmie naukowym Alternative Medicine Review, substancja aktywna znajdująca się w zielonej herbacie ma bezpośredni związek z poziomem hormonu wzrostu. Podczas badań przeprowadzono eksperyment, w którym uczestnikom narzucono niskokaloryczną dietę. Podzielono ich na dwie grupy – w pierwszej grupie badacze włączyli do diety produkty zawierające zieloną herbatę, w drugiej zastosowali placebo. Eksperyment trwał w sumie 90 dni.

 

Wyniki były zaskakujące. Pierwsza grupa osób, której polecono pić zieloną herbatę i jeść produkty zawierające zieloną herbatę, zwiększyła poziom hormonu wzrostu nawet do 320%. W porównaniu do drugiej grupy, HGH zwiększyło się jedynie o 20%. Warto również dodać, że obie grupy odnotowały dodatkowo wzrost IGF-1 (insulinopodobnego czynnika wzrostu). Jest to substancja zasadnicza, która wydziela się pod wpływem hormonu wzrostu. Tak jak wcześniej, w obu grupach badacze zaobserwowali duże różnice w wynikach wzrostu danej substancji insulinopodobnej. W grupie pierwszej, gdzie uczestnicy spożywali produkty zawierające zieloną herbatę, IGF-1 wzrósł o 24%, natomiast w drugiej jedynie o 15%. Osoby, które stosowały produkty z zieloną herbatą, straciły na wadze trzy razy tyle, ile badani, którzy stosowali placebo.

Naturalna suplementacja przepisem na sukces

Wyniki badań nie pozostawiły żadnych złudzeń – zielona herbata podwyższa nie tylko poziom HGH, ale również IGF-1. Można znaleźć tu analogię pomiędzy dietą oraz ćwiczeniami – obydwa bodźce wzajemnie się uzupełniają i napędzają nasz organizm do pracy. Właśnie tak wygląda relacja pomiędzy substancją czynną, którą można znaleźć w zielonej herbacie, oraz poziomem hormonu wzrostu. Mądre połączenie diety, treningów oraz naturalnej suplementacji (zielonej herbaty) może przynieść rezultat, o który tak ciężko walczymy. Zdrową, silną oraz zgrabną sylwetkę.

 

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *