Wyniki i krótka relacja z Pucharu Ziemi Puckiej w Żelistrzewie

Tydzień po niezwykle udanych „Debiutach PZKFiTS” w Ostrowi Mazowieckiej odbył się już dziesiąty Puchar Ziemi Puckiej w Żelistrzewie. Jubileusz został godnie uczczony a organizator imprezy, Piotr Potrykus, może być w pełni zadowolony. Puchar zgromadził rekordową liczbę 80 startujących zawodniczek i zawodników, w tym kilka gwiazd dużego formatu.
Kategorię fitness sylwetkowego open wygrała ubiegłoroczna tryumfatorka Kinga Szweda (Violetta Bydgoszcz), odkrycie ubiegłorocznych „Debiutów”, mistrzyni Polski w open i finalistka Mistrzostw Europy. Pani Kinga jest na dobrej drodze, aby w tym sezonie odnosić jeszcze większe sukcesy.
Świetnie wypadł start wicemistrza Europy juniorów (2011) Piotra Boreckiego (Olimp Zabrze), który w tym roku po raz ostatni może startować w tej grupie wiekowej.
W Żelistrzewie wygrał nie tylko licznie obsadzoną kategorię open juniorów (11 zawodników), ale także kategorię mężczyzn +90 kg oraz open. Tuż za nim w kategorii +90 kg uplasował się zwycięzca tegorocznych „Debiutów” w open, Krzysztof Piekarz (Sandow Legionowo).
W wadze do 90 kg swój sukces z ubiegłego roku powtórzył Waldemar Piechota (Violetta Bydgoszcz), szósty zawodnik Mistrzostw Polski 2013, który w tym roku zapewne będzie już walczył o medal. A wagę do 75 kg wygrał zwycięzca tegorocznych „Debiutów” Marcin Myśliwiecki (Paco Lublin).
Bardzo dobrze poczyna sobie Krzysztof Świst (Black & White Ostrowiec Św.), trzeci zawodnik „Debiutów” w kulturystyce klasycznej +180 cm. Tym razem wygrał kulturystykę klasyczną open, a także był drugi w kulturystyce juniorów.
Kategorię bikini fitness wygrała wicemistrzyni „Debiutów” Pamela Stefanowicz (SSKiR Sopot), natomiast męska sylwetka też padła łupem debiutanta, Łukasza Połatyńskiego (Tytan Ostrołęka), który na „Debiutach” jeszcze nie błyszczał (6 miejsce), ale w Żelistrzewie stanął już na najwyższym stopniu podium w gronie 10 startujących.
Jak widać, tegoroczni debiutanci idą „za ciosem”, walcząc z seniorami i odnosząc kolejne sukcesy.
Do następnego weekendu sporty sylwetkowe pozostają na Pomorzu, gdyż kolejne zawody – Mistrzostwa Pomorza w Kulturystyce i Fitness – odbędą się 6 kwietnia w Bytowie.