Dieta masowa dla “opornych”

Jeśli jesteście stałymi użytkownikami forum sfd i wpadacie czasami do odżywiania na pewno czytaliście mój artykuł poświecony diecie masowej, dziś chciałem wprowadzi do tego artykułu korekty związane ze stanem wiedzy naukowej na rok 2007 a także szczególną uwagę chciałbym poświecić ektomorfią. Dlatego bez zbędnych ceregieli przechodzimy do meritum.
Postanowiłem tytułem wstępu wyjaśnić po krotce kto to ektomorfik i dlaczego ma „pod górkę” z budową masy.

Wśród twoich kolegów są tacy którzy są z natury otyli, są koledzy którzy są chudzi niemiłosiernie i są też tacy, którzy wyglądają w „miarę normalnie” czyli posiadają przeciętną masę mięśniową oraz przeciętne zatłuszczenie (dla mężczyzn mieści się ono w granicach 10-18% bfs) a jeśli masz szczęście masz kolegę który jest zdecydowanie bardziej muskularny i odtłuszczony niż inni rówieśnicy. Wielokrotnie powtarzane słowa że każdy z nas jest inny są prawdą acz z grubsza można wyłoni trzy różnego typu sylwetki ludzi, są to :
Ektomorficy, endomorficy i mezomorfik dla potrzeb tego artykuły scharakteryzujemy sobie nasz „ciężki przypadek” jeśli idzie o masę czy ektomorfików.

Co wyróżnia ektomorfików ?

Jest to grupa osób bardzo szczupłych, o niewielkim umięśnieniu a także drobnych kościach, którym ciężko utyć nie ważne ile by jedli. Jak pokazują badania podanie takim osobą nawet 1000 kcal ponad zapotrzebowanie energetyczne w okresie 8 tyg. doprowadziło do przyrostu masy na poziomie 0,5kg !!! Druzgocące to dane i natychmiast człowiek sobie zadaje pytanie czy przypadkiem nie przeżuci się na szachy wodne, ewentualnie pływanie synchroniczne lub inny „ciekawy sport”. Od razu odpowiem że nic z tych rzeczy i poniższy artykuł pomoże wam „chudzielcy” w walce o wzrost upragnionej masy mięśniowej, nim jednak do tego przejdziemy scharakteryzujmy sobie problem, gdzie jest ten „pies pogrzebany” i co jest przyczyną waszych problemów ?

Problem leży w tym jak dany organizm radzi sobie z nadmiarem kcal i gdzie te kcal idą (tzw. Parcelacja). Za ten problem odpowiadają głównie hormony i one w tym przypadku są nam bardzo niekorzystne, o ile hormonem dominującym u endo jest insulina, która sprzyja i anabolizmowi mięśni i tłuszczu o tyle u ekto dominującym hormonami są hormony tarczyc szczególnie najaktywniejszy T3 odpowiedzialny za przykręcanie maksymalnie tempa metabolizmu, co powoduje ze całe te góry jedzenia zostają sprawnie spalone w piecach energetycznych ektomorfia. Oprócz tego występuje szereg dodatkowych nie korzystnych z punktu robienia masy cech :

– ich metabolizm dostosowuje sie do ilości zjadanego pokarmu najszybciej ze wszystkich typów, przyspieszając i spalając więcej niemal natychmiast gdy zwiększa się kaloryczność diety

– w wyniku działania dominujących hormonów tarczycy posiadają wyższą temperaturę ciała i każda czynności jaka wykonują kosztuje ich więcej energii niż endomorfików

– cechuje ich większa ruchliwość i nerwowość, szybsze trawienie co za tym idzie lepsza perystaltyka i wydalanie

-dodatkowe zwiększanie kcal w diecie prowadzi do zwiększenia produkcji hormonów tarczycy oraz wzrost aktywności układu nerwowego

Jak widać powyżej wszystko to przedstawia się w szarych barwach i tak naprawdę większość z was powątpiewa czy kiedykolwiek stracą ksywkę „chudzielec”.
Ale od czego macie forum ? Pomożemy wam zastosować terapie wstrząsową która wreszcie pobudzi wasze mięśnie do rozrostu.

Jakie kroki muszą zostać podjęte aby tego dokonać ?

1) Należy doprowadzić do dużego nadmiaru kcal w diecie
2) w miarę wysoki poziom węglowodanów w diecie pozwoli dostarczy turbo doładowania zapobiegającego katabolizmowi mięśni
3) zmniejszenie aktywności poza siłownią, unikanie aktywności sportowych i ciężkich prac
4)Krótkie i intensywne sesje treningowe o umiarkowanej ilości w tygodniu

Rozwiązania :

1) Dieta ektomorfika powinna składać się z prawdziwej góry kcal i sięgać nawet 70 kcal na kg wagi ciała, to dużo naprawdę dużo kcal .

Jak to rozdzielić ?

Wiele badań pokazuje iż rozkład kcal z poszczególnych marko składników powinien wyglądać następująco : 50% kcal w diecie powinno pochodzić z węglowodanów , 30 % z białek i 20 %z tłuszczy. W świetle najnowszych badań można przyjąć ze minimalna ilość tłuszczy powinna wynosić 25% ,25-30% z białek i 45-50% z węglowodanów. Ektomorficy są jedyną grupą u której diety masowe nisko węglowodanowe uniemożliwiają prawie w ogóle budowę masy mięśniowej nawet przy jeszcze większych poziomach kcal.
Ważnym aspektem dla każdego typu budowy jest pora przyjmowanych węglowodanów i tak jak u innych grup tak i u ektomorfików większość węglowodanów powinna by spożywana przed i po treningowo oraz w okresie śniadania. Badania najnowsze pokazują że przyjmowanie białek przed treningiem jest nawet ważniejsze z punktu katabolizmu niż przyjmowanie białek po, dodatkowo podanie 50g węglowodanów wraz z 50g białek da taką samą odpowiedz hormonalną insuliny jak podanie 100g węglowodanów stąd tez gorąco polecam spożywanie przed treningiem w trakcie i tuż po nim mieszanin szybkich białek (wpc/wpi/wph)i węglowodanów w sporych ilościach, najlepiej aby nie obciążać układu pokarmowego jest spożycie koktajli białkowo węglowodanowych .
W okresie bez treningu należy się oprzeć na białkach wolno i równomiernie trawionych takich jak kazeina ( mleko i przetwory mleczne, głównie ser) lub z odżywek na kazeinie miraceralnej.
W okresie około treningowym ektomorficy powinni unikać tłuszczu gdyż spowalnia on wchłanianie składników odżywczych – białek i węglowodanów, a także błonnika który działa w sposób analogiczny na uwalnianie treści pokarmowych z żołądka jak tłuszcz.
Podobnie jak wszyscy inni budujący mięśnie (niezależnie od typu sylwetki) ektomorficy powinni spożywać dużą ilość białka, nawet do 3 gram na kg masy ciała( jest to już ekstremum), nigdy jednak nie mniej niż 2g na kg . Taki sposób odżywiania wymaga od ektomorfików dodanie do diety odpowiedniej ilości warzyw, najlepiej w każdym posiłku nie licząc posiłku po treningowego.

Każdy z nas chcących budowa masę mięśniową powinien sięga po suplementy, które uzupełnią braki w diecie, godne polecenia są następujące produkty :

tłuszcze omega 3 – najlepiej przyjmować 3 razy dziennie po 2 g
kreatyna – w dowolnej formie czy to monowodzianu, jabłczanu, estru lub innej formie, kreatyna jest suplementem godnym polecenia, który jest najsilniejszym z legalnie dostępnych suplementów pomagającym zwiększy masę i silę mięśni
carbo – czyli inaczej maltodextryny źródła węglowodanów w diecie o dosyć wysokim I/G szybko uzupełniają poziom glikogenu w wycieńczonych treningiem mięśniach
Staki witaminowe – źródła dodatkowych mikroelementów powinniśmy dbać aby minerały były w formie chelatów gdyż są lepiej przyswajalne
odżywki białkowe – stanowią doskonałe źródło szybkich aminokwasów w okresie około treningowych ich rola jest bardzo ważna, należy spożywa białka oparte na serwatce, jajach i kazeinie micelarnej a unika odżywek sojowych, pszenicznych i opartych na kazeinie wapniowej.

Oczywiście suplementy to tylko uzupełnienie i dodatek do diety bez niej są one nic nie warte i nawet najlepszy trening i suplementacja nie da nam nic bez diety, odpowiednio zbilansowanej i opartej na jak najmniej przetworzonych pokarmach.

W zakresie treningu ektomorfikom zaleca się aby stosowali kilka ważnych dla nich reguł :

– stosowanie wyłącznie ćwiczeń złożonych ze szczególnym uwzględnieniem przysiadu, martwego ciągu i wyciskania na ławce płaskiej i wyciskaniu sztangi

– dbanie aby sesja treningowa była jak najbardziej intensywna i jak najkrótsza

– stosowanie w ćwiczeniach dużych ciężarów i małej liczby powtórzeń oraz umiarkowanych przerwach między seriami

– zadbanie o wystarczającą ilość odpoczynku pomiędzy sesjami treningowymi oraz w ciągu dnia (minimum 8-9 h powinien trwać sen)

W treningu ektomorfika główny nacisk powinien być położony na ćwiczenia wielostawowe takich jak martwy ciąg ,przysiady, etc . Ćwiczenia takie angażują większość włókien mięśniowych i dodatkowo pozwalają na używanie naprawdę dużych ciężarów co przekłada się na większą reakcje hormonalną co owocuje większym efektem anabolicznym komórek mięśniowych.
Z powodu tego iż ektomorfik powinien trenować szybko, intensywnie i jak najkrócej, zaleca się ćwiczenie ciężarami z zakresu 85-95% 1RM (maksymalnego ciężaru jaki może podnieść jeden raz) co w praktyce oznacza serie od 1 do 5 powtórzeń w serii. Aby jednak trening taki przynosił efekty ektomorfik powinien wykonać około 8-10 serii takiego ćwiczenia w krótkim okresie czasu (przerwy między seriami w granicach do 60 sek.). Przeważnie naszym „chudzielcą” najlepsze efekty daje trening całego ciała na jednej sesji, składający się 6 -7 wielostawowych ćwiczeń złożonych na różne partie ciała wykonywanych na jednym treningu, treningi powinny być ograniczone do 3 sesji w tygodniu, w każdym dniu stosując inne ćwiczenia złożone na te same partie.
Dodatkowym wcześniej wymienianym elementem, który odgrywa bardzo ważną role jest regeneracja a więc spora ilość snu oraz organicznie innych aktywności oraz ciężkich prac. Również ważne jest unikanie stresów gdyż hormon stresu kortyzol w głównej mierze odpowiada za katabolizm mięśniowy. Dlatego odpoczynek ciała i ducha jest również jednym z elementów układanki, która prowadzi nas do dużych przyrostów masy mięśniowej czego sobie i Wam życzę!!!!

Opisany w artykule ektomorfik ważący 70 kg powinien zjeść około 4800 kcal, to sporo, dlatego tez ilość posiłków powinna oscylować w granicach 8-10, spożywanych co 2h. Dieta jest oczywiście przykładem dlatego tez nie podaje gramatury. Dieta wygląda następująco :

Śniadanie

Omlet z 3 jaj z płatkami owsianymi
Owoc i orzechy

Śniadanie 2

Pieczeń wołowa
Kalafior
Ryz brązowy
Oliwa z oliwek

Posiłek 3

Pierś z kurczak
Ziemniaki w mundurkach
Olej lniany
Surówka warzywno – owocowa

Obiad

Mintaj
Ryz brązowy
Sałata
Oliwa z oliwek

Posiłek przed treningiem

Carbo
Wpc

Posiłek po treningu

Carbo
Wpc

Posiłek do 1h po treningu

Pierś z kurczaka
Ryż
Pomidor

Kolacja

Ser półtłusty
Płatki owsiane
Owoc

Na noc

Tuńczyk, ser chudy, odżywka oparta na kazeinie

Dodatkowe materiały, zdjęcia i komentarze forumowiczów do artykułu znajdziesz na forum klikając TUTAJ

Autor: qazar (sfd)

Udostępnij znajomym

17 thoughts on “Dieta masowa dla “opornych”

 1. Artykol ciekawy, ale…
  Te 8 posilkow dziennie to lekka przesada. Ten kto mialby to stosowac, musialby pol dnia spedzic na przygotowywanie tego a nastepne pol na jedzenie. A gdzie mowa o spaniu pracy itp…
  Pozdrawiam

 2. Przygotowuj w takim razie żarcia na zapas, to jest tylko przykładowa rozpiska przy okazji.
  Pozatym, ciężko byłoby zjeść tyle jedzenie mieszcząc to powiedzmy w 5 posiłkach.
  Kulturystyka wymaga poświęcenia, niestety (i naszczęście ;] )

 3. Taki 70-cio kg koleś nie zje tyle w ciągu dnia, no chyba że by to rozłorzył na 24h :D:D
  Ale artykół ciekawy i konkret!!

 4. ja bylem ektomorfikiem wazylem 62 kg i mialem nie lada kompleksy na silowni tez nie imponowalem przez dluzyszy czas ale wszystko da sie zrobic i nie mialem takiej diety jak opisana wiem jedno ze trzeba wtlaczac w siebie ile wlezie jedzenia do bolu po 6 latach mam 95 kg i jestem zadowolony ze swojego ciala 😉

 5. he no ja mam podobnie, tez startowalem z 60 kilku i dzis mam 90 aczkolwiek sa problemy z tluszczem na brzuchu. Zgadzam sie z autorem ja tez jem bardzo duzo posilkow i pozno w nocy tez (wbrew temu co mowi wiekszosc dietetykow). Ogolnie artykul dobry i obala wiele regul dobrych dla innych typow a zabojczych dla ektomorfikow

 6. No a ja wlasnie jem ile wlezie i po kazdym wiekszym posilku siedze na kiblu:/ Czyli inaczej – zarcie przeze mnie przelauje:/ I chocbym nie wiem ile jadl, nic nie utyje. Waze 65kg na 178cm. Potrafie za jednym posiedzeniem zjesc 2 kubielki classic z KFC:D Znajomi wogole sa w szoku ze tyle jem i nic mnie nie rusza. Aczkolwiek znajoME mi zazdroszcza;p Mowia ze chcialyby jesc co chca, kiedy chca i ile chca i nic nie tyc;p
  Teraz poszedlem na silke i zaopatrzylem sie w odzywke bialkowa. 10 lutego wazylem 65kg. Zobaczymy co bedzie po miesiacu silki i odzywkowania;p Chociaz jak 1 kg utyje to bedzie jakas motywacja;) Jednak w artykule jest napisane by nic poza silka nie cwiczyc. Ja trenuje 6 lat sporty walki i nie widzi mi sie rezygnacja. To czesc mojego zycia i raczej nie oleje tego..

 7. Co do liczby powtórzeń, to sie nie zgodzę, ponieważ jest to sprawa indywidualna.Efekty przygody ektomorfika z siłownią zależą w 99% od diety!A dieta w/w z taką ilością posiłków to raczej zrujnowała by nasz skromny domowy budżet:)Moja recepta-(na Śniadanie) 150 gram ryżu+2 szklanki mleka+ 2 kanapki z dżemem,reszta menu taka jak na co dzień.Ja ważyłem 70 kg i też nie moglem przytyć,dzięki tylko takim śniadaniom po 4 miesiącach ważyłem już 78,5 kg.Co prawda dużo miałem w pasie ,ale rozeszło mi też się po całym ciele.

 8. Ja waze 72 kg i powiem szczerze ze cos w tej diecie jest. 1,5 roku temu wazylem 63 kg i nic nie moglem przytyc! masakra. Poszedlem do wojska. Wiecie treningi biegi i takie tam pierdoly. I oni w woju maja dobra diete bo wychodzac z wojska po 9 miesiacach waze 72 kg. Jak to mozliwe ze przy takim codziennym wysilku przytylem prawie 10 kg? Teraz jestem juz pol roku po wojsku i nie moge przytyc ani kg… dlaczego ? ? ? Teaz mam problemy z przemiana materii bo prawie po kazdym obfitym posilku ide na kibelek… buu…

 9. do Slima
  mam to samo… waze niecale 60 kg jedzac tyle ile wlezie..;/ roznica polega na tym ze ja dosyc rzadko wstepuje na kibelek ;P a to raczej dziwne patrzac na to ile jem.. wszyscy w chacie pytaja sie mnie gdzie ja to mieszcze. od kilku miesiecy chodze na silownie. mam takie pytanie – na sniadanie jem raczej malo ale na obiad i kolacje bardzo duzo wiec czy sniadanie jest AZ tak wazne ?
  pzdr

 10. Sniadanie to najwazniejszy posilek, razem z posilkiem przed i po treningu. Postaraj sie dostarczyc w nim weglowodanow zlozonych, np platki owsiane, bialka – jaja lub ser bialy, ew. wpc, i troche tluszczu – pestki z dyni, orzechy wloskie, migdaly, omega3.

 11. A co powiecie, jeżeli potrzebuje masy do sportu zespołowego (koszykówka), nie jestem więc w stanie uniknąć wysiłku fizycznego między treningami i nie jestem przekonany do odżywek (ponadto nie stać mnie na nie).
  I jako uczeń nie jestem w stanie jeść tylu posiłków licząc.
  Jest jakieś wyjście w mojej sytuacji ?

 12. Liczba posilkow nie jest az ta istotna. Wazne zebys zmiescil sie w wczesniej ostalonym bilansie kcal. Czyli mona byc np 4 posilki. Dodatkowy wysilek fizyczny nie przeszkadza, wystarczyc uwzglednic go przy obliczaniu zapotrzebowania kalorycznego.

 13. Naukowe odkrycie roku 2008 (medycyna, biologia).
  Przepis WZORCOWY wypieku chleba typu KR-IRL (mini chlebki).
  Kaszę jaglaną oraz ryż biały (lepiej się klei) gotujemy w jednym garnku ok. 20 minut. Po zakończeniu gotowania całość pozostawiamy pod przykryciem na ok. 15 minut. Przyprawy to: sól kamienna nie oczyszczona, również pieprz, kminek, ew. ziała wg uznania.
  Ugotowane kasza i ryż wchłaniają wtedy całą użytą do gotowania resztę wody, co następnie ułatwia formowanie i lepsze klejenie się tzw. mini chlebków.
  Dużą łyżką stołową nabieramy zmieszaną masę tj. kaszę z ryżem i z takiej objętości formujemy chleb tzw. cienkie mini chlebki (ugniatamy palcami).
  Kładziemy na papierze do pieczenia, którym uprzednio pokryliśmy powierzchnię blachy.
  Pieczemy w piekarniku (temp. 200oC przez ok. 30 minut) tj. do momentu uzyskania tzw. przyrumienienia.
  Przepis ten jest zamieszczony na stronie internetowej http://www.magdalirl.com.pl
  INSTYTUTU naukowo-badawczego im. Prof. Ryszarda Lorenca w Krakowie, autorów książki pt.:
  PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. Wyd. Naukowe PWN MAGDAL IRL KRAKÓW.
  Szczegółowa identyfikacja chleba typu KR-IRL (mini chlebki):
  1. białko roślinne 10,5%, 2. tłuszcz roślinny 2,9%, 3. węglowodany niskie 78,9%, 4. witaminy: z grupy B (B1, B2, B6, PP), E, 5. składniki mineralne: fosfor, wapń, magnez, cynk, żelazo i mangan, 6. błonnik 3,2%
  7. woda ok. 5-7%
  Poziom cukru po spożyciu takiego chleba przez ok. 4-5 godzin utrzymuje się we krwi w kategoriach zalecane
  i dozwolone, powodując tym samym trwałe uczucie pełnej sytości (szczególnie ważne dla chorych na cukrzycę).
  Człowiek odczuwa również ogromną energię, którą wnoszą węglowodany dostarczone w dużej przecież ilości.
  Witaminy i składniki mineralne, podobnie jak i wszystkie pozostałe składniki są w tym chlebie bezsprzecznie w najlepszym gatunku.
  Ryż obniża przecież poziom złego-LDL cholesterolu we krwi, o czym powszechnie wiadomo.
  Chleb typu KR-IRL (tzn. mini chlebki) po upieczeniu smakuje jak luksusowy produkt zbożowy upieczony bez skórki w tosterze. Można go przechowywać w chłodziarce przez ponad 7 dni. Na śniadanie i kolację zaleca się spożywanie 2-3 (mini chlebków) tj. kromek średniej wielkości (150-200 g), jako wariant odżywienia minimum.
  Spożycie chleba typu KR-IRL GWARANTUJE powrót do sylwetki bez nadwagi i otyłości w okresie 3-8 m-cy oraz wzorcowe odżywienie komórek nerwowych mózgu tj. polepszenie kreatywności myślenia, również dużą energię eliminującą zmęczenie.
  P. S. Chleb typu KR-IRL pieczemy osobiście czyli toksyny = 0% (polepszacze, konserwanty, spulchniacze i inne trucizny, zwyczajnie co oczywiste, ich nie dodajemy).
  Szczerze zachęcam do skorzystania z przepisu. To zdecydowanie jest przełom w żywieniu.

 14. CHLEB typu KR-IRL; dodajemy: OTRĘBY PSZENNE !!

  MOTTO: Otyłość, Cukrzyca typu 2. Dla tych chorób to skuteczny żywieniowy przełom.

  1A. TEMAT:
  Przepis: uzupełniony i ZAKTUALIZOWANY.

  P. S. Otręby pszenne stabilizują poziom cukru we krwi w sytuacji, gdy organizm odzyskuje tzw. __GLUKOZĘ naturalną z kaszy i ryżu.
  Proces odzysku glukozy wydłuża się zapewniając człowiekowi kilkugodzinne uczucie sytości. Dla otyłości
  i cukrzycy typu 2 to skuteczny prozdrowotny przełom.
  __Chleb typu KR-IRL z otrębami powoduje, że dolegliwość o nazwie zaparcia staje się zapomnianym terminem historycznym.
  Jest to obecnie jeden z najzdrowszych i najbardziej pożądanych produktów żywieniowych dla człowieka.
  W diecie sportowców to podstawowy element energetyczny.
  Całodzienne wyżywienie, co oczywiste realizujemy w oparciu o CHLEB typu KR-IRL oraz produkty z tabel tzw. INDEKS ŻYWIENIOWY, tj. IŻ produktu.
  Jest to: ŻYWIENIE RACJONALNE; wg: IRL KRAKÓW !!

  Zobacz też; na stronie instytutu: IRL KRAKÓW
  __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
  __ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

 15. INDEKS GLIKEMICZNY. To BŁĘDY merytoryczne i NIEprawdy BIOLOGICZNE !!
  MM.4.
  TEMAT: Pseudo metoda, oparta na masie pomyłek oraz biologicznym KŁAMSTWIE !!

  Polacy chcą być szczupli i zdrowi dlatego mówią: DOŚĆ szerzenia nieprawd i KŁAMSTW ze strony piewców Tzw. INDEKSU GLIKEMICZNEGO.

  Dwa niezależne ośrodki diabetologiczne oraz UOKiK przeprowadzą badania mające na celu pełną identyfikację tabel oraz teorii o tzw. INDEKSIE GLKEMICZNYM, którego wskaźniki cyfrowe mające pokazywać odpowiedni wzrost poziomu cukru po spożyciu zawierają ogromnie dużo błędów merytorycznych przyczyniając się od 15 lat do wzrastania fali otyłości i cukrzycy typu 2, u POLAKÓW.

  Po tych badaniach identyfikujących prawdziwe OZNACZENIE pokazujące wzrost poziomu cukru po spożyciu produktów, sprawa zostanie przekazana na powrót do PROKURATURY, a następnie skierowana do SĄDU.
  Po drobiazgowej i pełnej ocenie SĄDU nastąpi odpowiednia FALA wniosków odszkodowawczych ze strony POLAKÓW otyłych i chorych na cukrzycę typu 2, a powodem takiego Ich stanu zdrowia było i jest nadal dostosowanie jadłospisu do zaleceń tzw. INDEKSU GLIKEMICZNEGO, pełnego błędów merytorycznych
  i NIEPRAWD biologicznych.

  Wg tego IG to po czekoladzie 70% się CHUDNIE, a tłuszcz z żółtego sera i szynki wieprzowej organizm człowieka WYDALA wg tej bzdurnej i nieprawdziwej teorii. Ludzie którzy opracowali tabele IG nie mieli
  w ręku glukometru i nie czytali książek biologicznych ze szkoły podstawowej (biologia z 4 klasy).
  Np. maltoza (piwo) wg IG to IG =110, a naprawdę wzrost poziomu cukru po spożyciu 100 gram piwa nie przekroczy 8% wzrostu tj. wzrost jest b. niski. RYŻ biały, wg IG to IG =70, a poziom wzrostu po spożyciu ryżu gotowanego nie przekroczy 20%, czyli też jest niski.
  Chleb ryżowy, czekolada 70% cacao, ciemny chleb, śliwki suszone, arbuz, płatki zbożowe, kukurydza, ZIEMNIAKI, kasze, buraki, frytki, marchewka gotowana, bób gotowany i wiele innych wskaźników IG, do wymienionych tu produktów to zwyczajna: BIOLOGICZNA N I E P R A W D A.

  Np. FRYTKI; zawierają tłuszcz, ale węglowodany wyłącznie z ziemniaka, których to węglowodanów
  w ziemniaku jest ok. 18%, i są to węglowodany (skrobia) które podnoszą poziom cukru po spożyciu nie wyżej niż 20% wzrostu. Skąd więc wysoki IG pokazujący JAKOBY wysoki wzrost poziomu cukru po spożyciu.

  Odpowiedź jest oczywista: MARKETING i TOTALNA BZDURA. Takich przykładów jest B. DUŻO.

  Każdy kto zechce, może sobie te wzrosty sprawdzić własnym glukometrem i NIE jest to TRUDNE !!

  Tzw. Indeks glikemiczny, którym to Polacy są okłamywani, przez ten IG tyją i zaczynają mieć cukrzycę;
  cała prawda o tym fałszywym i błędnym przekazie została przedstawiona w książce,
  pt. _______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  Rozdział nr R46: 5 stron merytorycznego tekstu, oraz dużo przykładów.

  Dlatego też piewcy tzw. IG czując się zdemaskowanymi propagatorami KŁAMSTW swoje frustracje próbują
  niwelować oszczerstwami w kierunku naukowców z IRL KRAKÓW, pogarszając swoją sytuację procesową.
  Jest Ich zaskakująco mało, co potwierdza POLICJA sprawdzając stale IP komputerów.

  Notariusz kompletuje też materiały pokazujące próby dyskredytacji i oskarżania właścicielki instytutu
  i pracowników naukowych o wszelkie zupełnie nieistotne sprawy, regularne i negatywne wpisy
  w internecie, które mają na celu osłabić przekaz ze strony IRL KRAKÓW, również zniechęcić do zakupu książki, pogorszyć wizerunek naukowy, a jest już w sprzedaży uzupełnione 2-gie DRUGIE wydanie.
  (IP komputerów i dane Tych niegodziwych spamerów, oszczerców są znane i potwierdzają to co już od dawna ustaliła POLICJA, a jest jasne i przygotowywane dla SĄDU).

  Zasady, teorie dziesiątki sprzecznych ze sobą tabel dotyczących tzw. INDEKSU GLIKEMICZNEGO, nijak się mają do rzeczywistości wykreowanej przez przyrodę na naszej planecie, procesem o nazwie: życie organizmów żywych na ZIEMI.

  Należy PIĘTNOWAĆ nieuczciwość, celowe i stałe podawanie NIEPRWD czyli prostackie OSZUSTWO !!
  Winno się też przedstawić Ich publicznie i imiennie; co nastąpi już niebawem przy aprobacie SĄDU.
  Musimy mieć świadomość Kto do nas pisze; to ANONIMOWI oszczercy kryjący się za swoją PODŁOŚCIĄ.

  Przecież do Nich nie możesz zadzwonić, bo nie ma gdzie. Nie masz kogo zapytać, o te wpisy w Internecie, dziesiątki sprzecznych ze sobą tabel, dlaczego ? To proste uciekają przed prawdą bo mówią kłamstwa, oszczerstwa i Ich nigdzie nie ma. Do krakowskiego IRL KRAKÓW, zawsze możesz zadzwonić bo są to żywi, realni naukowcy nie poddani żadnym NAUKOWYM REŻIMOM czyli lekko, łatwo mówią PRAWDY BIOLOGICZNE, które zbadali. Warto !!

  Każdy zatem, tak jak nasza wspaniała artystka Pani Urszula DUDZIAK w telewizji tvn poinformowała, powinien się zaznajomić z tabelami tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu; oraz upiec sobie CHLEB typu KR-IRL, o którym Ona mówiła: OBYWATEL ŚWIATA, co oczywiste przecież.

  Zobacz też, prawdy biologiczne;

  __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
  __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
  __ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

  Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH

 16. Pingback: Janusz Kolasinski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *