FREEDOM CHARITY RUN 2014 Gdańsk – Berlin 602 km

Freedom Charity Run to bieg upamiętniający 25. rocznicę transformacji, symboliczną rocznicę odrodzenia się społeczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej po wielu latach niepokoju. W 25 lat po upadku muru berlińskiego pojawia się szczególna okazja do zademonstrowania przyjaźni i solidarności wśród europejskich sąsiadów. Wspólny bieg z Gdańska do Berlina ma przypomnieć o tym historycznym wydarzeniu i przełomie politycznym związanym z upadkiem komunizmu w 1989r. Wydarzenie jest organizowane przez największą organizację charytatywną na świecie LIONS, kluby z Polski i Niemiec. Patronat honorowy objęli Prezydent RP Bronisław Komorowski, Prezydent Lech Wałęsa i prof. Leszek Balcerowicz. Zebrane dzięki biegowi fundusze w całości zostaną przekazane na pomoc dla dzieci ofiar walk na Majdanie, w Kijowie, na Ukrainie.

Freedom Charity Run rozpocznie się 24 września 2014 przed dawną stocznią im. Lenina w Gdańsku, mieście „Solidarności”, gdzie rozpoczęły się przemiany, a zakończy 3 października, po 9. dniach i po pokonaniu przez biegaczy 602 kilometrowej trasy, pod Bramą Brandenburską w Berlinie, mieście, w którym runął mur.

Uczestnikiem może być każdy identyfikujący się z ideą wolności i solidarności, i chcący podkreślić w ten niekonwencjonalny sposób znaczenie dzisiejszej wolnej i demokratycznej Europy bez granic. Do biegu można dołączyć w dowolnym miejscu i na odcinku o dowolnej długości. Można uczestniczyć drużynowo, albo kibicować na rowerze.
Udział jest bezpłatny, ale organizatorzy apelują o dobrowolne datki na główny cel charytatywny – pomoc dla dzieci na Ukrainie. Zapisy wkrótce.
Wydarzeniu patronuje Forum Obywatelskiego Rozwoju. Wszyscy zarejestrowani jako sympatycy FOR mogą otrzymać koszulkę z naszym logotypem i pobiec w naszej drużynie na odcinku 5 km w Gdańsku 24 września 2014. Dodatkowo na mecie każdego odcinka sympatycy FOR mogą otrzymać książkę prof. Balcerowicza „Odkrywając wolność” z autografem.
Szczegóły: www.freedom-charity-run.com


Trasa biegu Freedom Charity Run 2014

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *