Gdy trening nie działa

Wiele osób sięga po doping ponieważ ich programy treningowe były niewłaściwe
Wiele trenujących osób zaczyna zastanawiać się nad lekami, ponieważ ćwiczyli według instrukcji, które okazały się bezproduktywne.
Wiele źle dobranych programów treningowych przyczyniło się do sięgnięcia po leki, a powszechne stosowanie leków w kulturystyce jest spowodowane brakiem skutecznych metod.
Pierwszym czynnikiem niezbędnym dola naturalnej kulturystyki jest otwarty umysł: chęć eksperymentowania polegającego na wprowadzeniu radkalnych zmian w treningu.
Rezultaty są tym, o co chodzi, a trening jest narzędziem do ich powstania.
Jeśłi jesteś przywiązany do metod, które są dla Ciebie bezproduktywne, powstaje uczucie frustracji i stagnacji.

PRAKTYCZNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM

Czytając programy treningowe kulturystów-championów trzeba pamiętać o tym, że zostali oni obdarzeni sylwetką, która jest znacznie bardziej podatna na trening, niż większość z nas. Oni mogą całkowicie podporządkować swoje życie kulturystyce. To ich kolejna przewaga przed nami.

Porównajmy to teraz z sytuacją ludzi zmuszonych zadowalać się skromnym budżetem, który muszą pracować na dwóch etatach, by związać koniec z końcem. W domu muszą radzić sobie z wychowaniem dzieci i co tydzień walczyć o trochę czasu na kilka krótkich ćwiczeń. Ciągle niedosypiają. Taka jest rzeczywistość dla wielu z nas.
Trening siłowy przed 4 do 6 dni w tygodniu, czasami dwa razy dziennie, oparty na zestawie wielu ćwiczeń i serii, wzmocniony trzema-pięcioma treningami aerobicznymi tygodniowo dla 95% osób ćwiczących na siłowni nie jest realny.
Większosć ludzi nie ma czasu natakie zaangażowanie ze względu na swoje obowiązki zawodowe i rodzinne.
Poświęcenie treningowi takiego czasu i energii, jakiego wymagają niektórzy trenerzy pociąga za soba zaniedbanie pracy i rodziny. Trening do utraty tchu, do całkowitego wyczerpania, jak zalecają niektórzy, dla wielu ludzi jest wprost niemożliwy, a nawet odpychający.
Niewielu ludzi ma taką siłę i takie zdolności do regeneracji, że jest w stanie wytrzymać krańcowo intensywny trening i dojść do siebie po nim.

Wielu ludzi ćwiczy w domu, używając bardzo ograniczonego zestawu urządzeń i nie może wykonywać ćwiczeń możliwych do przeprowadzenia jedynie w dobrze wyposażonej, profesjonalnej siłowni.
Jeśli chcemy, by kulturystyka była uprawiana masowo, trzeba znaleźć taki trening, jaki da się zastosować w praktyce. Ale do tego jeszcze ma on być produktywny. Praktyczność musi przynosić rezultaty.

To, co dla większości ludzi jest praktyczne, okazuje się być tym, co w rzeczywistości dostarcza dużych i silnych mięśni!
Nie ma łatwych i szybkich rozwiązań; sukces w kulturystyce wymaga inteligencji, poświęcenia i czasu.

Ale sukces w kultyurystyce nie dotyczy jedynie końcowego rezultatu. To całą radość z docierania do niego.

PRIORYTET PRODUKTYWNOŚCI

Trenować produktywnie to znaczy robić widoczne i mierzalne postępy. Jeśli nie posunąłeś się do przodu w ciągu ostatnich kilku miesięcy, oznacza to, że musisz zmienić swój trening.
Wielu ludzi ciężko trenuje nie robiac żadnych postępów. Można trenować ciężko, ale nieskutecznie!
Wiele osób obdarzonych przez naturę genetycznie robiło bardzo umiarkowane postępy z powodu źle ułożonego programu treningowego. Ale gdy tylko prawidłowo uporządkują swój program, zaczną robić spektakularne postępy.

Przeciętne geny nie oznaczają przeciętnych osiągnięć. Nie trać czasu na narzekania na swoje geny.
Chodzi o to, by stać się tak dobrym, jak to tylko możliwe. Tylko dlatego, że nie odziedziczyłeś genów potrzebnych do tego, by stać sie elitarnym, zawodowym kulturystą nie oznacza, że nie możesz mieć nieprzeciętnej sylwetki. Jednym z najważniejszych aspektów kulturystyki jest to, że nie trzeba wcale być masywnym, by robić wrażenie.
Niech elitarni kulturyści stanowią dla Ciebie inspirację i motywację, ale przede wszystkim mije na względzie to, jak rozwija się Twoja sylwetka fizyczna. Skoncentruj się na tym, by Twój własny trening przynosił korzystne rezultaty. Co kilka miesiecy musisz zauważać widoczny postęp. Nie można wmawiać sobie, że pewnego dnia, w końcu zaczniesz robić postępy.

żródło; Flex

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *