Metoda Doriana na mega plecy.

14b82993ab7143e7b4e16474fe48a334

Źródło zdjęcia

Dorian Yates

6-krotny zdobywca tytułu Mister Olimpia, Dorian Yates, jest jednym z głównych kandydatów do tytułu posiadacza najlepszych mięśni grzbietu w historii kulturystyki.
Dorian miał nieszablonowy program treningowy, który był bardzo intensywny i bardzo brutalny. Wykonywał tylko 1 serię każdego ćwiczenia (nie licząc rozgrzewki), ale robił ją używając ekstremalnie dużych ciężarów i ćwicząc do upadku mięśniowego, stosując takie metody treningowe, jak częściowe powtórzenia i powtórzenia negatywne.

Jego układ ćwiczeń na grzbiet jest następujący:

1) Ściąganie na wyciagu 1 x 6 – 8*
2) Podciąganie na drążku 1 x 8*
3) Podciąganie sztangi w opadzie 1 x 6 – 8**
4) Przyciąganie na maszynie Hammer Strength 1 x 6-8***
5) Prostowanie tułowia w opadzie 1 x 12-15
6) Martwy ciąg 1 x 8

Objaśnienie:
* – dodatkowo 2 forsowne powtórzenia na zakończenie serii
** dodatkowo trzy czwarte lub połowa powtórzenia na zakończenie serii
*** – dodatkowo 2 forsowne powtórzenia i okazyjnie 2 negatywne ruchy na zakończenie serii

Uwagi Doriana:

1) Moja rozgrzewka to 10 minut jazdy na stacjonarnym rowerze i 2 serii po 15 powtórzeń podciągania sztangi w opadzie

2) Trenuję używając bardzo dużych ciężarów, np. przy podciąganiu sztangi w opadzie robię 7 powtórzeń z ciężarem 200 kg

3) Przed każdym ćwiczeniem robię 2-3 serie rozgrzewkowe z mniejszym obciążeniem

4) Dużo ważniejszą sprawą od ilości serii jest ich intensywność, można wykonać kilkadziesiąt serii z małym obciążeniem i nie przećwiczyć mięsni,. a można też wykonać kilka serii z bardzo dużą intensywnością i w pełni przetrenować cały mięsień.

autor; Gosteczek

Udostępnij znajomym

8 thoughts on “Metoda Doriana na mega plecy.

  1. na brzuch ta metoda nie pomogła 😛
    ogolnie dziwinie wygląda… jak dla mnie ma za duze uda proporcjonalnie do ciała no i ten brzuch…

  2. To kiepskie ujęcie… facet ma na prawde potężny grzbiet. Co do brzucha… chyba karzdy kulturysta ma taki, kiedy nie napnie mięśni… A uda.. między innymi za grzbiet i za nie został mr olympia. Dorian Yates to człowiek który wyznaczył nowe standardy w kulturystyce pod względem wymiarów i nie tylko, a sześciokrotne zdobycie tytułu mr olimpia mówi samo za siebie…

  3. lee ma racje dorian wprowwadzil nowe standardy w kulturystyce wielu zawodowych kulturystow probowalo jego wiedze i uwagi wniesc do swoich treningow a to dlatego ze byl zawodnikiem o nienagannej sylwetce ktora prezentowala niesamowita rzezbe jak i mase miesni zostawiajac reszte zawodnikow daleko z tylu

  4. Fakt, że większość współczesnych kulturystów ma brzuchy spuchnięte jak dzieci w Afryce, ale oni wcale nie mają tam tłuszczu, to efekt stosowania hormonu wzrostu. Kiedyś nie walili tyle HGH to i brzuchy mieli normalne.

  5. No faktycznie dzisiaj bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ze nie wystarczy tylko normalny trening na brzuch ale trzeba tez ćwiczyć mięśnie wciągające brzuch. Frank Zane tak robił na przykład i ja też tak robię. Polecam położyć się na dwóch stołeczkach. Tak, że brzuch jest między nimi i swobodnie zwisa do podłogi a potem ćwiczyć wciągania brzucha poprzez wydychane i powierza, gwałtowne wciągnięcie go na 2 sek i powolne rozluźnienie. Taki sposób ustawienie sprawia, ze ciężar naszego brzuszka jest maksymalny i pozwala mięsnią „wciągającym” uzyskać siłę przez co brzuszek tak nie odstaje. Nie pieprzę tutaj jakichś głupot. Ten trening na prawdę pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *