Mięśnie i orzechowe śniadanie

 

Mięsne i orzechowe śniadanie.
Naprzemienne spożywanie śniadania bogatego w mięso i orzechy dla najlepszej kompozycji ciała.
autor: Charles Poliquin

Kiedy ludzie pytają mnie o jedną, najlepszą wskazówkę dietetyczną dla zachowania optymalnej szczupłości, energii i podtrzymania skupienia psychicznego, niezmiennie powtarzam im, by spróbowali naprzemiennie śniadania składającego się z mięsa i orzechów. Począwszy od klientów, jakimi są gwiazdy z NHL i NFL, po kierowników korporacji, przepadają oni za zwiększoną sprawnością umysłową i skupioną energią, jakie uzyskują z takiej kombinacji pożywienia. Mięso umożliwia powolny i stabilny wzrost cukru we krwi. Orzechy natomiast są wyśmienitym źródłem zdrowych tłuszczów które pozwalają, by cukier we krwi utrzymał stabilny poziom przez dłuższy okres czasu.

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Moi organizatorzy seminariów doskonale zdają sobie z tego sprawę. Ta kwestia nie podlega dyskusji. Bardzo się cieszę, że goszcząc na całym świecie, moje potrzeby odnośnie śniadań są spełniane. Mój gospodarz z Dominikany Juan Carlos Simo zawsze dba o moje śniadanie w hotelu, które dodaje mi sił. Najlepszy łosoś, jakiego kiedykolwiek kosztowałem. Mats i Helen w Szwecji serwują mi na śniadanie łosia.
To, co jadasz na śniadanie, nastawia waszą produkcję neurotransmiterów na cały dzień. Jeśli z jakiegoś powodu nie mam przydzielonego mi opiekuna, powiedzmy, że mam seminarium w miejscu, jakie nie jest mi znane, zawsze wcześniej przeprowadzam wywiad, gdzie serwowane jest śniadanie i po prostu wybieram stek z jajkami, albo omlet z łososiem, lub łososia wędzonego z sadzonymi jajkami.
Czasami to całkiem zabawne widzieć reakcję pracowników hotelu kiedy rankiem proszę o mięso. Na przykład w Toskanii, kiedy poprosiłem kucharza o mięso na śniadanie, miał taką minę, jakbym pytał go o wskazanie kierunku tunelu, który łączy Rzym z Oslo.
Wiele badań poświęconych wydajności pracowników oraz nad wzorcami skupienia uwagi u dzieci wykazały, że śniadanie bogate w białko ma wpływ nie tylko na poziom energii oraz wydajności od rana do południa, ale co więcej rozszerza swoje pozytywne działanie do późnych godzin popołudniowych.
Oto przykład pięciodniowego zestawu śniadań opartego na mięsie i orzechach.
Nie potrzeba mówić, że NIE DODAJESZ DO TEGO NIC, jeśli chodzi o pożywienie i napoje.
Herbata, kawa i napary ziołowe są dopuszczalne, mleko, soki lub inne napoje są niedozwolone.

Dzień 1
1-2 paszteciki z mięsa bizoniego
1 garść orzechów makadamia
Dzień 2
1 duży stek z dziczyzny
1 garść orzechów
Dzień 3
1-2 kotlety burgerowe z chudego mięsa indyka
1 garść migdałów
Dzień 4
2 okrągłe kotlety z chudej wołowiny
1 garść orzechów brazylijskich
Dzień 5
2 piersi z kurczaka
1 garść orzechów laskowych

Cały artykuł możesz przeczytać na stronie Charlesa Poliquina: http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/270/Mi%C4%99sne_i_orzechowe_%C5%9Bniadanie.aspx?lang=PO

Zapraszam do dyskusji na forum klikając TUTAJ

 

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *