Pasożyty – film

articles_225659acb98e958309ccbee51248ef47_article_v3

Źródło zdjęcia

Wspaniały film, polecam wszystkim.

[http://www.merlin-zdrowie.pl/?id=pasozyty]
[http://www.merlin-zdrowie.pl/index.php?id=warto_wiedziec]

Jak widać, przede wszystkim nieodpowiednie odżywianie, nieodpowiednia obróbka, brak higieny i wiedzy na temat gospodarki drobnoustrojów przyczynia się do rozwoju różnego typu chorób.

Tak oglądając filmik. Nie powinno się wyciskać pryszczy, gdyż ta ropa to zwykłe obumarłe komórki skóry wraz z bakteriami. Wyciskając je roznosimy bakterie po skórze a te infekują kolejne kanały.

Poważnym pasożytem jest włosień, myślę że Was zainteresuje:

[pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82osie%C5%84_kr%C4%99ty]

Przy okazji jak będziecie czytać o włośniu: widzę, że wikipedia nie opisuje tego. Otorbienie to jest otoczenie larwy skorupką wapniową. Jest to reakcja obronna organizmu, jednak mimo tego nie potrafi on się pozbyć pasożyta z organizmu. Chirurgicznie również nie jest to możliwe, gdyż lokują się między miofibrylami. Wniosek? Nie kupować mięsa z niewiadomego źródła, nie spożywać nie zbadanego mięsa.

Oczywiście film ma za zadanie pokazać jak poważny jest problem pasożytów, dlatego większość przypadków jest skrajnych. Jednak każdy z Nas jest narażony na nie, a każdy ma z nim do czynienia. Gazy jelitowe, to np. uboczne produkty trawienia białka przez bakterie. Gazy są toksyczne, dla naszego organizmu.

Kiedyś miałem pracę na temat pasożytów, drobnoustrojów, sposobu ich likwidacji, wykrywania itp. w magazynach (kto kupuje w tesco?). Postaram się odnaleźć.

Dodatkowe materiały, zdjęcia i komentarze forumowiczów do artykułu znajdziesz na forum klikając TUTAJ

Źródło: http://www.merlin-zdrowie.pl

Autor: Skalar (sfd)

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *