Pomnik Arnolda Schwarzeneggera zdewastowany!

Niszczenie mienia i protesty w USA po śmierci George’a Floyda wciąż trwają. Niestety pomnik poświęcony Arnoldowi Schwarzeneggerowi, który został wzniesiony na jego cześć w 2011 roku również został zniszczony. Rzeźba z brązu cenionego przez społeczność kulturystyki, znajduje się w Columbus w stanie Ohio. Jak donoszą zagraniczne media, został on zdewastowany w nocy z wtorku na środę..

Przed pomnikiem ktoś napisał „Krew jest na twoich rękach”, „BLM” (Black Lives Matters) oraz „Sprawiedliwość”. Wandale pomalowali czerwoną farbą ręce posągu przedstawiającego Schwarzeneggera.

To naprawdę przykre, że niszczone jest mienie i w taki sposób protestujący wyrażają swój sprzeciw przeciwko okrutnemu aktowi morderstwa w stosunku do George’a Floyda. Arnold Schwarzenegger to ikona kulturystyki i nigdy nie krytykował nikogo ze względu na rasę czy religię. Wręcz przeciwnie, popiera trwający protest. Niszczenie jego posągu, który jest niejako symbolem jedności, było po prostu nie na miejscu. Ten absurdalny czyn z zszokował świat kulturystyki i samego Arnolda Schwarzeneggera.

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *