Paweł Filleborn wybrany na wiceprezydenta IFBB!

Tegoroczny Kongres IFBB był kongresem wyborczym, na którym wybierano władze Federacji na kolejną, czteroletnią kadencję. Dla polskiej delegacji był to Kongres wyjątkowy, gdyż Prezes PZKFiTS, Paweł Filleborn, został wybrany na Wiceprezydenta IFBB na Europę! Zastąpił na tym stanowisku Niemca, Alberta Buska. Tak wielkiego zaszczytu żaden polski działacz w historii polskiej kulturystyki jeszcze nie dostąpił. Paweł Filleborn długo na to pracował, wspinając się mozolnie po szczeblach krajowej, kontynentalnej a potem światowej hierarchii.

W 1998 r został wybrany na prezesa PZKFiTS, którą to funkcję piastuje po dzień dzisiejszy. W 2002 r był jednym z inicjatorów powołania Europejskiej Federacji Kulturystyki i Fitness, a na jej Kongresie Założycielskim w Mińsku na Białorusi wybrano go na wiceprezydenta tej Federacji.

W 2006 r Kongres IFBB w Ostrawie powierzył mu funkcję Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej IFBB, którą także sprawuje do dzisiaj. Ta funkcja wiąże się z niezliczonymi podróżami po wszystkich kontynentach, związanych ze szkoleniem sędziów oraz prowadzeniem zawodów międzynarodowych najwyższej rangi. Praktycznie, przez większość weekendów w ciągu roku nie ma go w domu.

Ta praca pozwoliła mu poznać problemy związane z rozwojem sportów sylwetkowych pod różnymi szerokościami geograficznymi oraz wyedukować szerokie grono sędziów i działaczy na całym świecie w kierunku ujednolicenia zasad sędziowania i oceny zawodników i zawodniczek we wszystkich 15 konkurencjach sportów sylwetkowych, w których IFBB prowadzi rywalizację. A także, co nie mniej ważne, ustalenia dla nich trendów rozwojowych, tak, aby każda różniła się od pozostałych. Tę jego tytaniczną pracę docenił Prezydent IFBB, Dr. Rafael Santonja, oraz delegaci z 94 państw obecni na Kongresie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na nowym, tak odpowiedzialnym stanowisku!

Prezydent IFBB, Dr. Rafael Santonja (z lewej) ze swoją prawą ręką, obecnym Wiceprezydentem IFBB, Pawłem Fillebornem.

Ustępujący Wiceprezydent IFBB na Europę, Albert Buzek, otrzymuje Nagrodę IFBB za Całokształt Osiągnięć (IFBB Lifetime Achievement Award), wręczaną mu przez Prezydenta Santonję, przejmującego obowiązki Wiceprezydenta Pawła Filleborna (z lewej) oraz Sekretarza Generalnego IFBB Williama Tierney’a (z prawej).

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *