afera białko sfd, o co chodzi z poziomem cukru?

Pytania i odpowiedziKategoria: Suplementacjaafera białko sfd, o co chodzi z poziomem cukru?
adenic Personel zapytał 4 lata temu

O co chodzi z poziomem cukru i tą aferą z białkami fitwhey i allnutrition

1 odpowiedzi
Kulturystyka.pl Personel odpowiedział 4 lata temu

Podobnie jak w wielu artykułach godzących w całą  branżę suplementów, które od kilku miesięcy zaczęły z pojawiać się w mediach, także w tej sprawie opinia społeczna i klienci celowo wprowadzani są w błąd.
 
Co należy wiedzieć i sprostować….
 
Kontrola wewnętrzna przeprowadzona przez SFD S. A. oraz  badania wykonane przez osoby lub firmy niezależne, których publikacje znajdują się na Facebooku i innych serwisach społecznościowych nie wykazały aby deklarowana ilość białka w  odżywkach białkowych różniła od stanu faktycznego.
Wyniki potwierdzają, że ilość białka w przebadanych odżywkach była i jest zgodna z etykietą.
 
Wykazano jednak niezgodność w komponentach smakowych. W niektórych odżywkach znajdowało się w porcji od 2 do 3 g cukru więcej niż deklarował producent.
Ponadto w jednym z produktów producent zamienił rodzaj użytego cukru, tzn deklarowaną fruktozę wymieniono na bardziej korzystną metabolicznie glukozę.  
 
W dniu 29 listopada 2019 spółka SFD opublikowała na swojej stronie internetowej informację dotyczącą tejże kontroli, a produkty zakwestionowane zostały wycofane z obrotu. ( może lepiej brzmi – zwrócone producentowi)
 
W rzeczywistości odżywka białkowa, którą w jednym z krzykliwych tytułów nazwano “odżywką cukrową” miała dokładnie taką sama ilość białka jaką deklarował producent. Tytuł ten jest manipulacją jak wiele innych artykułów, dotyczących branży suplementów w Polsce.
 
Kto na tym korzysta, której branży przeszkadza branża odżywek i suplementów?