Rady i wskazówki Arnolda – mięsnie brzucha

 3238236b16ac42459640455489fb2ef6

Źródło zdjęcia

Arnold Schwarzenegger nie bez powodu jest uważany za najlepszego kulturystę wszechczasów. Arni ma świetnie rozwinięte wszystkie grupy mięśniowe, nie tylko bicepsy i klatkę, z których jest najbardziej znany, ale również brzuch, który jest najczęściej pomijanym i zaniedbywanym mięśniem przez początkujących i średniozaawansowanych kulturystów. Jednak jeśli chcesz wygrać jakieś ważniejsze zawody, dobrze rozwinięte mięsnie brzucha są absolutnie konieczne.

Arnold wykonuje na brzuch następujące ćwiczenia:

1) Skłony na krzesełku rzymskim 4 x 25 – 50
2) Unoszenie nóg w zwisie 3 x 25 – 50
3) Unoszenie nóg w pozycji leżącej 3 x 25 – 30
4) Skręty tułowia 3 x 50
5) Unoszenie tułowia z leżenia przodem 3 x 15
6) Unoszenie nóg siedząc 4 x 25-50

Uwagi Arnolda :

1) Jeśli chce się mieć wspaniałe mięśnie brzucha, trzeba ciężko na to zapracować. Nic w kulturystyce nie przychodzi łatwo, ale za to satysfakcja jest bardzo duża, kiedy w końcu osiągnie się upragniony wygląd mięśni

2) Obojętnie, czy jesteś kulturystą startującym na zawodach, czy tylko chciałbyś dobrze wyglądać na plaży, ostro zdefiniowane mięśnie brzucha są absolutna koniecznością.

3) Wszystkie mięsnie brzucha (mięsień prosty, mięsnie skośne i międzyżebrowe) powinny być regularnie trenowane w celu pozbycia się widocznych warstw tłuszczu

4) Nic tak nie poprawia ogólnego wyglądu, jak zmniejszenie wymiarów talii, spłaszczenie wypukłości brzucha i widoczne umięśnienie – masa mięśni jest ważna, jednak sama masa, bez ładnych kształtów mięśni, jest niewiele warta. O jakości całej sylwetki decyduje wąska i muskularna talia. Uważam, że dobry brzuch zmienia wygląd całej sylwetki i jest najbardziej rzucającą się w oczy częścią męskiej sylwetki. Wąska talia optycznie poszerza barki, plecy, klatkę i nogi, a ciało nadaje wygląd litery V.

5) Ćwiczenia na brzuch powinno się robić na każdej sesji treningowej lub nawet 6 razy w tygodniu. Kiedy trenowałem brzuch 2 razy dziennie, pozbyłem się tłuszczu w ekspresowym tempie i uzyskałem mięśnie ostre jak brzytwa

6) Krótki, 15-20 minutowy codzienny trening jest wystarczający do rozwinięcia wspaniałych mięśni brzucha, jeśli przerwy między seriami nie będą dłuższe niż 30 sekund – nad brzuchem trzeba pracować ostro i szybko, najlepiej nie robiąc żadnych przerw między seriami podczas robienia superserii, by wywołać palenie mięsni i przyspieszyć spalanie tłuszczu.

7) Należy robić dużą ilość powtórzeń bez żadnego obciążenia

8) Pasy ogrzewające i opaski wzmagają pocenie w okolicach brzucha, co przyspiesza tracenie wody i tłuszczu, dlatego polecam ich zakładanie przy treningu wszystkich mięsni, a nie tyko brzucha. Komórki tłuszczowe zawierają ogromne ilości wody, a więc pocenie się pomaga w pozbywaniu się ich nadmiaru. Pasy ogrzewające zdecydowanie pomagają w szybszym i łatwiejszym uzyskiwaniu ostrych mięsni brzucha.

9) Nie można uzyskać wspaniałych mięsni brzucha polegając wyłącznie na treningu – do uzyskania brzucha pozbawionego tłuszczu konieczna jest wysokobiałkowa dieta z niską zawartością węglowodanów. Należy zredukować udział w posiłkach słodyczy, skrobi i tłustych, bezwartościowych posiłków. Dzięki obniżeniu dziennej ilości spożywanych kalorii o 500 i spalenie następnych 500 kalorii na treningu można w ciągu tygodnia pozbyć się nawet do kilograma tłuszczu.

10) Wysokobiałkowe posiłki pomagają zachować masę mięśniową podczas diety i asystują przy spalaniu tłuszcz

11) Nie należy całkowicie eliminować tłuszcz posiłków – organizm potrzebuje tłuszczu, by spalić tłuszcz

12) By spalić cały nagromadzony tłuszcz, należy prawie całkowicie wyeliminować węglowodany i skrobie z posiłków

13) Aerobik jest doskonały do spalania tłuszczu, a takie ćwiczenia jak bieganie i pływanie są tu bardzo pomocne. Dzienne sesje po 20-30 minut znacznie przyspieszają przemianę materii i sprawiają, że mięsnie brzucha stają się widoczne dużo szybciej, niż gdyby się stosowało wyłącznie ćwiczenia na brzuch

14) Osiągnąłem ogromne przyspieszenie utraty tłuszczu z brzucha dzięki zakładaniu kompletu dresów i pasa z obciążeniem przed wyruszeniem na trasę biegu, ponieważ bardzo wzmagało to pocenie się. Bezpośredni po biegu wykonywałem 100 unoszeń nóg, co jeszcze potęgowało ten efekt.

15) Jeśli przy świetle dziennym widzisz wzgórki na swoim brzuchu, to znaczy, że jest dobry, jeśli przestrzenie między wzgórkami są grubości palca – Twój brzuch jest wspaniały, a jeśli widzisz żyły na powierzchni dolnych partii brzucha i wygląda on jak wykuty w granicie – Twój brzuch jest fantastyczny!

autor; Treść artykułu została zaczerpnięta ze strony autorstwa Roberta Kucharczyka

opracowanie; Gosteczek

Udostępnij znajomym

5 thoughts on “Rady i wskazówki Arnolda – mięsnie brzucha

  1. rano, lecz po posiłku bialkowym lub wrzuceniu bcaa, albo po treningu silowym.
    jednakże wszelkie info znajdzesz na naszym forum/www.sfd.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *