Siłownia koedukacyjna – 4 wskazówki jak przełamać obawy i niechęć

W dużych miastach istnieją kluby fitness i siłownie dedykowane wyłącznie dla pań, gdzie kobiety przebywając w swoim własnym gronie mogą pozwolić sobie na większą swobodę. Tego typu kluby polecane są także paniom, które krępują się ćwiczyć w towarzystwie męskim lub po prostu źle znoszą wybrane, typowo męskie zachowania, towarzyszące treningowi (np. pokrzykiwania i pojękiwania). Jednak w wielu miejscowościach istnieją wyłącznie kluby koedukacyjne, co dla niektórych pań może stanowić przyczynę niechęci do podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej.

W istocie jednak, obecność zarówno mężczyzn jak i kobiet w tym samym klubie fitness może nieść za sobą wiele korzyści! W niniejszym artykule przedstawię kilka wskazówek, które pomogą Ci się zaaklimatyzować w mieszanym towarzystwie.

Po pierwsze: nie przejmuj się za bardzo swoim wyglądem – wiele pań rezygnuje z treningów na damsko-męskich siłowniach, ze względu na obawę przed ewentualnym „oblepianiem wzrokiem”.  Prawda jest jednak taka, że większość osób poważnie traktujących treningi siłowe będzie się przyglądać…, ale wyłącznie własnemu odbiciu w lustrze. No chyba, że wyzywająco się ubierzesz, mocno wymalujesz lub  będziesz się niestosowanie zachowywać. Pamiętaj, że każdy był kiedyś początkujący, a trening pod czujnym okiem atrakcyjnych mężczyzn może wpłynąć pozytywnie na twoją motywację. Nie bój się spocić i zmęczyć – czerwona od wysiłku buzia i pot są na siłowni czymś normalnym. Zdecydowanie bardziej będziesz się rzucać w oczy, jeżeli skoncentrujesz się na uchowaniu misternej fryzury czy makijażu.

Po drugie: przyjdź z gotowym planem – skonsultuj się z doświadczonym trenerem, porozmawiaj z instruktorem na siłowni na temat swoich priorytetów treningowych i działaj zgodnie z planem. Chaos nie będzie pomocny w adaptowaniu się do nowych warunków, a już tym bardziej nie ułatwi ci osiągnięcia zaplanowanego celu. Częstym błędem popełnianym przez panie jest permanentne okupowanie rowerków, bieżni i orbitreków i omijanie szerokim łukiem hantli i przyrządów lub trenowanie poszczególnych partii mięśniowych… więcej

Udostępnij znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *